آموزش اتصال لپ تاپ به HDTV بدون HDMI

Rate this post

گاهی وقت ها نیاز دارید لپ تاپ خودتان را به تلویزیون وصل کنید اما دسترسی به سیم HDMI ندارید یا لپ تاپ شما پورت اتصال HDMI را ندارد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه بدون استفاده از HDMI لپ تاپ خودتان را به تلویزیون متصل کنید.

آموزش اتصال لپ تاپ به HDTV بدون HDMI :

دربعضی از مواقع نیاز دارید لپ تاپ خودتان را به تلویزیون وصل کنید. در این مواقع یک سیم HDMI و یک تلویزیون هوشمند می تواند کار شما را راحت کند ولی ممکن است شما به سیم HDMI دسترسی نداشته باشید یا لپ تاپ شما پورت اتصال به HDMI را نداشته باشد. در همچین مواقعی اتصال لپ تاپ به تلویزیون چندان آسان نیست. اما خیلی هم دشوار نیست. این مسئله این است که بفهمید کدام پورت ها را دارید و کدام آداپتورهای مورد نیاز را دارید.

اگر یک لپ تاپ بسیار کوچک دارید ، ممکن است یک درگاه HDMI داشته باشید و آن را نمی شناسید. به دنبال یک درگاه میکرو HDMI باشید : تقریباً به اندازه پورت میکرو USB است. می توانید آداپتور یا کابل خریداری کنید که به شما امکان می دهد آن را به درگاه استاندارد HDMI در تلویزیون وصل کنید.

پورت HDMI

اگر Micro HDMI ندارید ، ببینید که آیا لپ تاپ شما دارای DisplayPort است که می تواند همان سیگنال های ویدئویی و صوتی دیجیتال HDMI را کنترل کند. می توانید آداپتور یا کابل DisplayPort / HDMI را ارزان و به راحتی خریداری کنید. (این در واقع نحوه تماشای آن جریان های محافظت شده با رمز عبور Vimeo است.)

هیچ کدام از پورت ها را ندارید؟ شاید لپ تاپ شما دارای درگاه DVI باشد.آن را شناسایی کنید و بار دیگر ، آداپتورها و کابل ها به آسانی در دسترس هستند تا بتوانید این پورت را به HDTV متصل کنید.

انواع پورت ها

اما مشکلی پیش می آید: DVI یک فرمت فقط ویدیویی است. این پورت صدا را حمل نمی کند. بنابراین باید راه دیگری برای بیرون آمدن صدا پیدا کنید. تلویزیون شما ممکن است دارای ورودی صوتی آنالوگ باشد که با یکی از درگاه های اچ دی ام آی مرتبط است. در صورت انجام این کار ، می توانید از یک کابل صوتی ۳٫۵ میلی متری برای اتصال سیستم صوتی لپ تاپ خود به بلندگوهای تلویزیون خود استفاده کنید. اگر اینگونه نباشد ، باید از بلندگوهای دیگر استفاده کنید. اگر گیرنده جداگانه ای در اتاق دارید ، صدای لپ تاپ را به آن متصل کنید. در غیر این صورت ، خرید برخی بلندگوهای رایانه ای را در نظر بگیرید.

اگر لپ تاپ شما هیچ یک از این پورت ها را نداشته باشد ، تقریباً مطمئناً VGA را دارد. در مورد HDTV شما هم همینطور است. دفترچه تلویزیون خود را بررسی کنید تا ببینید که با لپ تاپ شما چه کیفیتی را تنظیم می کند.البته نباید همان کیفیت تصویری که با HDMI ، DisplayPort یا DVI دریافت می کنید را انتظار داشته باشید.

VGA مانند DVI فقط ویدیو است. راه حل هایی که در بالا پیشنهاد کردیم باید در اینجا نیز کار کنند. و به احتمال زیاد شما دارای ورودی صوتی با درگاه VGA هستید.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه