بهترین دوربین تلفن های هوشمند از دید سایت DXOmark

Rate this post

سایت DXOmark فهرستی از بهترین دوربین گوشی های هوشمند منتشر کرده است که در صدر آنها Huawei P40 Pro قرار دارد. در ۳ جایگاه اول این فهرست شاهد ۴ گوشی می باشیم.

DXOmark :

سایت DXOmark یکی از سایت های جهانی و معتبری است که در زمینه تست دوربین ها فعالیت دارد. این سایت علاوه بر دوربین های حرفه ای، دوربین گوشی های هوشمند را نیز مورد بررسی قرار می دهد. در لیست امتیاز های دوربین های گوشی های هوشمند این سایت تغییراتی به وجود آمده است. در این تغییرات نام پرچمدارهای جدیدی که رونمایی شدند به چشم میخورد . در این لیست Huawei P40 Pro در صدر جدول و با امتیاز ۱۲۸ قرار دارد. در رده دوم دو گوشی Oppo Find X2 Pro و Xiaomi Mi 10 Pro امتیاز ۱۲۴ مشترک قرار گرفتند. رده سوم این لیست گوشی دیگری از هوآوی قرار گرفته است. Huawei Mate 30 Pro 5G با امتیاز ۱۲۳ در جایگاه سوم قرار گرفته است.

Huawei P40 Pro صدر جدول DXOmark :

Huawei P40 Pro در امتیاز بندی سایت DXOmark به امتیاز چشمگیر ۱۲۸ دست پیدا کرده است. این گوشی در عکسبرداری موفق به کسب امتیاز ۱۴۰ و در فیلمبرداری موفق به کسب امتیاز۱۰۵ شده است. امتیاز های کسب شده توسط این گوشی به شرح زیر می باشد :

Huawei P40 Pro صدر جدول  DXOmark

Huawei P40 Pro دارای ۴ دوربین در پنل دوربین اصلی خود است. دوربین ۵۰ مگاپیکسلی واید، که دارای دیافراگم f/1.9 و در فاصله ۲۳ میلی متری در پشت لنز قرار گرفته است. لنز تله فتوی این دوربیناز نوع پریسکوپ است. این لنز با رزولوشن ۱۲ میلی مترو دیافراگم f/3.4 است. این لنز در فاصله ۱۲۵ میلی متری در پشت دوربین قرار گرفته است. سومین لنز این گوشی لنز اولترا واید می باشد. این لنز با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل و دیافراگم f/1.8 در فاصله ۱۸ میلی متری از لنز دوربین قرار دارد. اخرین لنز این دوربین سنسور حسگر عمق TOF 3D می باشد.

Oppo Find X2 Pro و Xiaomi Mi 10 Pro در رده دوم DXOmark :

رده دوم بهترین دوربین گوشی های هوشمند، به دو گوشیOppo Find X2 Pro و Xiaomi Mi 10 Pro تعلق کرفته است. این دو گوشی با کسب امتیاز ۱۲۴ توانستند در رده دوم قرار بگیریند. امتیاز عکاسی این دو گوشی ۱۳۴ و امتیاز فیلمبرداریشان ۱۰۴ می باشد. شرح امتیاز های به دست آمده توسط این دو گوشی به صورت زیر می باشد :

Oppo Find X2 Pro جدیدترین پرچمدار شرکت اوپو می باشد. این گوشی دارای ۳ دوربین در پنل دوربین اصلی می باشد. دوربین اصلی این گوشی از نوع واید بارزولوشن ۴۸ مگاپیکسل می باشد. این لنز با دیافراگم f/1.7 در فاصله ۲۵ میلی متری قرار دارد. لنز اولترا واید این گوشی با رزولوشن ۴۸ مگاپیکسل و دیافراگم f/2.2 در فاصله ۱۷ مکیلی متری قرار دارد. لنز آخر این دوربین لنز تله فتو پریسکوپ می باشد که دارای رزولوشن ۱۳ مگا پیکسل و دیافراگم f/3.0 می باشد. این لنز در فاصله ۱۲۹ میلی متری قرار دارد.

Xiaomi Mi 10 Pro پرچمدار شرکت شیائومی می باشد. این گوشی دارای ۴ دوربین در پنل اصلی خود می باشد. دوربین اصلی این گوشی از نوع واید می باشد که دارای رزلوشن ۱۰۸ مگاپیکسل است. این لنز با دیافراگم f/1.7 می باشد. لنز دوم، لنز تله فتو با رزولوشن ۸ مگاپیکسل و دیافراگم f/2.0 می باشد. لنز سوم، لنز پرتره است که خود قابلیت غکسبرداری دارد. این لنز با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل و دیافراگم f/2.0 مباشدو لنز اولترا واید این دوربین با رزولوشن ۲۰مگاپیکسل و دیافراگم  f/2.2 تعبیه شده است.

Huawei Mate 30 Pro در رده سوم :

Huawei Mate 30 Pro در امتیاز بندی سایت DXOmark به امتیاز ۱۲۳ دست پیدا کرده است. این گوشی در عکسبرداری امتیاز ۱۳۴ را کسب کرده که هم امتیاز گوشی های رده دوم می باشد. Huawei Mate 30 Pro در فیلمبرداری موفق به کسب امتیاز۱۰۲ شده است. امتیاز های کسب شده توسط این گوشی به شرح زیر می باشد :

 Huawei Mate 30 Pro  در رده سوم

Huawei Mate 30 Pro دارای ۴ دوربین در پنل دوربین اصلی خود است. دوربین ۴۰ مگاپیکسلی واید، که دارای دیافراگم f/1.6 و در فاصله ۲۷ میلی متری در پشت لنز قرار گرفته است. لنز تله فتو با رزولوشن ۸ میلی مترو دیافراگم f/2.4 است. این لنز در فاصله ۸۰ میلی متری در پشت دوربین قرار گرفته است. سومین لنز این گوشی لنز اولترا واید می باشد. این لنز با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل و دیافراگم f/1.8 در فاصله ۱۸ میلی متری از لنز دوربین قرار دارد. اخرین لنز این دوربین سنسور حسگر عمق TOF 3D می باشد.

نتیجه گیری :

این امتیاز ها و رتبه بندی ها همگی مستندات سایت www.dxomark.com می باشد. اززین سایت همانطور که گفته شد، سایت بررسی دوربین می باشد. این گوشی ها با امتیازاتی که تاالان کسب کردند در این رده ها قرار دارند. ممکن است با بررسی بقیه پرچمداران این رده بندی ها جا به جا شود. از اینکه با فروشگاه تکنوکده همراه بودید سپاسگذاریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه