مدیاتک با تراشه های ۵G وارد بازار رقابت می شود.

Rate this post

بعد از رونمایی تراشه های مجهز به اینترنت ۵G در بازار جهانی، کمپانی مدیاتک تصمیم به عرضه تراشه های خود با اینترنت ۵G کرده است. این شرکت قرار است ارزان ترین چیپست های مجهز به اینترنت ۵G را به بازار عرضه کند.

تراشه های مجهز به ۵G شرکت مدیاتک :

طبق اخباری که از شرکت مدیاتک به گوش کمی رسد این شرکت قصد دارد در ۱۸ مه مصادف با ۲۹ اردیبهششت ۱۳۹۹ از جدیدترین تراشه میان رده خود که مجهز به اینترنت ۵G می باشد رونمایی کند. بعد از اینکه شرکت کوالکام از تراشته اسنپدراگون ۸۶۵ رونمایی کرد، شرکت های دیگر مانند اگزینوس و کایرین نیزدرصد آن برآمدند تا تراشه های خود با اینترنت فایوجی را به بازار عرضه کنند. به احتمال زیاد سری A14 آیفون نیز هم به این اینترنت مجهز خواهد بود. اما در میان این تراشه ها تراش های مدیاتک از محبوبیت های کمتری برخوردار هستند. البته بعد از عرضه گوشی شیائومی ردمی نوت۸ پرو و استفاده از چیپست مدیاتک، این کمپانی توانست قدرت بالای خود را نشان دهد. حالا این شرکت تصمیم گرفته است ارزان ترین چیپست های میان رده که مجهز به اینترنت ۵G است را به بازار عرضه کند.

بنر مدیاتک برای تراشه 5G

شرکت مدیاتک با انتشار بنری در سایت رسمی خود این اخبار را علنی کرد. احتمال می رود این چیپست، پردازنده +Dimensity 800 باشد. پوستری که کمپانی مدیاتک منتشر کرده است هیچ اطلاعات خاصی به ما نمی دهد. به همین دلیل ما نمیتوانیم اطلاعاتی را با قاطعیت اعلام کنیم. در تاریخ اعلام شده کمپانی آنر رونمایی از گوشی جدید خود دارد ولی بعید بنظر می رسد این گوشی از چ=یپست مدیاتک استفاده کرده باشد. به دلیل اینکه هوآوی از چیپست اختصاصی کایرین که ساخت کمپانی خودش می باشد استفاده می کند، بنظر نمی رسد چیپست مدیاتک ۵G با این گوشی رونمایی شود.

شایعات زیادی به گوش می رسد که پردازنده جدید مدیالتک قرار است با گوشی K30i رونمایی شود. اگر اینگونه باشد K30i ارزان ترین میان رده جهان می شود که از اینترنت ۵G پشتیبانی می کند. فقط ۲ روز دیگر به این رونمایی باقی مانده است، باید صبر کرد تا مشخص شود جایگاه این پردازنده در کدام گوشی خواهد بود. نظر شما چیست؟

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه