شیائومی تصمیم به اضافه کردن ویژگی دستیار صدا ویندوز به MIUI 12 است

Rate this post

با استفاده از دستیار صدا درویندوز می توانید صدا را برای بعضی از برنامه های خاص سفارشی کنید. حال کمپانی شیائومی نیز تصمیم گرفته است این ویژگی را به جدیدترین رابط کاربری خود اضافه کند.

دستیار صدا :

تصور کنید که در حال گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود درموزیک پلیر مورد علاقتون با بالاترین صدای ممکن هستید و همزمان Facebook، یوتوب یا پیج اینستاگرام خود را مرور می کنید. به طور ناگهانی به یک ویدیو سگ می رسید و میخواهید آن را پخش کنید. همین که برای پخش ویدیو یا صدای آن اقدام می کنید صدای بلند پارس سگ در گوش شما می پیچد که اصلا برایتان خوشایند نیست. در رایانه های شخصی با سیستم عامل ویندوز ، شما توانایی سفارشی کردن حجم صدا برای برنامه های خاص را دارید تا از وقوع چنین موارد ناخوشایندی جلوگیری کنید. به زودی ، ویژگی مشابهی را در تلفن Xiaomi خود نیز خواهید داشت.

دستیار صدا در MIUI 12

یک ویژگی MIUI در آینده به شما امکان می دهد سطح صدا را برای برنامه های مختلف مانند YouTube ، Facebook ، Spotify، Instegram و موارد دیگر تنظیم کنید. آن را “دستیار صدا” می نامیم و به زودی در تمام تلفن هایی که به رابط کاربری MIUI 12 به روز شدند قابل دسترسی است.

شما می توانید با فشار دادن کلیدهای بالا و پایین صدا در هنگام پخش فیلم یا گوش دادن به موسیقی ، دستیار صوتی را بر روی تلفن Xiaomi خود تحریک کنید. اما ابتدا باید این ویژگی را از طریق برنامه تنظیمات فعال کنید.

چگونه می توان از دستیار صدا در MIUI 12 استفاده کرد؟

برای فعال کردن دستیار صدا در تلفن MIUI 12 مراحل زیر را دنبال کنید. پس از تنظیم تنظیمات گوشس همراه خود، می توانید میزان صدا را در هر برنامه روی تلفن خود تنظیم کنید.

  • تنظیمات را باز کنید و به Sound & Vibration بروید
  • روی Sound Assistant ضربه بزنید و هر دو گزینه را فعال کنید
  • برای فعال کردن دستیار صدا ، دکمه بالا / پایین را فشار دهید
  • یک نماد موسیقی گرد در سمت چپ ظاهر می شود ، روی آن ضربه بزنید و میزان صدا را تنظیم کنید

بسیار کاربردی و جالب است که شما بتوانید این کار را انجام دهید و صدا ها را برای هر برنامه با خواست خودتان کنترل کنید. با این حال ، این شرکت یادآوری می کند که این ویژگی در حال حاضر فقط در MIUI 12 China Beta ROM موجود است و بعداً در سطح جهانی منتشر می شود.

نمی دانید که آیا می توانید این کار را در تلفن های اندرویدی خود انجام دهید؟ پاسخ روشن است : خیر شما نمیتوانید این کار را در گووشی اندروید خود انجام دهید. سیستم عامل Android امکان تنظیم سطح صدای برنامه های فردی را ندارد. با این حال ، می توانید برنامه های شخص ثالث مانند App Volume Control Pro را در تلفن های Android خود دانلود کنید تا حجم صدا های مختلفی را برای برنامه های مختلف تنظیم کنید.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه