چگونه ویروس گوشی های اندرویدی را حذف کنیم

Rate this post

ویروس در گوشهای هوشمند امروزی یکی از مشکلات بزرگ محسوب می شود. این ویروس ها می توانند به اطلاعات شخصی و حساب های بانکی شما دسترسی پیدا کنند به همین دلیل است که جلوگیری از ورود ویروس به گوشی اندروید بسیار ضروری می باشد.

حذف ویروس گوشی های اندرویدی :

ویروس هایی که Android را هدف قرار می دهند هر روز در تعدادشان افزوده می شود. هزاران ویروس در گوشی هوشمند شما زندگی می کنند که ممکن است کارایی تلفن شما را کند یا کارکرد آن را متوقف کنند ، جدیدترین بدافزارها بسیارپیچیده هستند و سخت از بین می روند.

حذف ویروس اندرویدی

برخی ها مانند EventBot خود، ویروس خود را از پنهان می کنند، بنابراین شما نمی دانید که این ویروس ها در کجای گوشی شما قرار دارند اما در پس زمینه،ویروس ها اطلاعات شما را سرقت می کنند ، پیام های جعلی را از طرف شما به دیگران ارسال می کنند و حتی می توانند حساب بانکی شما را خالی کنند.

ممکن است شما از بدافزارهای بسیار ناچیزتری در تلفن همراه خود استفاده کنید ، از جمله مرورگر وب که به یک سایت ویروسی هدایت می شود یا پاپ آپ هایی که در تمام صفحه ایجاد می شوند.

اما اگر اتفاقاتی در پس زمینه رخ دهد که شما از آنها مطلع نیستید ، چه می شود؟

بد افزار ها در دستگاه شما باعث رشد روز افزون پرونده های ناخواسته می شود ، که در نهایت باعث کند شدن کل سیستم می شود (در این مورد تنظیم مجدد کارخانه می تواند به شما کمک کند).

گوگل پلی

در حقیقت گفته می شود ، اگر از فروشگاه Google Play یا فروشگاه معتبر دیگری نرم افزار های خود را بارگیری کنید ، امکان مبتلا شدن دستگاه شما به ویروس بسیار کم می باشد زیرا ویروس های Android در این فروشگاه ها بسیار نادر هستند. اگر خارج از فروشگاه های معتبر بارگیری انجام دهید و فایلهای APK را از وب سایتهای ناشناخته نصب کنید ، دستگاه خود را با تهدیدهای جدی رو به رو می کنید. حتی Play Store همیشه یک پناهگاه امن نیست؛ فناوری Bouncer گوگل تضمینی جدی ای نیست که هر برنامه نصب شده عاری از بدافزار باشد.

در سپتامبر ۲۰۱۹ تأیید شد که بدافزار Joker بیش از نیم میلیون بار از Google Play بارگیری شده است. ویروسی که در ۲۴ اپلیکیشن موجود در گوگل پلی یافت شد که البته همگی اکنون حذف شده اند ، ویروس جوکر بدون اینکه کاربران بدانند، با استفاده از اطلاعات و حق بیمه آن ها خدمات غیرحضوری ثبت نام می کرد.

برای پیشگیری از ابتلا به ویروس های گوشی اندروید، روش های زیر را به خاطر بسپارید :

روش ۱: حافظه نهان را پاک کنید

اگر از پنجره های بازاضافه یا تغییر مسیردر جستجوی خود مشاهده می کنید ، بهترین کار پاک کردن حافظه پنهان مرورگرتان است، چه در فهرست تنظیمات خود مرورگر باشید و چه با رفتن به برنامه ها باید از مسیر زیر پیروی کنید. به تنظیمات رفته ود در تنظیمات به قسمت برنامه ها بروید. رو قسمت اعلان ها کلیک کنید و مسیر را طی کنید. Chrome> Storage> Clear Cache.

حذف حافظه پنهان کروم

روش بالا بهینه تر از انجام تنظیم مجدد سیستم است، اگر دنبال روش مطمئن دیگری برای رهایی از ویروس اندرویدی هستید روش زیر را امتحان کنید :

از تنظیمات> سیستم> تنظیم مجدد گزینه ها> پاک کردن همه داده ها ممکن.

روش ۲: بوت شدن به حالت ایمن

برنامه های آنتی ویروس اندرویدی مانند Bitdefender Mobile Security ایده خوبی هستند زیرا می توانند در وهله اول از نصب برنامه هایی را که دارای نرم افزارهای مخرب تلفن های اندرویدی هستند ، جلوگیری کنند. گزینه های دیگری نیز وجود دارد ، که بعضی از آن ها در پایین بیان شده است اگر تلفن شما از قبل آلوده شده باشد ، می توانید آنتی ویروس نیز نصب کنید

اگر زمان شروع همه مشکلات تلفت خود را می دانید، می توانید به صورت دستی برنامه مخرب را حذف کنید. ابتدا باید وارد حالت Safe شوید ، زیرا این امر اجرای هر برنامه شخص ثالث را متوقف می کند. سعی نکنید یک برنامه آلوده را در حالت عادی حذف کنید.

اگر در منوی گزینه های تلفن خود گزینه ای برای دسترسی به حالت ایمن ندارید ، همزمان با راه اندازی مجدد گوشی ، سعی کنید دکمه صدای کم را نگه دارید. اگر علامت حالت ایمن در گوشه سمت چپ پایین صفحه وجود دارد ، به این معناست که حالت ایمن کار می کند. در غیر اینصورت ، در Google برای مدل تلفن همراه خود دستورالعمل حالت ایمن را جستجوکنید.

حذف ویروس اندرویدی

بعد از اینکه حالت ایمن فعال شد، تنظیمات را باز کنید و فهرست برنامه ها و اعلان ها را انتخاب کنید ، سپس به پایین لیست بروید و در جستجوی هر برنامه مشکوکی باشید که میتواند عامل همه مشکلات گوشی شما باشد – هر آنچه را که شما در خاطر ندارید که بارگیریکردید یا مانند یک سرویس اصلی Android به نظر نمی رسد- حذف کنید. برای باز کردن صفحه اختصاصی برنامه و اطلاعات آن ، روی نام برنامه کلیک کنید.

اگر این یک برنامه از پیش نصب شده است ، باید در بالای این صفحه یک دکمه حذف نصب را مشاهده کنید. برای حذف برنامه می توانید این دکمه را فشار دهید. در صورت عدم موفقیت ، احتمالاً این برنامه دارای حق مدیریت است ، برای حذف حق مدیریت برنامه ها می توانید در تنظیمات> امنیت و موقعیت مکانی> برنامه های مدیریت دستگاه، برنامه را غیرفعال کنید. سپس دوباره مسیر قبلی را بروید و برنامه را حذف کنید. حال دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید تا از حالت Safe خارج شود.

فرض کنید همه موارد فوق را انجام داده اید و دستگاه شما هنوز کند است ، در نظر بگیرید که ممکن است دستگاه شما قدیمی باشد یا به روزرسانی جدید نرم افزاری برای گوشی هوشمند شما در دسترس باشد که عملکردهای کند را کاهش می دهد.

از ویروس ها و بدافزارها اندروید در آینده جلوگیری کنید :

• برنامه هایی را از خارج از Google Play نصب نکنید ، مگر اینکه مطمئن باشید که منبعی که از آن بارگیری می کنید کاملا ایمن است؛ عملکرد نصب برای برنامه های خارج از گوگل پلی مسدود است . در نسخه های اخیر اندروید امکان نصب برنامه ها از مکان های ناشناخته از یک مجوز گسترده در سیستم به یک مجوز ویژه برنامه تغییر یافته است.

در برنامه ها و اعلان ها> پیشرفته> دسترسی به برنامه ویژه> برنامه های ناشناخته را نصب کنید. اگر برنامه ای را در خارج از Google Play نصب می کنید ، مانند فروشگاه برنامه دیگر یا پرونده APK که به عنوان پیوست در ایمیل یا پیام دیگر آمده است ، کاملا مطمئن باشید از یک منبع قانونی تهیه شده است.

• ازنصب برنامه های بسته شده خودداری کنید: ۹۹ درصد از بارگیری های در برنامه Google Play ایمن است ، اما کد مخرب دربعضی از برنامه های موجود در آنجا پیدا شده است. از بارگیری برنامه های بسته شده از برنامه نویسان ناشناخته یا برنامه هایی که به آنچه که می گویند عمل نمی کنند ، خودداری کنید.

حذف ویروس اندرویدی

• بررسی مجوزهای برنامه: مهم نیست از کجا برنامه نصب می کنید ، قبل از ضربه زدن به نصب ، مجوزهای لازم آن را بررسی کنید. هیچ وقت اجازه مدیریت دستگاه را به برنامه ندهید که بعدا ازحذف آن جلوگیری می کند. و آیا یک پخش کننده ویدیو واقعاً باید مخاطبین شما را ببیند؟ همچنین می توانید بررسی ها را به صورت آنلاین بررسی کرده و در وب سایت توسعه دهنده مرور کنید تا ببینید این یک عمل واقعی است یا یک تجارت کابوی!

• Android را به روز نگه دارید: آخرین نسخه سیستم عامل Android لزوما برای تلفن یا رایانه لوحی شما در دسترس نخواهد بود ، اما باید بررسی کنید که به روز است ویا نه . دفعه بعد که میخواهید تلفن همراه بخرید ، برندی را در نظر بگیرید که به روزرسانی های سیستم عامل به موقع در دسترس شما قرار بگیرند.

• یک برنامه آنتی ویروس نصب کنید: نیازی به نصب آنتی ویروس در Android ندارید ، اما در صورت نگرانی بیش از حد از ویروس ها به شما آرامش می بخشد. هشدار داده می شود که آنتی ویروس های اندرویدی گاهی اوقات مثبت کاذب گزارش می کنند.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه