اولین گوشی ۱۵۰ مگاپیکسلی دنیا

۳ (۶۰%) ۳ vote[s]

طبق خبرهایی که از شرکت شیائومی افشا شده است این کمپانی، قدمی دیگر برای پرچمدار دوربین در گوشی های هوشمند برداشته است. شرکت شیائومی در سال ۲۰۲۰ اولین گوشی با دوربین ۱۵۰مگاپیکسلی را تولید و عرضه می کند.

گوشی با دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی :

در اواخر سال ۲۰۱۹، کمپانی شیائومی از اولین گوشی با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی رونمایی کرد. این گوشی با نام Mi CC9 یا نام جهانی Mi Note 10 معرفی شد. Mi Note 10 با دوربین فوق العاده ای که داشت، ولی سخت افزار میان رده ای برای آن استفاده شده بود. این دوربین ساخته شرکت سامسونگ است که برای اولین بار در گوشی های شیائومی بکار رفت. به گفته منبعی که این موضوع را افشا کرده است، این لنز ۱۵۰ مگاپیکسلی نیز ساخت شرکت سامسونگ است. این لنز نیز مانند لنز ۱۰۸ مگاپیکسلی قرار است اولین بار با گوشی های شیائومی رونمایی شود. البته هنوز مشخص نیست که کدام سری از گوشی های شیاومی قرار است پذیرای این دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی شود. با توجه به نوع انتشار گوشی ها احتمال می رود که مانند سری پیش Mi CC پذیرای این دوربین قدرتمند باشد. البته با توجه به اینکه از عرضه آخرین مدل Mi Mix مدت طولانی گذشته است، احتمال اینکه این دوربین بر روی جدیدترین نسخه این مدل تعبیه شود نیز زیاد می باشد.

اولین گوشی 150 مگاپیکسلی دنیا

گزارش هایی حاکی از اینکه دو کمپانی اوپو و ویوو در سال آینده قرار است از این دوربین استفاده کنند نیز به گوش می رسد.  اوپو و ویوو در سال ۲۰۲۱ قرار است پرچمدارهای خود را با اسنپدراگون ۸۷۵ و لنز دوربین اصلی ۱۵۰ مگاپیکسلی ساخت شرکت سامسونگ به بازار جهانی عرضه کنند. هنوز نام و طراحی فرضی برای این دو گوشی موجود نمی باشد.

با توجه به گزارش هایی که از شرکت سامسونگ منتشر شده است، مراحل تحقق و توسعه لنز دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی به پایان رسیده است. این دوربین دارای ۱ اینچ قطر می باشد. همچنین دوربین ۱۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ از همان فناوری که S20 Ultra بهره میبرد، استفاده می کند. Nonacell که برای ترکیب ۹ پیکسل مجاور استفاده می شود، فناوری است که در این دو دوربین مشترک می باشند. این دوربین قادر به ثبت عکس هایی با رزولوشن حدودی ۱۶ مگاپیکسل است. از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

منبع : GizmoChina

3 (60%) 3 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه