اسنپدراگون ۸۴۵ ، سه نسل قبل پرچمدار ها

Rate this post

اسنپدراگون ۸۴۵ ، نسبت به نسل قبلی خود در عملکرد ۱۰ تا ۲۰ درصد و در بازده ۳۰ درصد بهبود یافته است. این اسنپدراگون با دارا بودن ردیاب چشم انسان مصرف انرژی را پایین می آورد.

اسنپدراگون ۸۴۵ :

اسنپدراگون ۸۴۵ در سه نسل قبل پرچمداران استفاده شده است. این تراشه ۸ هسته ای و ۴ بیتی می باشد. ۸ هسته پردازشی این تراشه از نوع Kryo 385 می باشد که حداکثر سرعتش کلاک ۲٫۸ گیگاهرتز می باشد. همچنین اسنپدراگون ۸۴۵ از حافظه دو کاناله LPDDR4x با سرعت ۱۸۶۶ استفاده می کند. CPU این تراشه از نظر عملکرد ۱۰ تا ۲۰ درصد و از نظر بازدهی ۳۰ درصد بهبود یافته است. همچنین این اسنپدراگون مانند نسل قبلی خود از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری FinFET سامسونگ ساخته شده است.

در اسنپدراگون ۸۴۵ از واحد پردازشی جدیدی استفاده شده است. این واحد جدید زیرسیستم پردازش تصویری Adreno 630 نام دارد که متشکل از GPU یا پردازش گرافیکی، VPU یا پردازش تصوری و GPU یا پردازش نمایشگر می باشد. بر طبق این سیستم جدید عملکرد پردازش تصویری این اسنپدراگون در حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

snapdragon 845

در ساخت اسنپدراگون ۸۴۵ از نسل سوم  DSPهای هگزاگون استفاده شده است. DSP های هگزاگون با نام Hexagon 685 در زمینه هوش مصنوعی عملکرد بسیار خوبی دارند. این DSP ها تا حجدود ۳برابر بهتر از DSPهایی است که در اسنپدراگون ۸۳۵ به کار رفته است. این موضوع باعث می شود کار کردن با دوربین، صدا وبازی خیلی بهتر شود و کاربر تجربه خوشایند تری داشته باشد.

یکی دیگر از راه های هوشمندانه ای که شرکت کوالکام در این چیپست استفاده کرده است و باعث شده عملکرد این تنراشه بهبود یابد، استفاده از سیستمی به نام Tile-based Foveation می باشد. این سیستم با ردیاب چشمی کار می کند. این سیستم با ردیاب چشم انسان متوجه می شود او در لحظه کدام قسمت از نمایشگر را نگاه می کند و آن قسمت را با جرئیات بیشتر نشان می دهد. این سیبستم باعث می شود که فقط آن قسمتی که نگاه می شود، با جزئیات نشان داده شود و بقیه قسمت ها به صورت معمولی بماند. این امر خود باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش سرعت انتقال در بازی های سنگین خواهد شد.

اسنپدراگون 845

اسنپدراگون ۸۴۵ در زمینه دوربین و تصویر برداری قوی ظاهر شده است. اسنپدراگون ۸۴۵ با استفاده از ISP جدیدی به نام Spectra 280 این قابلیت را پیدا کرده است تا در دوربین های دوگانه تا رزولوشن ۱۶ مگا پیکسل و در تک دوربینه ها تا رزولوشن ۳۲ مگاپیکسل را پشتیبانی کند. همچنین با برخورداری از ویژگی هایی چون وکوس خودکار هیبریدی، ، کاهش نویز چند فریمی، تشخیص چهره سریع و تشخیص عمق فعال و ضبط ویدئوی HDR به عملکرد پیشرفته ای در دوربین و XR دست یافته است.

اسنپدراگون ۸۴۵ در امنیت هم قوی عمل کرده است. این چیپست با دارا بودن اسکن اثر انگشت، اسکن عنبیه، تشخیص صدا و تشخیص چهره، که از طریق SPU انجام می شود، امنیت را بالابرده است. این چیپست از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 4+ نیز استفاده می کند. امیدواریم فروشگاه تکنوکده توانسته باشد به شما در شناخت اسنپدراگون ۸۴۵ کمک کرده باشد.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه