صفحه نمایش های Infinity سامسونگ

1 سال پیش
صفحه نمایش های سامسونگ
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

با عرضه گوشی‌های جدید سامسونگ مانند خانواده جدید سری A یا سری M  و حتی سری گلکسی S مدتی است که نام صفحه‌ نمایش‌ Infinity را زیاد می‌شنویم. شاید برای شما هم سوال باشد که این صفحه‌نمایش‌ها که سامسونگ به این صورت نام‌گذاری کرده چه هستند و چه برتری‌هایی نسبت به صفحه‌نمایش‌های دیگر گوشی‌های هوشمند دارند.

سامسونگ تبحر زیادی در تولید صفحه‌نمایش‌های موبایلی دارد و سال‌ها است که گوشی‌های هوشمند خودش را با صفحه‌نمایش‌های سوپرامولد خودش معرفی و روانه بازار می‌کند. صفحه‌های سوپرامولد سامسونگ را می‌توان بدون شک بهترین صفحه‌نمایش موبایلی دنیا دانست. اما در سال ۲۰۱۷ که گوشی‌های گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس معرفی شدند سامسونگ نام جدیدی برای صفحه‌نمایش‌های خودش انتخاب کرد. این صفحه‌نمایش‌ها با نام Infinity شناخته شدند.

نام اینفینیتی که سامسونگ برای صفحه‌نمایش‌های خودش انتخاب کرد هیچ ارتباطی با جنس و ساختار صفحه‌نمایش‌هایش ندارد و بیشتر مربوط به طراحی آن‌ها می‌شود. سامسونگ در تفسیر این صفحه‌نمایش‌ها این‌گونه توضیح می‌دهد که صفحه‌های اینفینیتی، که در زبان انگلیسی به معنای بی‌نهایت است، به صفحه‌نمایش‌هایی از این کمپانی اطلاق می‌شود که حاشیه‌های بسیار کمی دارند و دو لبه سمت راست و چپ آن‌ها حالت خمیده دارد. این صفحه‌نمایش‌ها اندازه بزرگی دارند و می‌توانند فضای بسیار زیادی از قاب جلوی گوشی را به خودشان اختصاص بدهند. به سبب این نسبت بالای تصویر به بدنه و حاشیه‌های بسیار کم در اطراف صفحه‌نمایش این دست از صفحات برای تماشای محتواهایی مانند فیلم در گوشی‌های هوشمند سامسونگ بسیار مناسب هستند.

انواع صفحه‌ نمایش Infinity

صفحه‌نمایش اینفینیتی جدید: این صفحه‌های جدید سامسونگ حاشیه‌های بسیار کمی دارند و نسبت ابعاد صفحه به بدنه بسیار زیاد است. در این دسته از صفحه‌نمایش‌ها تمام سنسورهای صفحه زیر آن قرار می‌گیرند و بنابراین به هیچ ناچی نیاز نیست.

انواع صفحه نمایش گوشی های سامسونگ

صفحه‌نمایش‌های اینفینیتی O: این صفحه‌نمایش‌ها روی خودشان یک سوراخ برای قرار گرفتن سنسورها دارند. درست است که حاشیه‌های این صفحه بسیار کم است اما برای قرار گرفتن لنز دوربین سلفی باید سوراخی روی آن‌ها وجود داشته باشد. این سری در گوشی های Galaxy S10 و Galaxy S10 Plus قابل مشاهده است

صفحه‌نمایش اینفینیتی U: این نام برای صفحه‌نمایش‌هایی از سامسونگ در نظر گرفته شده که ناچی شبیه به U بالای خودشان دارند. در این ناچ دوربین سلفی و سنسورها قرار می‌گیرد و به دیگر بخش‌های صفحه‌نمایش این امکان را می‌دهد تا به راحتی تا لبه‌های گوشی کشیده شوند. این صفحه را در گوشی میان رده سامسونگ می‌بینیم. نمونه این صفحه نمایش در گوشی Galaxy M30 استفاده شده است.

صفحه‌نمایش‌های اینفینیتی V: این دست از صفحه‌نمایش‌های سامسونگ بالای خودشان ناچی دارند که به شکل حرف V است. ناچی که به این صورت در این صفحه‌نمایش‌ها دیده می‌شود شبیه به ناچ قطره‌ای است که در گوشی‌های دیگر کمپانی‌ها می‌بینیم. این صفحه‌نمایش هم حاشیه‌های کمی دارد و برای گوشی‌های ارزان قیمت تر سامسونگ استفاده می‌شود. این نوع صفحه نمایش در گوشی Galaxy M10 استفاده شده است

صفحه‌نمایش‌های اینفینیتی فلکس: این نام برای صفحه‌نمایش‌های تاشونده سامسونگ به کار می‌رود. این صفحه را در گوشی‌ای به نام گلکسی فولد دیدیم که از بخش میانی تا می‌شود و این امکان را می‌دهد تا یک گوشی و یک تبلت را با هم دیگر داشته باشید.

5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی بهوند

دیدگاه شما

بدون دیدگاه