چگونه تلفن همراهی که شارژ نمی شود را عیب یابی کنیم

Rate this post

برای شارژ تلفن خود مشکلی دارید؟ در این مقاله نکاتی را در اختیار شما قرار داده ایم که می توانید برای رفع شارژ نشدن تلفن همراهتان از آن ها استفاده کنید.

عیب یابی تلفنی که شارژ نمی شود !

بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند ممکن است با اتفاق های مختلفی در گوشی خود مواجه شوند ، اما یکی از رایج ترین اتفاق ها زمانی است که به طور ناگهانی تلفن همراهشان دیگر شارژ نمی شود. دلایل زیادی برای این امر می تواند وجود داشته باشد ، بنابراین ما چند نکته و ترفند را برای شما ارائه می دهیم تا قبل از مراجعه به تعمیرگاه و دادن هزینه خودتان آن ها را امتحان کنید.

مشکلاتی که لوازم جانبی برای شارژ شدن تلفن همراه ایجاد می کنند.

هنگام انجام هر نوع عیب یابی اولین چیزی که باید امتحان کنید این است که ساده ترین احتمالاتی که می تواند باعث ایجاد مشکل شوند را پیدا کنید. موارد زیر برخی از این موارد را کنار هم آورده است که با از بین بردن آن ها بدون هزینه اضافی برای تعمیر تلفن همراهتان می توانید مشکل شارژ نشدنش را حل کنید.

کابل خود را بررسی کنید

کابل تلفن همراه

ارزانترین قسمت شارژ گوشیتان کابل شارژ شما است. اگر کابل شارژرتان بیش از حد خم شود ، بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرد یا پاره شود ، باعث می شود تلفن همراه شما شارژ نشود. در همچین مواردی بهترین راه این است که با کابل دیگر امتحان کنید. اگر در خانه یدکی ندارید ، از یک دوست یا همکار کار قرض بگیرید. کابل یدکی را به شارژر خود ، سپس به تلفن وصل کنید و ببینید که آیا با کابل جدید تغییری ایجاد می شود یا نه. اگر نه ، این بدان معنی است که کابلتان مشکلی ندارد و مشکل در جای دیگر نهفته است.

شارژر خود را بررسی کنید

بعد از بررسی کابل شارژ ، بررسی کنید که شارژر به درستی کار می کند. مجدداً ، سعی کنید از گزینه دیگری استفاده کنید تا ببینید که آیا نتیجه متفاوتی حاصل شده است یا خیر.

اگر کابل یا شارژر معیوب باشد ، می توانید جایگزینی آن را بصورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید. البته قبل از خرید شارژر از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید زیرا شارژر های غیر اصل می توانند به گوشی و باتری شما اسیب برسانند و حتی باعث آتش سوزی نیز می شوند.

آیا گارد محافظ شما خیلی بزرگ است؟

اگر اخیراً مورد محافظ جدیدی را برای گوشی خود خریداری کرده اید ، پس باید اطمینان حاصل کنید که کابل شما هنوز به درستی در پورت شارژ تلفن قرار می گیرد.

محافظ غیر استاندارد

گارد های بزرگتر گاهی اوقات می تواند مانند مانعی برا رسیدن کابل به پورت شارژ گوشی عمل کند ، که منجر به شارژ نشدن تلفن می شود. گارد محافظ را از گوشی خود جدا کنید و دوباره کابل شارژ را به گوشی متصل کنید اگر تغییری ایجاد نشد مشکل در جای دیگری نهفته است.

مشکلات معمول گوشی که می تواند شارژ تلفن را متوقف کند


اگر مشکل شارژ نشدن گوشیتان از کابل ، شارژر یا گارد محافظ شما نیست، زمان نگاه کردن به خود گوشی رسیده است.

اگر مدت طولانی از گوشی خود استفاده نکردید و باتری آن را شارژ نکردید، ممکن است باتری برای ادامه کارایی خود به یک “شوکه کننده” نیاز داشته باشد. برخی از افراد توصیه می کنند برای انجام این کار چندین بار گوشیتان را خاموش و روشن کنید.

همچنین با دیدن وب سایت سازنده یا انجمن های پشتیبانی بررسی کنید که آیا ترکیب های کلیدی خاصی وجود دارد که می تواند به بازگرداندن تلفن کمک کند و دوباره شارژ آن را فعال کنید یا خیر.

درگاه شارژ را تمیز کنید

با گذشت زمان ، درگاه های شارژ می توانند به پناهگاه هایی برای گرد و غبار و مجموعه ای از اعضای خانواده کرک تبدیل شوند. ایجاد این گرد وغبار در درگاه شما می تواند باعث بروز مشکل در شارژ شود ، بنابراین سعی کنید گرد و غبار در پورت شارژ گوشی همراهتان از بین ببرید.

درگاه شارژ تلفن همراه

اگرگرد و غباری که در پورت شارژتان رفته است کمی لجوج به نظر می رسد ، شما می توانید خیلی با احتیاط از جاروبرقی یا انتهای یک کاغذ تا شده استفاده کنید تاگرد و غبار از بین بروند. فقط حتماً ابتدا تلفن را خاموش کرده و پلاستیک نازکی را بر روی بدنه گوشی در بالای پورت شارژ قرار دهید تا خراشیده نشود. جایگزین دیگر ، بافت تاشو یا نقطه ای تیز است که می توانید داخل درگاه قرار دهید و برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

آیا اخیراً تلفن خود را به روز کرده اید؟

این شکل همیشه در گوشی همراهتان پیش نخواهد آمد ، اما در بعضی موارد بروزرسانی جدید سیستم عامل می تواند باعث بروز مشکل در شارژ یا خطاهای مدیریت باتری شود.

اگر اخیراً سیستم عامل را در دستگاه خود به روز کرده اید و متوجه شده اید که مسئله شارژ نشدن گوشیتان تقریباً در همان زمان ظاهر شده است ، می توانید این دو مسئله را به هم ربط دهید.

بروزرسانی تلفن همراه

این موضوع می تواند یک مشکل پیچیده برای رفع مشکل باشد ، زیرا در حالت ایده آل ، باید تلفن همراهتان را به نسخه قبلی سیستم عامل برگردید ، که همیشه ممکن نیست.

در عوض بهترین راه حل این است که بررسی کنید که آیا به روزرسانی های جدیدتری در دسترس هستند یا خیر. بروز رسانی جدید معمولاً مشکلی را کهبروزرسانی قبلی ایجاد کرده است برطرف می کند.

برای انجام این کار ، کاربران Android باید به تنظیمات> بروزرسانی نرم افزار> بارگیری به صورت دستی مراجعه کرده و ببینند که آیا یک به روزرسانی در دسترس است.

افرادی که از دستگاه Appleاستفاده می کنند باید به تنظیمات> عمومی> بروزرسانی نرم افزار بروند و ببینند که نسخه جدیدتری وجود دارد یا خیر.

باتری تلفن خود راتعویض کنید.

در بیشتر تلفن های مدرن ، این گزینه به دلیل اینکه باتری ها در داخل محفظه بسته می باشند ، آسان نیست. اما اگر دستگاهی با باتری قابل جابجایی دارید ، تعویض آن با باتری جدید ممکن است باعث شارژ دوباره دستگاهتان ود.

تعویض باتری تلفن همراه

با گذشت زمان باتری ها توانایی نگه داشتن شارژ را از دست می دهند. این روند تدریجی است ، اما یک اتفاق ناگهانی نیز ممکن است باعث این قضیه شود. باز هم ، برای صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری، سعی کنید باتری گوشی یکی از دوستان خود را قرض بگیرید یا در یم فروشگاه بپرسید می توانند یک باتری برایتان تست کنند یا نه!

زمانی برای تلفن جدید؟

اگر همه راهها را تست کرده اید ، فقط چند گزینه در جدول باقی مانده است. شما می توانید گوشی را به یک تعمیرگاه ببرید (به یاد داشته باشید ، در صورت ضمانت بودن ، می توانید آن را به خرده فروشی که از آن خریداری کرده اید ، برگردانید) یا تعویض آن را در نظر بگیرید.

بدیهی است که دومی مسیری گران تر است ، اما اگر دستگاه شما قدیمی است و مشکلات خود را آغاز می کند و زمان تعویض آن است ولی اگر گوشیتان جدید می باشد تعمیر آن صرفه جویی در هزینه هایتان خواهد بود.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه