نحوه افزایش عمر باتری تلفن

Rate this post

هرچه زمان بیشتری می گذرد تلفن های هوشمند به یکی از ابزاری تبدیل می شوند که نیاز هر روزه و ضروری ما هستند. ولی هرچه این تکنولوژی پیشرفت می کند، باتری آن ها از عهده همه نیاز های ما بر نمی آیند. در این مقاله نحوه افزایش عمرباتری تلفن را با هم بررسی می کنیم.

افزایش عمر باتری تلفن :

در حال حاضر تلفن های هوشمند به اندازه ای که هر فرد نیاز دارد، سرعت و امکانات دارد. اکنون تمام دغدغه های تلفن هوشمند به باتری و عمر باتری بر می گردد. با اینکه تمام تولیدکنندگان نرم افزار و تراشه های گوشی های هوشمند تلاش خود را برای افزایش طول عمر باتری انجام می دهند، واقعیت این است که ما بیشتر از گذشته از تلفن های هوشمند استفاده می کنیم، در نتیجه به طول عمر بیشتری از باتری نیازمند هستیم.

شما یک تلفن انتخاب می کنید که با آن همه کارهای روزمره خوذد را انجام دهید. دیدار دوستان، چک کردن ایمیل، ثبت عکس و ویدیو، بازی، مرور اکانت های اجتماعهی، تماشای فیلم، مدیریت قرار های ملاقات و… . برای این موارد گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر و رزولوشن بیشتر ساخته شدند. علاوه بر آن شارژ تلفن های هوشمند در حال بهبود یافتن هستند. تلفن های هوشمند نسبت به چندین نسل ق۴بل راحت تر و سریعتر شارژ می شوند که ایین نشان دهنده اهمیتطول عمر باتری برای سازندگان گوشی های هوشمند و کاربران آن می باشد.

برخی تنظیمات به شما اغجازه می دهد طول عمر باتری گوشی همراه خود را بیشتر کنید. در این مقاله برخی از نکات برتر برای تمدید عمر باتری تلفن هوشمند جمع آوری شده است. با تکنوکده همراه باشید :

۱ – بدانید چه برنامه هایی از باتری تلفن شما استفاده می کنند :

عمر باتری تلفن

قبل از اینکه بتوانید مشکلات باتری ضعیف تلفن همراه خود را برطرف کنید ، باید بدانید که چه برنامه هایی باعث می شوند باتری در وهله اول از بین برود. وارد تنظیمات تلفن همراه خود شوید در قسمت Android> باتری گزارش سلامت را در مورد عملکرد نرم افزارهایتان دریافت می کنید. در این قسمت نشان داده می شود هر نرم افزار شما چقدر از باتریتان را استفاده می کند. اگر نرم افزاری مقدار زیادی از انرژی را در پس زمینه تخلیه می کند، در اینجا هشدار داده می شود.

روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و استفاده از باتری را انتخاب کنید تا مشاهده کنید دقیقاً چه نرم افزارهایی از باتری تلفن همراه شما استفاده کرده است را ببینید. خرابی کامل خدمات را مشاهده می کنید ، و گرافیکی که نشان می دهد چگونه باتری کاهش یافته و براساس الگوی استفاده فعلی ، چقدر باتری کاهش یافته است.

از طریق منوی باتری ، به برخی از ویژگی های مفید دیگر نیز دسترسی دارید. گزینه Battery Saver را پیدا خواهید کرد که احتمالاً به طور پیش فرض ۱۵٪ تنظیم می شود ، اما می توانید برای میزان را خودتان تعیین کنید.

صرفه جویی در باتری برخی از ویژگی های دستگاه را خاموش کرده و برخی از استفاده از برنامه را محدود می کند ، با این وجود ، در این ویژگی ما بیشتر در باره تغیراتی صحبت می کنیم که می توانید ایجاد کنید و بر استفاده تأثیر نمی گذارند.

۲ – باتری سازگار را روشن کنید

باتری سازگار

به تنظیمات> باتری> باتری سازگار بروید و برای فعال کردن باتری سازگار ، کلید ضامن را بکشید. این ویژگی معرفی شده با سیستم عامل Android Pie باعث می شود برنامه هایی که مرتباً از آنها استفاده نمی کنید ، در پس زمینه خاموش شوند و باتری شما را تخلیه نکنند.

بلافاصله زیر این گزینه یک لیست برنامه محدود است که به طور پیش فرض خالی خواهد بود. شما فقط نمی توانید برنامه ای را که انتخاب کرده اید در این لیست قرار دهید. باتری Adaptive Battery برنامه هایی را که در پس زمینه کار می کنند نظارت می کند و در صورت وجود انرژی بیش از حد ، یک اعلانی را مشاهده می کنید که از رفتار و پیشنهادات شما برای افزودن برنامه به این لیست هشدار می دهد.

بخشی از دلیل روشن بودن چنین ویژگی مفید وقتی درک می کنید که چرا تلفن شما در وهله اول کم مصرف است. قبل از خرید آن تست های دقیق برای اطمینان از کارایی سخت افزار و سیستم عامل آن اجرا می شد. اما بعد از اینکه آن را به خانه آوردید ، تولید کننده هیچ کنترلی را برای انجام آن با آن ندارد و بسیاری از فشارهای موجود در باتری به دلیل برنامه های شخص ثالث و به روزرسانی هایی که بارگیری کرده اید ایجاد می شود. Adaptive Battery به آنها اجازه می دهد تا بررسی کنند که کدام یک از این وسایل اضافی باعث خنثی کردن همه کارهای خوب آنها می شود و به شما در حل مسئله کمک می کنند.

۳ – برنامه ها را در پس زمینه متوقف کنید

برنامه ها را در پس زمینه متوقف کنید

حتی اگرتلفن همراه خود را به Android Pie بروزرسانی نکردید و به باتری Adaptive Battery دسترسی ندارید ، می توانید بررسی کنید که چه برنامه هایی در پس زمینه اجرا می شوند و سایر مواردی را که لازم نیست در منوی چند وظیفه قرار گیرند ، از بین ببرید. برای دستیابی به این ، در Android Pie فقط از پایین صفحه انگشت خود را بکشید. در نسخه های قدیمی تر Android باید یک دکمه اختصاصی را در یک طرف دکمه خانه مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که بسته شدن مجدد برنامه فقط درصورتی مفید است که شما بعداً دقایقی دیگر آن را راه اندازی نکنید ، زیرا با از بین بردن فرآیندهای پیش زمینه خود ، از قدرت بیشتری برای باز کردن مجدد برنامه استفاده می کند.

۴ – از راه اندازی برنامه ها در هنگام راه اندازی جلوگیری کنید

امکان انتخاب برنامه هایی که با اولین بار تلفن خود را روشن می کنید هنوز یک ویژگی داخلی در Android نیست ، اما در بسیاری از نسخه های سفارشی سیستم عامل مانند MIUI یافت می شود. به عنوان مثال در Mi 9 ، به تنظیمات بروید و مجوزهای زیر تنظیمات برنامه را انتخاب کنید. به Autostart ضربه بزنید ، سپس بررسی کنید که کدام برنامه های موجود در لیستی که می خواهید در پس زمینه اجرا شوند.

در اینجا از عقل سلیم استفاده کنید ، زیرا برنامه هایی مانند Ring Doorbell در صورت عدم اجازه اجرای برنامه در پس زمینه ، به شما اعلان می دهند.

۵ – صفحه نمایش همیشه روشن را روشن کنید

صفحه نمایش همیشه روشن

ما مدتی است که شاهد تولیدکنندگان تلفن های مختلف از جمله نمایشگرهای همیشه روشن در تلفنهای هوشمند خود هستیم ، اما در جدیدترین نسخه های اندرویدی این یک ویژگی استاندارد است که با نام Glance View شناخته می شود. در اصل این زمان ، تاریخ و نمادهای نوتیفیکیشن را هنگام خاموش بودن ، با استفاده از حداقل انرژی باتری برای انجام این کار ، روی صفحه نمایش تلفن نمایش می دهد ، اما همچنین این نیاز را برای شما به وجود می آورد که دائما صفحه را بیدار کنید تا ببینید آیا جدیدی دارید یا خیر.

نمای Glance را در تنظیمات> نمایش> پیشرفته> نمای Glance> مدت زمان نمایش Glance پیدا خواهید کرد. توصیه می کنیم این ویژگی را همیشه روشن کنید.

۶ – میزان روشنایی صفحه را کاهش داده و Adaptive Brightness را خاموش کنید

میزان روشنایی صفحه را کاهش داده و Adaptive Brightness را خاموش کنید

تلفن های هوشمند ارزان می توانند از نمایشگرهایی نسبتاً کسل کننده برخوردار باشند ، اما بهترین تلفن ها به میزانی از روشنایی می رسند که در واقع می تواند به چشم شما آسیب برسانند. این ویژگی در هنگام استفاده از تلفن در نور مستقیم خورشید مفید است ، اما در مواقع دیگر بیش از حد از باتری استفاده می کندو باتری گوشی را تخلیه می کند.

می توانید میزان روشنایی صفحه را در تنظیمات> نمایش> سطح روشنایی کاهش دهید ، سپس از پایین کشویی به یک سطح راحت تر حرکت دهید. همچنین در نوار اطلاع رسانی کشویی گوشی ، یک نوار لغزنده روشنایی نیز پیدا خواهید کرد.

در حالی که در این منو هستید ، روشنایی Adaptive را غیرفعال کنید. ممکن است فکر کنید این ویژگی تنها با افزایش روشنایی صفحه در صورت لزوم به عمر باتری کمک می کند ، اما به راحتی توسط نورپردازی داخل خانه فریب خورده و علاوه بر این ، تمام کنترل را از دستان خود خارج می کنید.

۷ – مدت زمان خواب را کاهش دهید

مدت زمان خواب را کاهش دهید

هر بار که صفحه را از خواب بیدار می کنید ، برای یک دوره از پیش تعیین شده حتی پس از اتمام کارهایی که می خواهید انجام دهید فعال می شود. شما می توانید این مدت زمان را تنظیم کنید ، و هرچه کوتاه تر از زمان نمایش صفحه باشید ، باتری کمتری هدر می رود.

این گزینه را در تنظیمات> نمایش> پیشرفته> خواب ببینید. کوتاهترین زمان ممکن برای تنظیم شما ۱۵ ثانیه است.

۸ – حالت تاریک را فعال کنید

سعی کنید برای گوشی خود و تمامی نرم افزار های خود از حالت تاریک استفاده کنید. این باعث می شود باتری کمتری از گوشی همراهتان استفاده شود.

۹ – ابزارک ها را غیرفعال کنید

ابزارک ها را غیرفعال کنید

ابزارک ها می توانند برای کشیدن داده هایی که دائماً به روز می شوند از برنامه های موردعلاقه خود درست در صفحه اصلی استفاده کنند ، اما همه بررسی های ثابت نشان دهنده آن هستند که باعث تخلیه باتریمی شوند. آنهایی را که دوست دارید نگه دارید ، اما با ضربه زدن و نگه داشتن آنها ، باتری مورد نیاز خود را نگه دارید ، سپس آنها را به نماد حذف در بالای صفحه بکشید.

۱۰ – حجم صدا را کم کنید

حجم صدا را کم کنید

این یک امر واقعاً عادی است: هرچه صدای تلفن شما بلندتر شود یاصدا را بیشتر کنید ، باتریگوشی شما سریعتر از بین می رود. می توانید میزان صدا را با کلید صدای فیزیکی کم کنید ، یا با رفتن به تنظیمات> صدا و تنظیم. تنظیم کننده های مختلف برای حجم رسانه ، میزان تماس ، صدای زنگ و میزان زنگ هشدار وجود دارد که شما با استفاده از آن ها میزان صدا را تنظیم می کنید.

۱۱ – لرزش را خاموش کنید

 لرزش را خاموش کنید

بازخورد Haptic برای هشدار به شما در مورد اعلان ها و تماس های دریافتی بسیار عالی است ، اما آیا به محض روشن شدنصدای تماس شما به آن احتیاج دارید؟ برای لرزش تلفن شما نیرو لازم است ، بنابراین با خاموش کردن آن در صورت لزوم ، مصرف باتری را کاهش دهید.

این گزینه را در تنظیمات> صدا پیدا کنید. می خواهید ضربان را برای “همچنین لرزش تماسها” در زیر نوارهای ولوم غیرفعال کنید ، سپس به پایین بروید و روی Advanced بزنید تا لرزش لمسی را نیز غیرفعال کنید.

۱۲ – Wi-Fi ، Bluetooth و NFC را در هنگامی که استفاده نمی کنید خاموش کنید.

Wi-Fi ، Bluetooth و NFC را در هنگام غیر استفاده خاموش کنید.

رادیوهای مختلف تلفن هوشمند شما باتری را تخلیه می کند. اگر از آنها استفاده می کنید مشکلی نیست ، اما اگر شما اینگونه نیستید باید آنها را خاموش کنید. به احتمال زیاد می توانید به نوار اعلان کشویی دسترسی سریع داشته باشید یا می توانید به همه این تنظیمات در تنظیمات> شبکه و اینترنت یا دستگاه های متصل> تنظیمات اتصال دسترسی پیدا کنید.

۱۳ – حالت هواپیما را در مناطقی که آنتن ضعیف دریافت می کنند روشن کنید

حالت هواپیما را در مناطقی که آنتن ضعیف دریافت می کنند روشن کنید

وقتی در منطقه ای با قدرت سیگنال ضعیف قرار دارید ، می توانید باتری تلفن خود را بهینه کنید ، زیرا دائماً در جستجوی سیگنال است. اگر به هر حال نمی توانید از شبکه تلفن همراه خود استفاده کنید ، و می دانید که نمی توانید مدتی این کار را انجام دهید ، تلفن خود را در حالت هواپیما قرار دهید. این گزینه را در نوار اطلاع رسانی کشویی یا در تنظیمات> شبکه و اینترنت> حالت هواپیما پیدا خواهید کرد.

۱۴ – تعداد اعلان هایی را که دریافت می کنید کاهش دهید

14 - تعداد اعلان هایی را که دریافت می کنید کاهش دهید

تقریباً هر برنامه نصب شده روی تلفن شما می خواهد در بعضی مواقع در مورد چیزی یا موارد دیگری به شما اطلاع دهد ، اما برخی از اعلان ها برای شما مفیدتر از سایرین هستند. صفحه ، سپس به طور بالقوه برنامه خود را راه اندازی کنید یا حداقل اعلان مربوط به هرکدام را دریافت کنید رد کنید.

با مراجعه به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> اعلان ها کنترل کنید که کدام برنامه مجاز به ارسال اعلان ها هستند. روش دیگر ، به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه ها بروید. برای انتخاب لیست ، به هر برنامه بروید و به هر برنامه ضربه بزنید ، اعلان ها را انتخاب کنید و ضربات را برای نمایش اعلان ها غیرفعال کنید.

۱۵ – از دستیار Google در اجرا در پس زمینه جلوگیری کنید

از دستیار Google در اجرا در پس زمینه جلوگیری کنید

دستیار Google و جستجوی صوتی ویژگی جدیدی است که در سالهای اخیرافزوده شده است، اما دسترسی به آن به اندازه کافی آسان است بدون اینکه تلفن شما بخواهد به طور مداوم به دستورالعمل های شما گوش فرا دهد. به تنظیمات> Google> جستجو ، دستیار و صدا> صدا> مسابقه صوتی بروید و “دسترسی با صدای مسابقه” را غیرفعال کنید. این کار باعث می شود تلفن شما هنگام گفتن “خوب Google” پاسخ ندهد ، حتی اگر صفحه خاموش باشد یا در یک برنامه دیگر هستید ، اما هنوز می توانید با فشار طولانی دکمه صفحه اصلی ، دستیار صوتی را بکشید.

۱۶ – به همه نرم افزار ها اجازه موقعیت مکانی ندهید

به همه نرم افزار ها اجازه موقعیت مکانی ندهید

نظارت بر موقعیت مکانی شما توسط برنامه های مختلف منبع دیگر تخلیه باتری است. آنها از ترکیبی از GPS ، Wi-Fi و داده های تلفن همراه استفاده می کنند تا بدانند که در کجا هستید و اطلاعات محلی را ارائه می دهید – اما فقط با اجازه شما. به تنظیمات> امنیت و موقعیت مکانی> مکان> مجوزهای سطح برنامه بروید. در لیست حرکت کرده و سرویس های مکان را برای هر برنامه ای که نیازی به دسترسی نداشته باشد غیرفعال کنید.

۱۷ – به روزرسانی های برنامه را بررسی کنید

به روزرسانی های برنامه را بررسی کنید

به روزرسانی برنامه به طور معمول تکه های و رفع اشکال را ارائه می دهد که می تواند به آنها در اجرای بهتر کمک کند. برخی از این به روز رسانی ها ممکن است به آنها کمک کند تا کارآیی بیشتری داشته باشند. شما باید تلفن خود را تنظیم کنید تا با راه اندازی Google Play ، به روز کردن خودکار برنامه ها از طریق Wi-Fi ، ضربه زدن به سه خط در بالا سمت چپ ، انتخاب تنظیمات و اطمینان از برنامه های به روز رسانی خودکار روی “فقط از طریق Wi-Fi” تنظیم شود. در حالی که آنجا هستید ، گزینه منوی برنامه ها و بازی های من را بررسی کنید تا بررسی کنید که آیا هرگونه به روزرسانی برنامه منتظر عمل هستند ، و برای به روزرسانی بر روی گزینه Update all کلیک کنید.

۱۸ – به روزرسانی های سیستم را بررسی کنید

به روزرسانی های سیستم را بررسی کنید

این فقط برنامه های شخص ثالث نیست که قادر به مصرف برق است ، سیستم عامل خود که تلفن شما روی آن اجرا می شود نیز منبع تخلیه باتری است. Google همیشه در تلاش است تا راندمان اندرویدی را بهبود بخشد و به طور مرتب به روزرسانی هایی را ارسال می کند. این تنها در صورت نصب آنها مفید است. برای بررسی اینکه آیا هرگونه به روزرسانی منتظر اعمال شده است ، به تنظیمات> سیستم> پیشرفته> به روزرسانی سیستم بروید.

۱۹ – حالت های صرفه جویی در برق را فعال کنید

بسته به تلفن شما ، ممکن است متوجه شوید که سازنده ویژگی های صرفه جویی در مصرف برق را ارائه داده است که به طور پیش فرض از هر چیزی که در Android موجود است فراتر رود.

با فعال کردن حالت صرفه جویی در باتری ، ویژگی های مختلف مصرف برق تلفن برای شما مدیریت می شود. به عنوان مثال ، ممکن است از بروزرسانی برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کند ، صفحه شما را کمرنگ کند ، تنظیم تنظیم زمان نمایش صفحه را کاهش داده ، انیمیشن های روی صفحه را غیرفعال کند و لرزش را خاموش کند. به طور پیش فرض ، این حالت هنگامی که سطح باتری شما به ۲۰ درصد کاهش می یابد روشن می شود ، اما می توانید به جای آن ۳۰ درصد شروع کنید. و هرچه زودتر تلفن به این حالت صرفه جویی در مصرف برق تغییر یابد ، باتری آن دوام بیشتری خواهد داشت.

برخی از تلفن ها حالت های فوق العاده صرفه جویی در مصرف برق دارند. این موارد همه موارد را غیر از موارد لازم برای برقراری تماس تلفنی و ارسال پیامک (حتی تبدیل صفحه به سیاه و سفید) خاموش می کند و حتی اگر باتری شما به ۱۵ یا ۲۰ درصد کاهش پیدا کند ، می تواند تا ۲۴ ساعت استفاده اضطراری اضافه کند.

۲۰ – تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید

گاهی اوقات تلفن شما در حالکار است و باتری سریعتر از آنچه تخمین زده اید تخلیه می شود و شما دلیل آن را نمی فهمید. در این مواقع کافی است یکبار گوشی تلفن خود را راه اندازی مجدد کنید.

یک روش دیگر تنظیم مجدد کارخانه است (تنظیمات> سیستم> پیشرفته> تنظیم مجدد گزینه ها> پاک کردن تمام داده ها) ، اما توجه داشته باشید که هر چیزی را که نسخه پشتیبان تهیه نشده است از دست می دهید و مشکل شما را برطرف نمی کند مگر اینکه این یک مشکل نرم افزاری باشد.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد. از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
1
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • Hope
    8 ماه پیش

    ممنون از مطلب مفیدتون،خسته نباشید