P30 Lite ، میان رده زیبا

Rate this post

از P30 Lite باید به عنوان یک میان رده زیبا و با ظرافت بالا حرف زد. این گوشی که مانند برداران خود دوربین محور است از نمایشگری روشنی نیز بهره می برد. پی ۳۰ لایت را باید جز میان رده های مدرن و خوش قیمت قرار داد.

P30 Lite :

در سال ۲۰۱۵ وقتی از P8 رونمایی شد هوآوی ازنسخه ضعیف تر آن P8lite نیز رونمایی کرد. این ماجرا همچنان ادامه یافت و P9lite نیز به عنوان نسخه ضعیف تر P9 رونمایی شد. بعد از مدتی سری گوشی های لایت به عنوان میان رده در بازار جهانی جایگاه خود را پیدا کرد. در رونمایی P30Pro نیز این شرکت از برادر کوچکتر و ضعیف ترش به نام P30Lite رونمایی کرد. این گوشی که بعد از P20Lite میان رده سری گوشی های PLite است مانند برداران رده بالای خود دوربین محور می باشد. شرکت هوآوی که در بازار جهانی با میان رده های خود جایگاهی بزرگ دارد، این سری با پی۳۰پرو آمده است تا ببینیم آیا می تواند ببا رقیبان خود برابری کند یا نه؟

جعبه گشایی پی ۳۰ لایت :

این گوشی جعبه ای شبیه P30Pro دارد. یک جعبه سفید که فقط اسم گوشی بر روی آن حک شده است و هیچ تصویری از گوشی به روی آن نمی بینیم. مشخصات درون جعبه نیز همانند پی ۳۰ پرو میباشد. دفترچه راهنما و یک قاب شفاف انعطاف پذیر، هدست، شارژر، کابل شارژر و یک آچار دسترسی به سیمکارت ها به جز خود گوشی در این جعبه وجود دارد.

اولین تفاوت پی ۳۰ لایت با پی ۳۰ پرو را هدست درون جعبه تشکیل می دهد. هدست موجود در جعبه p30لایت همان هدستی است که ما در جعبه P30Smart2019 می بینیم. یک هدست دایره ای شکل و کاملا ساده که تنها یک دکمه بر روی آن وجود دارد.

جعبه گشایی P30 Lite

اختلاف بعدی p30 لابت با برادر بزرگترش p30pro در شارژر آن است. شارژر پی ۳۰ لایت با توان ۱۸ واتی و تکنولوژی Quick Charge می باشد. این شارژر چیزی در حدود ۲۲ وات با شارژر ۴۰ واتی پی ۳۰ پرو تفاوت دارد. الیته نسبت به بلتری این گو.شی و شارژر ۱۸ واتی نیتوان گفت این شارژر تقریبا غاز شارژ سریع بهره می برد.

طراحی و بدنه P30 Lite :

تا به حال در تمام مکیان رده های لایت دیده شده که آن ها نسخه کوچک تری از پرچمداران خود هستند. پی ۳۰ لایت نیز اینگونه است. در پی ۳۰ لایت نسبت صفحه به بدنه کمتر شده و به چیزی در حدود ۶٫۰ تا ۷٫۰ اینچ رسیده است. در پشتپی ۳۰لایت یک قاب کاملا شیشیه ای مستطل شکل با لبه های گرد وجود دارد که همانمقدر که به ما حس مثبت القا می کند همانقدر حس لیزخوردیگی و نبود اصطحکاک می دهد. علاوه برآن به دلیل شیشیه ای بودن قاب آن لکه های اثر انگشت و چربی به روی آن می مامد که این مکورد اصلا برای کاربران خوشایند نیست. به همین دلیل بهتر است یا قاب یا نانوهای محافظ پشت بیرای آن استفاده شود که هم لک ها را کمتر می کند و هم لیزر خوردن گوشی را در دست به حداقل می رسانند.

در پشت گوشی پنل دوربین ها در گوشه سمت راست و به صورت عمودی قرار گرقتند که آرم هو آوی در راستای دوربین ها و در گوشه پایینی پنل دوربین ها قرار گرفته است. سنسور حسگر خازنی اثر انگشت پی ۳۰ لایت نیز در نیمه بالایی گوشی و در وسط قرار دارد. این حسگر عملکرد بسیار خوب و بالایی دارد و استفاده از آن برای کاربر بسیار راحت می باشد.

طراحی و بدنه P30 Lite

رنگ گرادیانی که به تازگی د رمشخصات گوشی های هوآوی اضافه شده است، در پی ۳۰ لایت نیز به کار برده شده است. این گوشی که در دو رنگ آبی ومشکی در بازار موجود می باشد با این ویژگی، رنگ آبی شدر نور طیف خاصی از بنفش تا آبی را نمایش می دهد.

درگاه سیم کارت در این گوشی به بالای گوشی رفته است. در پایین گوشی نیز جک هدست ۳٫۵ میلی قرار دارد. دکمه های پاور و تغییر صدا نیز در سمت راست قرار گرفتند که دسترسی به آن ها بسیار آسان است. پی لایت با طول ۱۵۲٫۹، عرض ۷۲٫۷، ضخامت ۷٫۴ و وزن ۱۵۹ گرم و فریم آلومینیومی به بازار عرضه شده است.

دوربین های P30 Lite :

،P 30 Lite همانند برادران پرچمدار خود یک گوشی دوربین محور می بشد. این گوشی که در دو نسخه ۲۴ و ۴۸ مگاپیکسلی عرضه شده است. دوربین ۳گانه این گوشی، از ۳ دوربین ۴۸مگا پیکسلی اصلی، ۸مگا پیکسلی واید و ۲ مگاپیکسلی تشخیص عمق می باشند. این دوربین در حالت های عکاسی در شب، پرتره، عکاسی، فیلمبرداری، AR lens کار می کند.

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی که سنسور سوم در پنل دوربین ها می باشد دیافراگمی برابر f/1.8 دارد. این دوربین از تکنولوژی فوکوس خودکار نیز بهرمند است. دوربین ۸مگا پیکسلی اولترا واید که دومین دوربین ودوربین مرکزی می باشد میدان دیدی ۱۱۷ درجه ای به دوربین می دهد. لنز عمق سنج ۲مگا پیکسلی دیافراگمی برابر f/2.4 دارد که صرفا جهت تشخیص عمق و گرفتن عکس در حالت بوکه است و هیچ عکسی ثبت نمی کند.

زوم دوربینP30 Lite

یکی از کارایی خوبی که دوربین پی ۳۰ لایت در اختیار کاربران قرار می دهد عکاسی در حالت شب کمی باشد. این ویژگی باعث می شود که عکاسی در نور کم بسیار بهتر ازعکاسی با فوکوس خودکار در نور کم شود. البته ایمن ویژگی یک نکته محدود کننده نیز دارد وم آن این است که سو ژه عکاسی باید چند ثانیه ای را کامل بی حرکت بماند.

گزینه ویدیوی اسلوموشن در این دوربین به ما اجازه فیلمبرادری آهسته با ۴تا ۱۶ برابر حرکت آهسته تر یعنی ۱۲۰ تا ۴۸۰ فریم در ثانیه را کمی دهد. همچین ضبط ویدیوی آن با ضبط HD و ۳۰ فریم در ثانیه اجازه فیلمبرداری به ما خواهد داد.

دوربین سلفی پی ۳۰ لایت :

همانطور که در نسخه دوربین اصلی دو کیفیت ۴۸ و ۲۴ مگا پیکسلی دارد، دوربین اصلی نیز دارای دو کیفیت ۲۴ و ۳۲ مگا پیکسلی می باشد. در نسخه ۴۸ مگا پیکسلی، دوربین سلفی ۲۴ مگا پیکسلی موجود است که این مورد برای دوربین ۲۴ مگاپیکسلی اصلی، دوربین ۳۲ مگا پیکسلی سلفی می باشد. دیافراگم برای هر دوی این دوربین ها یکی می باشد و برابر با f/2.0 می باشد.

دوربین سلفی P30 Lite

اندازه واید در هر دو دوربین نیز به یک اندازه و ۲۶ میلی متر است. سایز پیکسل ها در دوربین ۳۲ مگا پیکسلی ۰٫۸ میکرون و در دوربین ۲۴ مگاپیکسلی ۰٫۹ میکرون می باشد. فیلمبرداری با دوربین سلفی پی ۳۰ لایت برابر ۳۰فریم در ثانیه و HD می باشد.

نمایشگر P30 Lite :

نمایشگر پی ۳۰ لایت نمایشگری ۶٫۱۵ می باشد. هوآوی همچنان تصمیم برای استفاده از نمایشگرهای آمولد در میان رده های خود ندراد. پس بنابرانتظار نمایشگر پی ۳۰ پرو نیز از نوع آمولد نمی باشد و بجای نمایشگر آمولد از یک نمایشگر IPS LCD استفاده کرده است. این نمایشگر ساده از وضوح ۱۰۸۰×۲۳۱۲ پیکسل بهره میبرد. این صفحه نمایش ۸۴ درصد از صفحه رویی را پوشانده است و ۴۱۵ پیکسل در هر اینچ را داراست. همچین دوربین سلفی در بالای نمایشگر در قطره ای آب مانند قرار دارد.

نمایشگر پی30لایت

P30Lite در روشنایی در حد خوبی قرار دارد. امتیاز آن در حد کنتراست از حد متوسط بالاتر نمی رود. در پی ۳۰ لایت با فعال کردن گزینه Eye comfort در تاریکی مطلق، با کم کردن نور آبی آسیب های احتمالی به چشم را کاهش می دهد. در نور خو.رشید نیز به شرط روشن بودن روشنایی خودکار صفحه را به راحتی می‌ توان مشاهده کرد.

سخت افزار پی ۳۰ لایت :

چیپست پی ۳۰لایت یک تراشه Hisilicon Kirin 710 می باشد. این چیپست که اختصاصی خود هوآ وی است،از دو پردازنده مرکزی Cortex-A73 و Cortex-A53 استفاده می کند. این پردازنده ها ۶۴ بیتی می باشد که ۴ هسته ۲٫۲ گیگاهرتزی و ۴ هسته ۱٫۷ گیگاهرتزی آن را همراهی می کنند.

پردازنده گرافیکی آن Mali-G51 MP4 می باشد. پی ۳۰ لایت با رم ۴ و حافظه ۱۲۸ در بازار عرضه شده است. البته این گوشی از حافظه خارجی تا ۵۱۲ گیگ نیز پشتیبانی می کند ولی باید بیخیال سیم کارت دوم شوید

باتری P30 Lite :

باتری این گوشی از ظرفیت مناسبی استفاده می کند. ۳۳۴۰ میلی آمپر ظرفیت باتری است که شرکت هو آوی برای این گوشی در نظر گرفته است. البته ظرفیت این باتری نسبت به هم رده های رقب خود کمتر است که این موضوع می تواند نقطه ضعفی برای این گوشی به شمار بیاید.

باتری پی 30 لایت

باتر پی ۳۰ لایت در یک بار شارژ ۹۴ ساعت بدون استفاده، ۲۸ساعت و۵۰ دقیقه تماس، ۱۴ساعت و ۴۵ دقیقه اینترنت گردی و ۱۳ساعت و ۲۳ دقیقه تماشای فیلم را ماندگاری دارد.

جمع بندی:

پی ۳۰لایت یک گوشی میان رده با قیمت نسبتا خوب می باشد. این گوشی ظاهری مدرن و زیبا دارد که در دو نسخه دوربین متفاوت عرضه شده است. از مزیت های P30Lite می توان از :طراحی به‌روز با بدنه‌ی شیشه‌ای زیبا،شارژر سریع ۱۸ واتی، جزئیات بالای عکس‌های سلفی در طول روزحافظه‌ی ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایتی، دقت مناسب نمایشگر در حالت Normal نام برد. از ضعف های این گوشی شارژدهی متوسط و عملکرد گرافیکی ضعیف‌تر نسبت به رقبای استفاده‌کننده از تراشه اسنپدراگون صحبت کرد.

برای خرید این گوشی به تکنوکده مراجعه نمایید.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه