هوآوی یکسال دیگر در لیست تحریم های دونالد ترامپ ماند.

Rate this post

در سال پیش دولت دونالد اعلام کرد شرکت هایی که امنیت ملی آمریکا را به خطر می اندازند حق عرضه محصولات خود را در آمریکا ندارند. امسال برای دومین سال متوالی این دستور اجرایی شد تا هوآوی و ZTE امکان فروش در آمریکا را نداشته باشند.

تحریم آمریکا بر علیه هوآوی و ZTE :

کاخ سفید در سال میلادی پیش دستور اجرایی اعلام کرد که در آن دستور ممنوعیت همکاری شرکت های آمریکاییی با شرکت هایی که تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می شوند، آمده بود. حال بعد از یکسال دولت ترامپ این ممنوعیت را تمدید و اعلام کرده هرگونه همکاری با این شرکت ها تا مه ۲۰۲۱ ممنوع می باشند. البته در متن این دستور اجرایی اسم شرکت خاصی ذکر نشده است و فقط اعلام شده است که همکاری شرکت‌های آمریکایی با شرکت‌هایی که خطری برای امنیت ملی محسوب می‌شوند و خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های موردنظر ممنوع می باشد. ولی در آخر مشخص است که این ممنوعیت ها برای دو شرکت Huawie و ZTE می باشد. این ممنوعیت فقط برای تجهیزات مخابراتی نمی باشد و این ممنوعیت باعث شده است هوآوی سدی در مقثابل استفاده از خدمات گوگل برای کاربران خود داشته باشد.

تحریم آمریکا بر علیه هوآوی

بعد از این تحریم هوآوی کنار ننشت و سعی کرد با دریافت مجوز های موقت از طرف وزارت بازرگانی آمریکا به گوشی هایی که قبل از تحریم عرضه شدند، پشتیبانی نرم افزاری لازم را بدهد. البته تاریخ این مجوز های موقت نیز رو به پایان است و از توافق جدید بین هوآوی و وزارت بازرگانی آمریکا خبری نیست و اینگونه که معلوم است توافقی هم قرار نیست انجام گیرد و هوآوی دیگر نمی تواند پشتیبانی نرم افزاری در آمریکا را به کاربران خود ادامه دهد. از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه