تکنولوژی ۵G چیست؟

شبگه 5g
Rate this post

آیا تا به حال از خود پرسیدید تکنولوژِی ۵G چیست؟ این تکتولوژی چه تغییراتی در سرعت ما ایجاد می کند یا قرار است چه تاثیراتی بر جهان اطراف ما بگذارد؟ تکنولوژی ۵Gنسل پنجم از جدیدترین سیستم شبکه های مخابراتی است که قرار است به ما در ممکن کردن هر آنچه نمیتوانیم به آن فکر کنیم، کمک کند.

۵g در دنیای امروز

۵G چیست ؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. ۲۰۲۰ نخستین سال تجارت ۵G است. در حال حاضر بیش از ۴۰ اپراتور شبکه ۵جی را راه اندازی کرده اند. از ۴۰ دستگاهی که دارای تکنولوژی ۵جی هستندرو نمایی شده است. تعداد زیادی ازاین ۴۰ دستگاه در حال حاضر در دسترس است. این دستگاه ها از سرعت های چند گیگابایتی چشمگیری گزارش می دهند. این گزارش ها حاکی از آن است که این تکنولوژی به طور قابل توجهی سریعتر از ۴G است. جالبتر اینکه Snapdragon سکوی پیشرو در زمینه تلفن های هوشمند تجاری ۵g در سراسر جهان است. OEM ها به بهترین وجه برای بهره برداری از محصولات ۵G خود از Qualcomm Technologies بهره می گیرند.کمی درباره اینکه ۵g چیست و چگونه کار می کند دانستیم، حال ببینیم کار Qualcomm Technologies چیست ؟

5G در موبایل ها

اگرچه پیشرفت شرکت کوالکام چشمگیر است، اما کار Qualcomm Technologies به دور از ذهن نیست. تمام هدف این شرکت در یک جمله خلاصه می شود. آن جمله این است : « کوالکام می خواهد ۵جی را به دست همه برساند. » یکی از اصلی ترین تمرکزهای این شرکت بر پشتیبانی از قابلیت هایی است که باعث می شود اپراتورهای بیشتری بتوانند ۵جی را سریعتر راه اندازی کنند. کوالکام اخیرا Snapdragon Modular Platforms را معرفی کرده است که یک راه حل کامل برای این پشتیبانی ارائه می دهد. این سیستم، پیچیدگی ۵G را برای هر یک از مشتریان OEM که می خواهند قابلیت ۵G را در دستگاه های خود بگنجانند، کاهش می دهد.

این شرکت همچنین در حال پیشرفت است. mmWave ها ، انبوه MIMO و دسترسی بی سیم ثابت (۵G FWA) هستند که برای دسترسی ۵جی به “آخرین مایل” اتصال طراحی شده است. سرانجام ، کوالکام پیشرفته ترین راه حل مودم به آنتن جهان ، Snapdragon X55 5G Modem-RF System را طراحی کرده است. این شرکت در حال حاضر در نسل دوم طراحی های تکنولوژی ۵جی است. از آنجا که استقرار جهانی شبکه های راه اندازی شده شروع به بلوغ می کند ، ما شروع به دیدن مزایای تجربه کامل ۵G خواهیم کرد که در آن فن آوری ۶ گیگاهرتز و mmWave با هم ترکیب شده اند.

با نگاهی به سال ۲۰۲۰ ، علاوه بر ادامه رشد پوشش در مناطق موجود ، شتاب ۵G با شتاب سریع در سایر مناطق در سراسر جهان نیز شتاب می یابد. فن آوری mmWave پهنای باند گسترده ای را برای کره و ژاپن به ارمغان می آورد ، در ایالات متحده ، پیش بینی می شوند سه تا از چهار شرکت مخابراتی، دستیابی به فناوری شبکه ۵g را با موفقیت گسترش دهند. شرکت ها در حال پیش بینی هستند که بیش از ۲۰۰ میلیون تلفن ۵G  تنها در سال آینده عرضه می شوند.

تاثیر 5G بر روی زمین

تاثیر ۵جی برروی جهان

تکثیر شبکه ۵G به زودی فراتر از موبایل حرکت می کند تا صنایع را در سراسر جهان متحول کند. طبق گزارش به روز شده اقتصاد ۵جی کوالکام از IHS Markit ، استقرار ۵G تقریباً بر هر بخش تأثیر خواهد گذاشت. پیشرفت ها ی خودکار ، واقعیت گسترده (XR) ، هوش مصنوعی (AI) ، اینترنت صنعتی اشیاء (IIot) و موارد دیگر در پیش رو است. نوآوری های ۵G که در این زمینه ها امکان پذیر است ، نه تنها زندگی ما را غنی تر می کند بلکه اقتصاد جهانی ما را نیز به طور چشمگیری تقویت می کند. IHS Markit تخمین می زند که ۵G تا سال ۲۰۳۵، مبلغ ۱۳٫۲ تریلیون دلار امکان فروش جهانی را فعال می کند. علاوه بر این ، زنجیره ارزش جهانی ۵جی تا سال ۲۰۳۵، ۳٫۶ تریلیون دلار بازده اقتصادی ایجاد می کند ، ضمن اینکه از ۲۲٫۳ میلیون شغل پشتیبانی می کند و این سوال که دهکده جهانی چیست را بیشتر به ما معرفی خواهد کرد.

از آنجا که این نسل بعدی بی سیم در سراسر جهان به صورت گسترده ادامه می یابد ، فرصتهای جدید و مهیج برای اتصال ، محاسبه و برقراری ارتباط با روشهایی که هنوز تصور نمی کنیم ، باز خواهد کرد. ۵G عصر نوآوری شتاب را باز کرده است. عصری که ۵G آن را عصر اختراع می نامد ، وقتی کل اکوسیستم را به جلو هدایت می کند و به جهانیان نشان می دهد که اکنون غیر ممکن، ممکن است.

برای خرید گوشی های ۵G به فروشگاه تکنو کده مراجعه کنید

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه