Galaxy S20 پرچمدار جدید سامسونگ در سه ورژن

Rate this post

S20 پرچمدار جدید سامسونگ است که در سه ورژن Galaxy S20 Ultra ، S20 و S20+ قرار است به بازار عرضه شود. این سری از گوشی های Galaxy S همگی از اینترنت ۵G پشتیبانی می کنند.

S20 Ultra ،S20 و S20+ :

در حالی که قرار است پرچمدار Galaxy S20 در ماه آوریل ۲۰۲۰ رونمایی شود، بسیاری از مشخصات این گوشی و دیگر ورژن ها آن به بیرون درز پیدا کرده است. البته قابل به ذکر است رندر های رسمی نیز از این سه مدل منتشر شده است که نشان می دهد این سه مدل در سه رنگ قرار است عرضه شود.

براساس گزارشات و همانطور که در رندر ها مشاهده می شود، سامسونگ گلکسی S20 و S20 + از لبه های سه بعدی استفاده نمی کنند بلکه بجای لبه های ۳D از لبه های ۲٫۵D استفاده میکنند. Galaxy S20 Ultra دارای منحنی در امتداد لبه های طولانی صفحه است. نرخ به روزرسانی این گوشی ها نیز به احتمال خیلی زیاد ۱۲۰ هرتز باشد.

در این گزارشات اشاره واضحی به این مورد که رنگ اصلی گوشی Galaxy S20، آبی “Sky Blue” می باشد شده است. همچنین در این رندرها به نظر می آید سامسونگ به سمت بدنه های مات بجای بدنه های براق رفته است و سه گوشی جدیدش قرار است مانند آیفون از بدنه های مات بهره ببرند.

این سه گوشی همگی از اینترنت ۵G بهره میبرند. این امر باعث می شود که از چیپست های خاصی در این سه گوشی استفاده شده باشد. Snapdragon 865 یا Exynos 990 دو چیپستی هستند که انتظار می رود در این ۳ گوشی بکار گرفته شوند. به نظر می آید این گوشی با رم اولیه ۱۲ عرضه شود که این رم در نسخه S20 Ultra احتمال می رود تا ۱۶ گیگ نیز باشد. حافظه اولیه این گوشی ها ۱۲۸ گیگ می باشد که در نسخه اولترا تا ۵۱۲ گیگ نیز می رسد.

Galaxy S20 :

طراحی و بدنه :

این گوشی اولین گوشی از سری گوشی های Galaxy S20 می باشد که به همین اسم نیز نامیده شده است. همچنین این گوشی ارزان ترین گوشی نیز در این سری می باشد که شاید این مربوط به امکانات کمتری که دارد باشد. اندازه های این گوشی برابر طول: ۱۵۲ میلی متر، عرض: ۶۸ میلی متر، ضخامت: ۷٫۹ میلی متر و وزن : ۱۶۴ گرم می باشد. محافظی که برای بدنه و صفحه نمایش این گوشی استفاده شده است گوریلاگلس ۶ می باشد. این گوشی از ۲سیم کارت همزمان یا یک سیم کارت و یک کارت حافظه پشتیبانی می کند. در این گوشی سامسونگ تصمیم به حذف دستیار صوتی یا همان دکمه بیکسبی را گرفته است.

صفحه نمایش :

نمایشگری که در Galaxy S20 استفاده شده است از نوع آمولد می باشد. این صفحه نمایش ۶٫۲ اینچ می باشد که از ۸۹٫۹ درصد نسبت نمایشگر به بدنه برخوردار است. رزولوشن این صفحه نمایش ۱۴۴۰ x 3200 پیکسل می باشد. تراکم پیکسلی این نمایشگر ۵۵۶ پیکسل در هر اینچ است. همانطور که در بالا گفته شد این نمایشگر نرخ بروز رسانی برابر ۱۲۰ هرتز دارد.

Galaxy S20 review

دوربین ها Galaxy S20 :

این گوشی از ۳ دوربین بهره میبرد. دوربین تله فتو با رزولوشن ۶۴ مگاپیکسل و زوم ۳X دوربین اصلی این گوشی می باشد. دوربین واید این گوشی با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل در دسترس قرار میگیرد. لنز آخر نیز لنز اولترا واید می باشد که رزولوشنی برابر ۱۲ مگاپیکسل دارد. دوربین سلفی این گوشی با رزولوشن ۱۰ مگاپیکسل و دیافراگم f/1.9 می باشد.

باتری :

طبق گزارشات سامسونگ برای این گوشی تصمیم دارد یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری ارائه کند. این باتری قرار است با شارژر پرتوان ۴۵ واتی شارژ شود که احتمالا حدود ۷۰ دقیقه از صفر تا صد را پر خواهد کرد.

S20+ :

طراحی و بدنه Galaxy S20 Plus :

این گوشی دومین گوشی از سری گوشی های Galaxy S20 می باشد که S20+ نامیده شده است. این گوشی در رنج قیمتی متوسطی قرار دارد که از S20 گران تر و از ورژن اولترا ارزان تر می باشد. اندازه های این گوشی برابر طول: ۱۶۲ میلی متر، عرض: ۷۴ میلی متر، ضخامت: ۷٫۸ میلی متر و وزن : ۱۸۸ گرم می باشد. محافظی که برای بدنه و صفحه نمایش این گوشی استفاده شده است گوریلاگلس ۶ می باشد. این گوشی از ۲سیم کارت همزمان یا یک سیم کارت و یک کارت حافظه پشتیبانی می کند. در این گوشی سامسونگ تصمیم به حذف دستیار صوتی یا همان دکمه بیکسبی را گرفته است

صفحه نمایش :

نمایشگری که در Galaxy S20 Plus استفاده شده است از نوع آمولد می باشد. این صفحه نمایش ۶٫۷ اینچ می باشد که از ۹۰٫۴ درصد نسبت نمایشگر به بدنه برخوردار است. رزولوشن این صفحه نمایش ۳۲۰۰ ۱۴۰۰x پیکسل می باشد. تراکم پیکسلی این نمایشگر ۵۲۴ پیکسل در هر اینچ است. همانطور که در بالا گفته شد این نمایشگر نرخ بروز رسانی برابر ۱۲۰ هرتز دارد.

Galaxy S20 Plus review

دوربین Galaxy S20 Plus :

این گوشی از ۴ دوربین بهره میبرد. دوربین تله فتو با رزولوشن ۶۴ مگاپیکسل و زوم ۳X دوربین اصلی این گوشی می باشد. دوربین واید این گوشی با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل در دسترس قرار میگیرد. لنز بعدی لنز اولترا واید می باشد که رزولوشنی برابر ۱۲ مگاپیکسل دارد. لنز آخر در اصل سنسور TOF 3D است. دوربین سلفی این گوشی با رزولوشن ۱۰ مگاپیکسل و دیافراگم f/1.9 می باشد.

باتری :

سامسونگ برای این گوشی تصمیم دارد یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری ارائه کند. این باتری قرار است با شارژر پرتوان ۴۵ واتی شارژ شود که احتمالا حدود ۷۰ دقیقه از صفر تا صد را پر خواهد کرد.

Galaxy S20 Ultra :

طراحی و بدنه Galaxy S20 Ultra :

ین گوشی سومین گوشی از سری گوشی های Galaxy S20 می باشد که Galaxy S20 Ultra نامیده شده است. این گوشی گران ترین گوشی از سری Galaxy S20 می یباشد که بدون شک ارتباط مستقیمی برا امکانات فوق العاده این گوشی دارد. اندازه های این گوشی برابر طول: ۱۶۷ میلی متر، عرض: ۷۶ میلی متر، ضخامت: ۸٫۸ میلی متر و وزن : ۲۲۱ گرم می باشد. این گوشی از ضخامت و وزن بالایی برخوردار می باشد که به احتمال زیاد به دلیلی استفاده از دوربین DSLR در این گوشی می باشد.

محافظی که برای بدنه و صفحه نمایش این گوشی استفاده شده است گوریلاگلس ۶ می باشد. این گوشی از ۲سیم کارت همزمان یا یک سیم کارت و یک کارت حافظه پشتیبانی می کند. در سمت راست این گوشی نیز پنل دوربین قرار دارد که نسبت به دو مدل قبلی کمی بزرگتر است. در این گوشی سامسونگ تصمیم به حذف دستیار صوتی یا همان دکمه بیکسبی را گرفته است.

صفحه نمایش :

نمایشگری که در Galaxy S20 Ultra استفاده شده است از نوع آمولد می باشد. این صفحه نمایش ۶٫۹ اینچ می باشد که از ۹۰٫۶ درصد نسبت نمایشگر به بدنه برخوردار است. رزولوشن این صفحه نمایش ۳۲۰۰ ۱۴۴۰x پیکسل می باشد. تراکم پیکسلی این نمایشگر ۵۰۹ پیکسل در هر اینچ است. همانطور که در بالا گفته شد این نمایشگر نرخ بروز رسانی برابر ۱۲۰ هرتز دارد.

Galaxy S20 Ultra review

دوربین Galaxy S20 Ultra :

Galaxy S20 Ultra دارای دوربین چهارگانه می باشد. در تعداد دوربین ها ایم گوشی با Galaxy S20 Plus شباهت دارد در حالی که تفاوت های بسیاری با هم دارند. دوربین اصلی این گوشی از نوع تله فتو با رزولوشن ۴۸ مگاپیکسل می باشد. لنز دومی از نوع اولترا واید با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل است. لنز در واقع سنسور TOF می باشد. اما تفاوت اصلی دوربین Galaxy S20 Ultra و Galaxy S20 Plus در دوربین های وایدشان می باشد. در Galaxy S20 Plus دوربین وایدی با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل داشتیم. اما در این گوشی این لنز از نوع DSLR با رزولوشن ۱۰۸ مگاپیکسل می باشد. این لنز به ما اجازه زوم ۱۰۰x خواهد داد.

دوربین سلفی این گوشی نیز تفاوت بسیار بالایی با دو نوع دیگر دارد. رزولوشن دوربین سلفی در S20 Ultra برابر با ۴۰ مگاپیکسل است. این در حالی است که در دو نوع دیگر رزولوشنی ۱۰ مگا پیکسلی در دوربین سلفی قرار گرفته بود.

باتری :

سامسونگ برای این گوشی تصمیم دارد یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری ارائه کند. این باتری قرار است با شارژر پرتوان ۴۵ واتی شارژ شود که احتمالا حدود ۷۰ دقیقه از صفر تا صد را پر خواهد کرد.

نتیجه گیری:

اینم اطلاعات همگی گزارشاتی است که از شرکت سامسونگ درز پیدا کرده است و درست بودن یا نبودن آن ها تا وقتی که به بازار عرضه نشوند مشخص نخواهد شد. این گوشی ها به طور متوسط قیمتی برابر ۱۲۰۰یورو خواهند داشت.

از اینکه همراه مجله خبری تکنومگ بودید متشکریم. برای خرید این محصول با تکنوکده همراه باشید.

Rate this post
0
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه