انطباق تصویر چیست؟

Rate this post

سرعت انطباق تصویر در نمایشگر امری بسیار مهم است. این گزینه باعث دیدن بهتر تصاویر می شود. براتی کسانی که گیم بازی می کنند این گزینه بیشتر از افراد دیگر حائز اهمیت است.

این روزها موقع خریداری تلویزیون یا هر آنچه که با نمایشگر سروکار دارد به اعداد و ارقام عجیبی بیر میخوریم که معانی خیلی از آن ها ببرای ما شفاف نیست. در خیلی از مواقع هم راحت از کنار این اعداد و ارقام میگذریم بدون اینکه متوجه شویم چقدر این اعداد و ارقام د کیفیت تصویری که قرار است مشاهده کنیم اهمیت دارد. خیلی ها فکر می کند هرچه اعداد و ارقام بزرگ تر و بیشتر باشند این باعث می شود محصول خریداری شده بهختر به باشد. این عقیده را کمپانی ها نیز فهمیدند و این ارقام را روز به روز بالاتر می برند. ولی اکنون همه می دانند که خیلی از این اعداد، اعدادی نسبی هستند مانند کنتراست. عدد های که برای انطباق تصویر نیز داده می شود همین گونه است.

انطباق تصویر( Refresh Rate ) :

به تعدا دفعاتی کمه نمایگر یک تصویر را به روز رسانی می کند، نرخ بروزرسانی یا Rate گفته می شود. این عمل به دلیل اینکه به صورت دوره ای انجام میگیرد آن را در دوره های یک ثانیه ای می سنجند. یکای بیان این دوره یکای هرتز می باشد. یعنی اگر نمایشگر ما در ثانیه ۹۰ تصویر را نشان دهد به آن می گویند نرخ به روز رسانی و آن را نرخ به روز رسانی ۹۰ هرتزی می خوانند. انطباق تصویر را اصطلاحا Motion Rate می گویند.

انطباق تصویر

MotionFlow چیست ؟

این اصطلاحی در نمایشگر های سونی به جای اصطلاح Motion Rate گفته می شود.

حرکت تمیز یا (Clear Motion Rate (CMR چیست ؟

این صلاح از جانب شرکت سامسونگ، برای اینکه یک نمایشگر« LCD، LED ،OLED ،IPSLCD »تا چه حد میتواند تصاویر سریع را به نمایش بکشد، ساخته شده است. این تکنولوژی برای مقایسه نمایشگر های مختلف در کمپانی سامسونگ ساخته شده است.

انطباق تصویر و جایگزینی آن

انطباق تصویر دروغی یا Motion Blur چیست ؟

انطباق تصویر دروغی، محوشدگی و یا Motion Blur همان پدیده است که هنگام پخش تصاویر سریع در نمایشگر های LCD اتفاق می افتد. این اتفاق در تمامی نمایشگر های LCD مشترک است ولی با توجه به نرخ به روزرسانی‌شان کم و زیاد می شود. این مورد ممکن است برای خیلی ها مهم نباشد ولی در عین حال افرادی آزارده خاطر کند.

جمع بندی:

همانطور که ابتدا گفته شد، Refresh Rate عدد دقیقی ندارد و مانند کنتراست عددی نسبی است. اما اینکه نمایشگر بالای ۶۰ هرتز باشد نشان دهنده این است شما قرار است یک تصویر خوب و با محوشدگی کم تماشا کنید. امیدواریم فروشگاه تکنوکده توانسته باشد در این مقاله به شما کمک کند.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه