نحوه حذف دائمی برنامه ها از Android

Rate this post

فضای زیادی که گوشی های اندروید این روزها به کاربرانشان می دهند باعث شده است بسیاری از رفراد برنامه های متنوعی را نصب کنند و در طول زمان آن ها را فراموش کنند. این موضوع باهث پایین آمدن فضای ذخیره سازی شما می شود که در نتیجه سرعت و کارایی گوشیتان را پایین می آورد. ما دراین مقاله به شما آموزش حذف دائمی برنامه های اضافی در دستگاه اندروید را خواهیم داد.

با توجه به اینکه تعداد زیادی برنامه رایگان در فروشگاه Google Play وجود دارد ، شما می توانید برنامه هایی را که هرگز استفاده نمی کنید بارگیری کنید – و هرگز حذف نکنید.

در Android این مشکل غالباً توسط فهرست برنامه تشدید می شود – در حالی که iOS میانبرهایی را به همه چیز در صفحه اصلی در معرض دید ساده قرار می دهد این مشکل را کتر می کنند ، در Android این برنامه ها اغلب در جایی مخفی می شوند کهبه احتمال زیاد توجه شما را جلب نمی کنند.

مشکل دیگری که برای دستگاه های اندرویدی منحصر به فرد است ، نصب مجدد bloatware توسط برخی اپراتورهای تلفن همراه و سازندگان تلفن های هوشمند است. برخی از این موارد می توانند حذف شوند ، اما باید این واقعیت را بپذیرید که ممکن است چند برنامه وجود داشته باشد که شما نمی توانید آن ها را حذف کنید.

حذف بوت لودر

در پر شدن انداختن دستگاه شما با برنامه های ناخواسته چندین عارضه جانبی ناخواسته وجود دارد: ۱ – فضای ذخیره سازی کمتری برای انجام کارهایی که می خواهید وجود خواهد داشت ، ۲ – عملکرد کلی دستگاه می تواند کند شود و ۳ – با به روز کردن همه برنامه های موجود در تلفن همراهتان حجم اینترنت شما بی رویه مصرذف می شود وشما نمی توانید در مصرف حجم اینترنتتان صرفه جویی کنید. (همچنین بخوانید: چگونه می توان فضای بیشتری را در Android ذخیره کرد.)

بنابراین ، معقول است که یک بررسی سریع داشته باشیم و اطمینان حاصل کنیم که هیچ چیز در گوشی تلفن همراهمان وجود هندارد که فضای و حجم اضافه مصرف کند.

البته بطور نامحدودی می توانید برنامه ها و داده های خود را بصورت آنلاین ذخیره کنید ، بنابراین حتی اگر برنامه را حذف کنید ، ممکن است اگر بعداً مجدداً آن برنامه را نصب کنید ، به داده های خود دسترسی پیدا کنید.

نحوه حذف برنامه ها در Android

روش اول: از طریق صفحه اطلاعات برنامه

برای دسترسی به اطلاعات برنامه خود ، در جدیدترین تلفن های Android می توانید یک میانبر برنامه را روی صفحه اصلی یا در فهرست برنامه ضربه بزنید و نگه دارید. اگر این گزینه را در تلفن خود ندارید ، موارد زیر را امتحان کنید:

  1. باز کردن تنظیمات: برنامه تنظیمات را از نماد cog که در صفحه اصلی ، در سینی برنامه یا در نوار اطلاع رسانی کشویی در بالای صفحه مشاهده می کنید ، باز کنید.
  2. برنامه ها و اعلان ها را باز کنید: به پایین بروید و گزینه اعلان های برنامه را انتخاب کنید ، سپس به همه برنامه ها مراجعه کنید. فهرست برنامه های نصب شده را مرور کنید تا موارد دیگری را که دیگر مایل به نگه داشتن دستگاه نیستید ، پیدا کنید.
  3. یک برنامه را انتخاب کرده و حذف را انتخاب کنید: با یافتن برنامه ای که دیگر نیازی به آن ندارید ، آن را انتخاب کنید تا به صفحه اطلاعات برنامه دسترسی پیدا کنید ، سپس روی حذف نصب ضربه بزنید
حذف در صفحه برنامه

اگر گزینه غیرفعال کردن به جای حذف را در اینجا مشاهده می کنید ، مجاز به حذف این برنامه نیستید. اما با غیرفعال کردن آن از اجرای آن و استفاده از منابع سیستم جلوگیری می کنید. اگر مشاهده کردید که در نتیجه به درستی کار نمی کند ، این صفحه را مجدداً بازبینی کرده و روی دکمه Enable کلیک کنید.

روش دوم: کشیدن و رها کردن بر روی حذف

اگر دستگاه Android شما دارای یک فهرست برنامه نیست و تمام میانبرهای شما در صفحه اصلی است ، هنوز می توانید از روش فوق برای از بین بردن برنامه ها استفاده کنید. با این وجود ، ممکن است گزینه سریع تری داشته باشید. همه دستگاه های Android از این پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین برای یافتن اطلاعات آن را امتحان کنید.

حذف از روش کشیدن

از صفحه اصلی ، میانبر برنامه مورد نظر برای حذف را ضربه بزنید و نگه دارید ، سپس آن را به بالای صفحه بکشید

میانبر را بر روی گزینه Uninstall بکشید و رها کنید: اگر گزینه Uninstall ظاهر می شود ، نماد برنامه را در بالای آن رها کنید. این روش همچنین روی برخی از دستگاههایی که دارای فهرست برنامه هستند ، کار خواهد کرد ، اما اگر گزینه حذف به جای حذف را مشاهده کردید ، صرفاً نماد را از صفحه اصلی حذف می کنید ، نه آن را حذف می کنید. با باز کردن فهرست برنامه و پیدا کردن میانبر برنامه که آن را مشاهده می کنید می توانید این مسئله را تأیید کنید

روش سه

در برخی از دستگاه های Android ، امکان حذف برنامه از نماد میانبر ، به فهرست برنامه انتقال می یابد (این سومین گزینه شماست). دقیقاً همانطور که فقط در صفحه اصلی و با روش اصلی سعی کرده اید ، یک نماد برنامه را از درون فهرست برنامه ضربه بزنید و نگه دارید و آن را به بالای صفحه بکشید تا ببینید آیا گزینه حذف نصب ظاهر می شود یا خیر. در صورت انجام ظاهر شدن کزینه حذف نصب ، میانبر برنامه را در بالای این گزینه رها کنید تا آن را از دستگاه خود پاک کنید.

روش چهار

راه نهایی برای حذف برنامه ها از تلفن یا تبلت Android شما معکوس کردن مراحل نصب است. بنابراین ، Google Play را باز کنید ، به برنامه مورد نظر بروید ، اما به جای فشار دادن یک دکمه برای Install ، به دنبال دکمه Uninstall باشید.

حذف منابع برنامه از Google Play

حتی به محض حذف یک برنامه از دستگاه شما ، همچنان می توانید در فروشگاه Google Play در زبانه “کتابخانه” برنامه ها و بازی های من ، آن را مشاهده کنید.

حذف در گوگل پلی

بودن برنامه در کتابخانه Google Play به این معنی نیست که اثری از آن در دستگاه شما وجود دارد ، اگرچه می خواهید این ورودی را نیز حذف کنید ، به سادگی روی صلیب سمت راست کلیک کنید.

برخورد با میانبرهای برنامه نادرست

گاهی اوقات یک میانبر برنامه روی صفحه اصلی اشتباه خواهد شد و بی پاسخ می شود و وقتی این اتفاق می افتد شما واقعاً نمی خواهید برنامه بلکه تصمیم دارید خود میانبر را حذف کنید.

در صورت بروز چنین اتفاقی ، میانبر برنامه را با کشیدن آن به بالای صفحه و رها کردن آن در بالای گزینه حذف ، از صفحه اصلی پاک کنید. سپس می توانید با پیدا کردن برنامه در فهرست برنامه ، میانبر را جایگزین کنید و برای کپی کردن آن در صفحه اصلی ، آن را ضربه بزنید و نگه دارید. (اگر هنوز کار نمی کند ، باید برنامه را حذف و نصب مجدد کنید.)

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه