چگونه آدرس IP خود را مخفی کنید

Rate this post

پنهان کردن آدرس IP شما مزایای زیادی دارد ، از جمله نشان ندادن فعالیت آنلاین شما در حال ردیابی و انسداد محتوا. در این مقاله نحوه پنهان کردن آن گفته شده است.

پنهان کردن آدرس IP :

آدرس IP شما ممکن است فقط دنباله ای از اعداد باشد ، اما بیشتر از آنچه فکر می کنید به دنیا از شما اطلاعات می دهد. اعداد IP شما تصادفی نیستند: آنها مانند پلاک های ثبت نام خودرو هستند و می توانند با دقت غافلگیرکننده ای از اطلاعاتی مانند مکان فیزیکی شما استفاده کنند. تمام اطلاعاتی را که یک وب سایت از مرورگر وب شما دریافت می کند ، جمع می کند و حتی می تواند شخص شما را مشخص کند.

اگر به حریم شخصی خود اهمیت می دهید پس نشان دادن آدرس IP شما چندان خوب نیست و به خودی خود دلیل خوبی است که بخواهید آدرس IP خود را مخفی کنید. اما دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید آن را مبهم کنید ، مانند دسترسی به وب سایت ها یا فیلم هایی که از آدرس IP شما استفاده می کنند تا مکان گسترده شما را تشخیص دهند و سپس محتوا را مسدود کنند ، زیرا برای منطقه شما مجاز نیستند ، یا به دلیل قوانین GDPR. ( به همین دلیل بعضی از سایتهای آمریکایی اجازه نمی دهند افراد از اتحادیه اروپا بعضی از صفحات را مرور کنند.)

آدرس IP خود را با استفاده از VPN مخفی کنید

محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما این روزها سخت تر و سخت تر می شود. وابسته به جایی که در جهان زندگی می کنید ، این می تواند کاملاً خطرناک باشد. شاید شما در یکی از کشورهایی زندگی کنید که ترجیح می دهید فعالیت های آنلاین خود را برای خودتان حفظ کنید. خوشبختانه روشهایی وجود دارد که می توانید آدرس IP واقعی خود را با جایگزین کردن آن با یک شماره متفاوت ، تعویض کنید. کمی شبیه ثبت نام خودرو شخصی است.

پنهان کردن آدرس IP با VPN

بدون شک ، ساده ترین راه برای پنهان کردن آدرس IP شما استفاده از VPN است. این شبکه های خصوصی مجازی اتصال اینترنت شما را از طریق یکی از سرورهای خود هدایت می کنند و یک آدرس IP کاملاً متفاوت را به ناظران (مانند وب سایت ها و سایر خدمات آنلاین) نشان می دهند.

آدرس IP جایگزین می تواند از هر نقطه در جهان باشد (به فرض سرویس مورد استفاده شما دارای سرورهایی در سرتاسر جهان است) ، همچنین این بدان معنی است که از VPN ها معمولاً برای دور زدن محدودیت های منطقه ای در سرویس هایی مانند Netflix استفاده می شود.

باز هم بسته به جایی که زندگی می کنید ، یک VPN ممکن است قانونی باشد یا نباشد.

VPN همچنین داده هایی را که به سرورهایی که به آنها مراجعه می کنید و از آنجا سر می زنید رمزگذاری می کند ، بنابراین یک لایه امنیتی اضافی برای هر کاری که انجام می دهید فراهم می کند.

مرورگر وب Opera دارای یک VPN داخلی (خوب ، بیشتر یک پروکسی) است ، اما تعدادی سرویس VPN وجود دارند که خصوصی تر نگه داشتن اطلاعات شما را انجام می دهند. چگونگی استفاده از VPN را در اینجا بخوانید.

از سرور پروکسی استفاده کنید

سرور پروکسی کمی شبیه به VPN است ، به این دلیل که اتصال اینترنتی شما را از طریق یک سرور آنلاین مسیریابی می کند تا آدرس IP اصلی شما هنگام مرور آنلاین جایگزین می شود.

دقیقاً مانند VPN ها ، پروکسی ها اغلب برای بدست آوردن بلوک های محتوای جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرند ، و همچنین در مناطقی از جهان که اینترنت با شدت بیشتری تنظیم می شود ، محبوب هستند.

پنهان کردن آدرس IP با پروکسی

در حالی که سرورهای پراکسی روشی معتبر برای پنهان کردن آدرس IP شما هستند وکاربران نسبت به برخی از سایتهای معتبر VPN بیشتر به پروکسی ها متصل می شوند. در گذشته مواردی وجود داشته است که خود پراکسی ها فعالیت افراد را ردیابی کنند ، و از آنجا که اطلاعات مربوط به یک پروکسی رمزگذاری نمی شوند ، همانطور که در یک VPN وجود دارد ، امکان جمع آوری داده های شما نیز وجود دارد.

از Tor استفاده کنید :

یکی از نامهای مترادف با حریم خصوصی آنلاین ، مرورگر Tor است. سالهاست که این برنامه برای افرادی که نمی خواهند فعالیت های آنلاین خود توسط دولت ها ، شرکت ها یا هکرها ردیابی یا هک شوند ، مورد استفاده بوده است.

پنهان کردن آدرس IP با Tor

Tor یک مرورگر رایگان با منبع آزاد و قابل بارگیری است که از سرورهای داوطلب استفاده می کند تا بتواند ارتباط شما را در سراسر جهان پنهان کند. نماد Tor پیاز است که نمایانگر لایه های رمزگذاری است که از داده های کاربران بیشتر محافظت می کند ، در حالی که اشک را به چشم آژانس های اطلاعاتی سراسر جهان می اندازد.

با این وجود یک اشکال وجود دارد و این واقعیت است که استفاده از مرورگر Tor باعث پایین آمدن سرعت جستجوی شما خواهد شد اما با استفاده از آن لایه های رمزگذاری ، و تجدید چاپ داده های شما در سراسر جهان ، میزان کارایی آن بسیار زیاد است. نسخه Tor نیز برای تلفن و تبلت Android وجود دارد که تحت نام Orbot قرار دارد.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه