سال ۲۰۱۹ جنگ دوربین گوشی ها

Rate this post

در سال ۲۰۱۹ شاهد رقابت تناتنگ برند های مختلف در دوربین گوشی ها بودیم. این رقاتبت از دوربین های دوگانه در پایین رده ها تا ۵ دوربین در میان رده ادامه پیدا کرد.

سال ۲۰۱۹ :

هر سال برند های گوشی به دنبال بهتر شدن و بروز تر بودن گوشی های خود در بازار هستند. سال ۲۰۱۹ را میتوان سال جنگ بر سر دوربین های گوشی دانست. در سال ۲۰۱۹ برند ها سعی بر بیشتر کردن دوربین های خود کردند. استفاده از دوربین های دوگانه در پایین رده ها مانند REDMI 8 یا A10s ویژگی بود که کمتر در این رده از گوشی ها مشاهده می شد. تا جایی که میان رده GALAXY J7 2018 تنها یک دوربین داشت.

سال ۲۰۱۹ را از طرفی میتوان سال شکوفایی برند شیائومی نیز دانست. این برند در این سال، برای اولین بار از دو دوربین با رزولوشن های خیلی بالا استفاده کرد. استفاده از دوربین ۶۴ مگا پیکسلی در REDMI NOTE 8PRO و استفاده از دوربین ۱۰۸ مگا پیکسلی در MI NOTE 10 از جمله شگفتی های این برند در سال ۲۰۱۹ بود.

پایین رده های سال ۲۰۱۹ :

در سال ۲۰۱۹ پایین رده ها نیز از رشد بالایی برخوردار بودند. اکثر برند ها مانند نوکیا و آنر بر صلاح دید قبلی خود ماندند و پایین رده های خود را با یک دوربین روانه بازار کردند. ولی هوآوی، سامسونگ و شیائومی این روند را شکستند. شرکت هوآوی در Y7Prime تصمیم به شکست این صلاح گرفت.

بعد از آن شیائومی در Redmi 8 و سامسونگ در A10s، A20، A20e از دوربین دوگانه در پایین رده های خود استفاده کردند. بعد از موفقیت آمیز بودن این روند سامسونگ پایین رده آخر خود در سال ۲۰۱۹ را یعنی A20s، با ۳ دوربین روانه بازار کرد.

بیشتر پایین رده های ۲۰۱۹ از نمایشگر IPS استفاده می کنند. البته پایین رده سری M سامسونگ نمایشگر TFT دارد. دراکثر این گوشی ها سنسور اثر انگشت وجود نداشت. البته بغضی از آن ها که داشتند هم از نوع خازنی بود.

میان رده های ۲۰۱۹ :

شاید باید بیشترین رشد سال ۲۰۱۹ را در میان رده ها بدانیم. آنقدر که میان رده های سال ۲۰۱۹ رشد و تنوع بالا داشتند پرچمدار های امسال نتوانستند خود را در بین کاربران محبوب کنند. در سال ۲۰۱۹ دوربین های میان رده ها با ۲ دوربین شروع شدند و با ۵ دوربین خاتمه یافتند.

کمترین رزولوشن میان رده ها را گوشی Y9 2019 هوآوی با ۱۶ مگاپیکسل از آن خود کرده است. بیشترین رزولوشن میان رده ها را گوشی Mi Note10 شیائومی با ۱۰۸ مگاپیکسل درارا است. این تفاوت رزولوشن در مکیان ردذه ها نشان دهنده تنوع زیاد دوربین ها در میان رده ها می باشد.

بنظر میاید شرکت شیائومی در بحث دوربین توانسته بهتر از رقبای خود عمل کند. ولی اگر بخواهیم بحث صفحه نمایش در میان رده ها را بررسی کنیم، مانند همیشه سامسونگ توانسته بهترین صفحه نمایش ها را درمیان رده ها ارائه دهد. امسال در میان رده ها، سال دوربین پاپ آپ نیز بود. شیائومی ابتدا در Mi9t و هوآوی در Y9Prime این دوربین را به کار بردند.

سامسونگ نیز از حذف دوربین از روی صفحه نمایش عقب نماند. البته این شرکت مانند رقبایش از دوربلین پاپ آپ استفاده نکرد. سامسونگ در A80 دوربین چرخشی را جایگزین دوربین پاپ آپ کرد. در این گوشی دوربین اصلی چرخیده و تبدیل به دوربین سلفی می شود.

در میان رده های امسال از روش هایس امنیتی خوبی استفاده شده بود. سنسور اثر انگشت در پشت گوشی در گوشی هایی مانند redmi Note 8 یا اثر انگشت خازنی در کناره گوشی مانند گوشی A7 2019. البته به دلیل استفاده نمایشگر های امولد و سوپرامولد در میان رده ها امسال برای اولین بار شاهد حسگر اثر انگشت در زیر صفحه برای میان رده ها بودیم. همچنین به دلیل بالا رفتن رزولوشن دوربین های سلفی در میان رده ها شاهد زیاد شدن عملکرد تشخیص چهره هستیم.

پرچمدارها :

پرچمدار های امسال بهتربه ترتیب زیر بودند :

SAMSUNG : Note 10 Plus

HUAWI : Mate 30Pro

XIAOMI : Mi 9Pro

HONOR : V30Pro

NOKIA : 9 PureView

ONE PLUS : 7T PRO MACLAREN

ASUSE : ROG PHONE 2

IPHONE : 11 PRO MAX

پرچمدارها

در میان پرچمداران کامل ترین پرچمدار از نظر قلم، دوربین، سخت افزار و… پرچمدارسامسونگ Note 10 Plus می باشد.

بهترین سخت افزار و بهترین دوربین سلفی را Iphone 11pro max دارد.

در بین پرچمداران ASUS ROG Phone 2 بهترین باتری را داراست.

روان ترین و سریع ترین رابط کاربری را نیز ۷T PRO MACLAREN دارد.

گوشی های تمام صفحه :

سال ۲۰۱۹، سال شکوفایی گوشی های تمام صفحه بود. برند شیائومی از گوشی خود رونمایی کرد به نام MIX ALFA که این گوشی بجر پنل دوربین اصلیش، تماما صفحه می باشد.

برند سامسونگ از گوشی به نام SAMSUNG Fold رونمایی کرد که مربع شکل بود. این گوشی تمام صفحه می باشد و توانایی این را داارد که از وسط تا شده و به یک گوشی مستطیل شکل تبدیل شود. البته یک چهارم این گوشی را بدنه پشتی تشکیل می دهد.

برای خرید اسمارت فون های هوشمند به تکنوکده مراجعه کنید.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه