نحوه اتصال تلفن اندروید به رایانه

Rate this post

دستگاه Android شما می تواند با استفاده از کابل USB به رایانه شما متصل شود. این اتصال به شما امکان می دهد فایلهای ذخیره شده در دستگاه اندروید خود را مانند هر درایو USB مرور کنید. اگر از مک استفاده می کنید ، نیاز به یک برنامه ویژه از برنامه نویسان Android به نام Android File Transfer دارید. همچنین می توانید از یک برنامه cross-platform به نام Android استفاده کنید که امکان انتقال سریع بی سیم را فراهم می کند.

اتصال تلفن اندروید به رایانه با استفاده از macOS :

برای اتصال تلفن اندروید خود به رایانه با استفاده از macOS مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 با استفاده از macOS

۱- از وب سایت انتقال فایل Android در Mac خود دیدن کنید : برای اینکه بتوانید دستگاه Android خود را به Mac خود متصل کرده و فایلها را مرور کنید ، به نرم افزار ویژه Android File Transfer نیاز دارید.

۲ – روی “اکنون بارگیری کنید” کلیک کنید: با این کار فایل نصبی روی Mac شما بارگیری می شود.

۳ – پس از بارگیری ، نصب کننده را باز کنید : پرونده DMG که فقط چند مگابایت است ، بنابراین برای بارگیری فقط یک یا دو دقیقه زمان نیاز دارد ، حتی در اتصالاتی که سرعت کندی دارند.

۴ – “انتقال پرونده Android” را به پوشه Utilities بکشید : هر دو آیکون را در پنجره مشاهده خواهید کرد که هنگام نصب برنامه ظاهر می شود.

"انتقال پرونده اندروید" را به پوشه Utilities بکشید

۵ – پوشه برنامه های خود را باز کنید : از روی دسک تاپ ، روی منوی “برو” کلیک کرده و “برنامه ها” را انتخاب کنید.

۶ – انتقال فایل Android را شروع کنید : هنگامی که از شما خواسته شد آن را اجرا کنید ، روی “باز” کلیک کنید. اولین بار بعد از نصب از شما خواسته می شود.

۷ – صفحه Android خود را باز کنید : برای دسترسی به Mac شما به فضای ذخیره‌سازی اندروید ، باید صفحه قفل شما باز شود.

۸ – Android خود را از طریق USB به Mac خود وصل کنید : اگر تنظیمات اندروید شما در حال حاضر صحیح باشد ، پنجره انتقال فایل Android را باز خواهد کرد.

 پنل اعلان اندروید

۹ – پنل اعلان را در Android خود باز کنید : برای باز کردن پنلی که همه اعلانهای شما را نشان می دهد ، از بالای صفحه به پایین بکشید.

۱۰ – گزینه USB را انتخاب کنید : با این کار می توانید حالت USB را برای دستگاه خود انتخاب کنید. به دنبال آرم USB در لیست اعلان های خود باشید.

۱۱ – “انتقال پرونده” ، “انتقال رسانه” یا “MTP” را انتخاب کنید : این حالت به اندروید شما اجازه می دهد تا به عنوان دستگاه ذخیره USB به Mac خود متصل شود و در Android File Transfer باز شود.

۱۲ – پرونده های خود را در پنجره انتقال فایل اندروید جستجو کنید : پنجره Android File Transfer پوشه ها را روی دستگاه شما دقیقاً مانند یک پنجره Finder نشان می دهد.

۱۳ – پس از پایان انتقال کابل Android خود را جدا کنید : پس از اتمام انتقال و دسترسی به پرونده ها در اندروید ، به راحتی آن را جدا کنید و آن را از مک خود جدا کنید. هنگام جدا کردن آن ، مطمئن شوید که وسط انتقال نیستید.

اتصال تلفن اندروید به رایانه با استفاده از ویندوز :

اتصال اندروید با استفاده از ویندوز

۱ – دستگاه اندروید خود را با استفاده از کابل USB به رایانه خود وصل کنید : می توانید از همان کابل مورد استفاده برای شارژ دستگاه اندروید خود استفاده کنید.

۲ – پانل اعلان را در Android خود باز کنید : برای نمایش همه اعلان های خود ، از بالای صفحه به پایین بکشید.

۳ – روی گزینه “USB” ضربه بزنید : این مورد را در لیست اعلان ها در صفحه اعلان خود مشاهده خواهید کرد. به دنبال آرم USB باشید.

۴ – “انتقال پرونده” ، “انتقال رسانه” یا “MTP” را انتخاب کنید : متن متن بسته به دستگاه شما متفاوت خواهد بود. این باعث می شود Android شما به عنوان دستگاهی در رایانه شما ظاهر شود.

انتخاب گوشی اندروید در سیستم

۵ – صبر کنید تا درایورها نصب شوند : ویندوز به طور معمول قادر خواهد بود به طور خودکار هر درایور لازم را نصب کند تا اندروید شما با رایانه خود ارتباط برقرار کند. اگر فرآیند نصب درایور انجام نشد یا ویندوز نتواند درایورهای مناسب را پیدا کند ، باید درایورها را از تولید کننده تلفن نصب کنید.
می توانید یک جستجوی Google برای “درایورهای مدل تلفن” انجام داده و سپس پیوند تولید کننده خود را دنبال کنید. مطمئن شوید که درایورها را از منابع ناشناخته بارگیری نکنید.

۶ – پنجره “Computer / This PC” را باز کنید : این دستگاه و درایوهای متصل به رایانه شما را نشان می دهد. می توانید این کار را از منوی Start باز کنید یا فشار دهید

 پنجره "Computer / This PC" را باز کنید

۷ – روی دستگاه اندروید دوبار کلیک کنید : این فقط با شماره مدل قابل شناسایی است. در بخش “دستگاه ها و درایوهای” یا “دستگاه هایی با ذخیره سازی قابل جابجایی” ذکر شده است.

۸ – پرونده های اندروید خود را مرور کنید : پس از باز کردن تلفن خود در پنجره Computer / This PC ، می توانید پوشه های مختلف سیستم فایل Android را ببینید. پوشه های رایج شامل DCIM (دوربین) ، تصاویر ، فیلم ها ، موسیقی و زنگ ها است. برنامه ها اغلب پوشه های مخصوص برنامه را نیز تولید می کنند.

۹ – پس از اتمام دستگاه اندروید خود را خارج کنید : پس از اتمام جابجایی و دسترسی به پرونده ها در Android خود ، بر روی دکمه Safely remove Hardware در System Tray در گوشه سمت راست پایین دسک تاپ کلیک کنید. “Eject” را برای دستگاه Android خود انتخاب کنید.
شاید برای یافتن دکمه Safely remove Hardware ، باید آیکون های مخفی را گسترش دهید.

استفاده از AirDroid برای اتصال بی سیم (مک و ویندوز) :

استفاده از Android برای اتصال بی سیم

۱ – برنامه AirDroid را در دستگاه اندروید خود نصب کنید. می توانید این برنامه را به صورت رایگان از فروشگاه Google Play دریافت کنید. این برنامه به شما امکان می دهد از طریق رایانه خود به AirDroid متصل شوید و فایل ها را به صورت بی سیم انتقال دهید.

۲ – ایجاد یک حساب کاربری AirDroid. این کار اتصال اندروید و رایانه شما را آسان تر می کند. وقتی برای اولین بار AirDroid را شروع می کنید ، روی دکمه “ثبت نام” ضربه بزنید و برای ایجاد حساب کاربری ، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

۳ – برنامه AirDroid را برای رایانه خود بارگیری کنید. برنامه دسک تاپ به صورت رایگان برای ویندوز و مک در دسترس است. می توانید آن را از سایت airdroid.com بارگیری کنید. به پایین سایت بروید و بر روی دکمه بارگیری برای سیستم عامل خود کلیک کنید.

۴ – نصب کننده AirDroid را اجرا کنید. پس از اتمام بارگیری ، نصب را نصب کنید تا مشتری دسک تاپ را نصب کنید.
اگر این برنامه غیر ضروری اضافی را نمی خواهید ، حتماً پیشنهاد نصب مشاور مک وب را رد کنید.

۵ – در صورت درخواست از طریق فایروال ویندوز خود اجازه دسترسی دهید. برنامه را بعد از نصب آن راه اندازی کنید و از شما خواسته می شود اجازه دسترسی به AirDroid را برای فایروال ویندوز خود داشته باشید. این کار دسترسی از راه دور به دستگاه Android شما را فعال می کند.

۶ – وارد برنامه دسک تاپ AirDroid شوید. با همان حساب کاربری که در برنامه AndroidD AirDroid استفاده می کنید وارد سیستم شوید. این به طور خودکار شما را به تلفن Android خود متصل می کند

۷ – از رایانه خود پرونده ها را به Android خود ارسال کنید. می توانید با کشیدن و رها کردن آنها به پنجره AirDroid به سرعت فایل ها را به دستگاه Android خود اضافه کنید. بر روی دکمه “انتقال پرونده ها” کلیک کرده و زبانه “دستگاه” را انتخاب کنید ، سپس پرونده هایی را که می خواهید به Android اضافه کنید ، بکشید و رها کنید.

۸ – فایل ها را از طریق اندروید به رایانه خود ارسال کنید. بر روی دکمه “انتقال پرونده” در منوی اصلی برنامه AirDroid ضربه بزنید. “AirDroid Desktop” را انتخاب کنید و سپس پرونده هایی را که می خواهید ارسال کنید جستجو کنید. پرونده ها به صورت بی سیم به رایانه شما منتقل می شوند.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه