گلاستیک چیست ؟

2 سال پیش
تصویر اصلی گلاستیک
Rate this post

سامسونگ در محصولات تازه ی سال ۲۰۱۹ خود تغییراتی عدیده بوجود آورده و گذشته از شگفت زده کردن علاقمندان به فناوری ، به دنبال راهی برای ایجاد تغییر چهره ی فناوری های آینده بود. سامسونگ سالهاست که در تولید قطعات الکترونیکی مختلف فعالیت داشته و برترین تولید کننده ی نمایشگر و ریزتراشه ها در جهان می باشد. در حقیقت یکی از منابع اصلی درآمد این شرکت از طریق فروش این فناوری های کوچک بوده که سالانه میلیون ها از آن ها را برای استفاده های مختلف به شرکت های فناوری مختلف می فروشد.

تکنولوژی گلاستیک سامسونگ

اما این شرکت در سال ۲۰۱۹ با جدیت بیشتری در صنعت موبایل و گوشی های هوشمند فعالیت داشته تا بتواند با شرکت های چینی در بازارهای مختلف به رقابت بپردازد. شرکت های چینی گوشی هایی پیشرفته را با قیمت های پایین روانه ی بازار کرده که نسبت به فعالیت کوتاه توانسته اند درآمدی مناسب داشته و سهم اعظمی از بازار را از آن خود کنند.

استراتژی سامسونگ برای گلاستیک

اما جدیت سامسونگ در سال ۲۰۱۹ در چه بوده؟ خب پاسخ به این سوال شامل چند بخش می شود. نخست استراتژی تازه ی این شرکت در فروش گوشی های میان رده و حذف سری J بوده که سال هاست برای فروش در بازار های مختلف حضور داشته. این شرکت میان رده های تازه ی خود را در قالب سری A و سری M ارائه نموده. اما مساله ای که در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت جنس تازه ی بدنه ی گوشی های میان رده بوده که سامسونگ آن را گلاستیک می نامد.

صفحه نمایش گوشی های سامسونگ

اگر این کلمه را به زبان انگلیسی در گوگل جستجو کنید به معنای پلاستیک شیشه مانند خواهد بود و اگر به صورت تخصصی به دنبال آن بگردید می توانید مسائلی جالب را در مورد آن کشف کنید. در اصطلاح علمی ، گلاستیک نوعی پلی استر تقویت شده ی فایبرگلاس بوده که اصلی ترین ویژگی های مورد استفاده ی آن در گوشی های می تواند ، انعطاف پذیری ، مقاومت بالا و ضد خش بودن می باشد.

استفاده از گلاستیک در گوشی های سری A

از این رو سامسونگ برای افزایش مقاومت گوشی ها و همچنان سبک تر و زیباتر ساختن آن ها از گلاستیک در بدنه ی گوشی های سری A تازه از جمله A30 ، A40 ، A50 و A60 استفاده نموده که عمر دستگاه را به صورت چشمگیری افزایش میدهد. علاوه بر این ، مقاومت بالا در برابر ضربات ، تا شدگی و حرارت ، گلاستیک را به گزینه ی نخست سامسونگ در گوشی گلکسی فولد تبدیل نموده. این شرکت کرده ای نمایشگر نخستین گوشی انعطاف پذیر خود را با استفاده از گلاستیک ساخته تا مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته و در تا شدن های متعدد صفحه ی آن خط نیفتد.

بی تردید سامسونگ برای تولید و استفاده ی این مواد هزینه ی بالایی را پرداخت کرده و تنها هدف آن افزایش عمر دستگاه ها و زیباتر و سبک تر ساختن آن ها بود و می توان انتظار داشت که دیگر شرکت های تولید کننده ی گوشی از این مواد در محصولات آینده ی خود استفاده کنند.

Rate this post
0
نویسنده مطلب رحی رحمانی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه