مشکلات سری Galaxy S20 سامسونگ و چگونگی رفع آنها

۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

سری Galaxy S20 از جمله پرچمدارهای خوبی می باشد که شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما این سری مشکلاتی داره که برای کاربرانش نگران کننده می باشد. این مشکلات همگی رفع شدنی هستند.

سری Galaxy S20 :

Samsung Galaxy S20 ، Galaxy S20 Plus و Galaxy S20 Ultra از بهترین تلفن های هوشمند پرچمدار هستند که می توانید در دست خود بگیرید. متأسفانه ، این تلفن ها بدون مشکل و ایراد نیستند ، و این مشکلات مخصوصاً وقتی شما بالای ده ملیون تومان برای خرید آن پرداخت کردید ، جنجال برانگیز است. خوشبختانه ، به روزرسانی های نرم افزار و راه حل های ساده به کاهش برخی از این مشکلات کمک می کند. در اینجا برخی از مشکلات سری گلکسی S20 سامسونگ ، برخی از راه حل ها و رفع مشکلات و راهنمای مفید چگونه ارائه شده است.

یادداشت نویسنده: همه با تلفن های خود با این مشکلات روبرو نمی شوند. در حقیقت ، این احتمال وجود دارد که اکثر کاربران سری Galaxy S20 سامسونگ اصلاً این مسائل را نبینند.

مشکل شماره ۱ – موارد اعلان فشار :

Galaxy S20

ویژگی های صرفه جویی در باتری ، مدیریت رم و مدیریت کار که امروزه در هر تلفن هوشمند دیده می شود ، راهی عالی برای سالم نگه داشتن تلفن تا حد ممکن است. با این حال ، این موارد همچنین می توانند برخی از مشکلات را برای سری Samsung Galaxy S20 شما ایجاد کند ، خصوصاً وقتی نوبت به تأخیر در اعلان های برنامه می رسد.

راه حل های بالقوه:

اگر متوجه اخطارهای تأخیر شدید ، باید مطمئن شوید که این برنامه ها در لیست “بهینه سازی باتری” قرار ندارند ، بنابراین در حالی که شما به آنها نیاز دارید ، در پس زمینه کار می کنند. ممکن است عمر باتری کم باشد ، اما ارزش این را دارد که مطمئن شوید چیز مهمی را از دست نمی دهید.

به برنامه ها> پیکربندی برنامه ها> بهینه سازی باتری> همه برنامه ها بروید. برنامه هایی که با این مشکل مشاهده می کنید را پیدا کنید و آنها را غیرفعال کنید.
اگر می خواهید مطمئن شوید که یک برنامه در پس زمینه اجرا می شود ، می توانید برنامه را “قفل” کنید. برنامه را باز کنید سپس صفحه برنامه های اخیر را راه اندازی کنید. روی نماد برنامه ضربه بزنید و “برای راه اندازی سریع” آن برنامه را باز نگه دارید. پس از اتمام ، می توانید با ضربه زدن روی نماد قفل در سمت راست پایین برنامه در صفحه Recents ، آن را حذف کنید.

مشکل شماره ۲ – میزان نرخ بروزرسانی نمایشگر تغییر می کند

Galaxy S20

سری تلفن های سامسونگ Galaxy S20 دارای نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی هستند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر اپلیکیشن از نرخ بروزرسانی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی نمی کند. در این حالت ، تلفن به طور خودکار بین ۱۲۰ هرتز و ۶۰ هرتز تغییر می کند (در صورتی که ۱۲۰Hz به عنوان پیش فرض انتخاب شده باشد).

اگر دمای دستگاه از ۴۲ درجه سانتیگراد (۱۰۷٫۶ درجه فارنهایت) پایین بیاید ، میزان نرخ بروزرسانی نیز به ۶۰Hz کاهش می یابد. ممکن است بعد از گرفتن عکس های زیاد ، زمان طولانی بازی و سایر فعالیت های فشرده پردازنده ، این اتفاق بیفتد. وقتی دما پایین تر از این آستانه باشد همه چیز خوب خواهد بود. هنگامی که سطح باتری به زیر ۵ درصد نیز برسد ، میزان نرخ بروزرسانی نیز کاهش می یابد.

برخی از کاربران همچنین با یک اشکال ناگوار مواجه شده اند ، هنگامی که سوئیچ به طور خودکار اتفاق نمی افتد. در بیشتر موارد ، تنها گزینه این است که به تنظیمات نمایشگر بروید و به صورت دستی میزان نرخ بروزرسانی را روی ۱۲۰ هرتز تنظیم کنید. به روزرسانی نرم افزاری جدیدی که توسط سامسونگ ارائه شده است این مشکل را برطرف می کند ، بنابراین مطمئن شوید که گوشی شما بروز می باشد.

مشکل شماره ۳ – مشکلات باز کردن قفل هوشمند سری Galaxy S20

اس 20

برخی از کاربران به این مشکل برخوردند که با وجود تنظیم Smart Unlock از طریق منوی تنظیمات و با دقیق تنظیم مکان ، این ویژگی نمی تواند در اکثر اوقات کار کند. این مشکل هنگام استفاده از Smart Unlock بر اساس محلی مانند خانه یا محل کار رخ می دهد.

راه حل های بالقوه:

از نظر برخی ، این مشکل ممکن است مربوط به شماره های اتصال گسترده GPS که دستگاه های سری Galaxy S20 سامسونگ با آن روبرو هستند ، باشد. این مشکل با بروزرسانی نرم افزاری رفع شده است ، بنابراین ویژگی Smart Unlock ممکن است مطابق آنچه انتظار می رود کار کند.
اگر اینگونه نیست ، شاید بهتر باشد روال بیکسبی را تنظیم کنید. برای این کار ، به تنظیمات> ویژگی های پیشرفته بروید و بر روی Bixby Routines ضربه بزنید. همچنین می توانید Bixby Routines را در بخش تنظیمات سریع بخش کشویی اعلان تغییر دهید. روی نام و ضامن ضربه بزنید. پس از باز شدن صفحه ، روی “جزئیات” ضربه بزنید. “باز کردن قفل هوشمند” را در لیست پیش تنظیم های موجود در بخش “My routines” پیدا خواهید کرد.

مشکل شماره ۴ – مشکلات خودکار Android در سری Galaxy S20

سری Galaxy S20

مشکلات کار با Android Auto در اکثر تلفن های هوشمند جدید رایج است. متأسفانه Galaxy S20 سامسونگ نیز هیچ تفاوتی با دیگر دستگاه ها ندارد.

راه حل های بالقوه:

اگر از ویژگی Smart Switch برای تنظیم تلفن جدید خود استفاده کرده اید ، ممکن است درگیر مشکلات اتصال Android Auto شوید. در این صورت ، برنامه را در فروشگاه Google Play پیدا کنید ، آن را حذف کنید و دوباره بارگیری کنید.
ممکن است متوجه شوید که دیگر برنامه Android Auto را در کشوی برنامه خود مشاهده نمی کنید (همچنین دلیل اینکه می توانید فقط با پیدا کردن آن در فروشگاه Play آن را حذف کنید). اگر در تنظیمات برنامه مشکلی وجود دارد ، آنها را در تنظیمات تلفن هوشمند خود خواهید یافت. به تنظیمات> Google> اتصالات دستگاه> Android Auto بروید. همه تنظیمات را در اینجا پیدا خواهید کرد.
در صورت قطع ارتباط مکرر ممکن است این یک مشکل سخت افزاری نیز باشد. کابل مورد استفاده را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

مشکل شماره ۵ – راه اندازی مجدد تصادفی سری Galaxy S20

سری گلکسی اس 20

تعداد کمی از کاربران با راه اندازی مجددگوشی هوشمند خود به طور تصادفی در سری Galaxy S20 روبرو هستند. در بعضی موارد ، در واقع این موضوع تصادفی نیست و به نظر می رسد هر پنج دقیقه یکبار اتفاق می افتد. برای برخی نیز ، به نظر می رسد این اتفاق هر بار که آنها سیم هدفون را به گوشی خود وصل می کنند اتفاق می افتد.

راه حل های بالقوه:

یک برنامه ممکن است باعث این مشکل شود. تلفن را در حالت Safe Mode بوت کنید و بررسی کنید که آیا این مسئله همچنان ادامه دارد. اگر این کار را نکند ، دلیل آن یک برنامه سرکش است. برنامه های اخیراً به روز شده یا نصب شده را حذف کنید و ببینید آیا تلفن آنطور که انتظار می رود کار می کند یا خیر.
همچنین می توانید پارتیشن کش را پاک کنید. دستورالعمل ها در راهنمای زیر آمده است.
بروزرسانی های نرم افزاری این مشکل را برای بسیاری از افراد برطرف کرده است. اگر هنوز هم با آن روبرو هستید ، احتمالاً جایگزین کردن بهترین گزینه است.
به تنظیمات> مراقبت از دستگاه>…> پیشرفته بروید و روی غیرفعال کردن راه اندازی مجدد خودکار ضربه بزنید.

مشکلاتی که تنها گزینه انتظار برای بروزرسانی نرم افزار یا جایگزینی برای آن است

اگر گوشی هوشمند شما یک مشکل سخت افزاری داشته باشد به جایگزینی اون مشکل سخت افزاری نیاز دارد. اگرچه بیشتر مشکلات گوشی های هوشمند مربوط به نرم افزار است. اگر راه حلی برای مشکل به وجود آمده در دسترس نباشد ، احتمالاً یک به روزرسانی نرم افزاری در آینده برای آن ارائه خواهد شد. برخی از اشکالات مهم مانند مشکل رنگ سبز که با Samsung Galaxy S20 Ultra سامسونگ پیدا شده و مشکلات GPS که در حال حاضر برای اکثر کاربران برطرف شده است.

سری Galaxy S20

مشکل فوکوس خودکار :

مشکلات فوکوس خودکار یکی از مشکلاتی است که دوربین سری Galaxy S20 از زمان راه اندازی دارا بوده است. به روزرسانی های نرم افزاری ارائه شده به بسیاری از کاربران برای رفع این مشکل کمک کرده است ، اما همچنان برای تعدادی از کاربران این مشکل ادامه دارد. اگر هنوز منتظر هستید ، امیدواریم بروزرسانی های آتی این مشکل را در گئوشی شما حل کند.

Wi-Fi به طور تصادفی کند می شود :

برخی از کاربران متوجه شده اند که سرعت اینترنت ، هنگامی که از طریق Wi-Fi متصل می شود ، پس از چند دقیقه به طور قابل توجهی کاهش می یابد. تنظیم Wi-Fi در تلفن و خاموش و روشن کردن آن کمک می کند ، اما فقط برای مدت کوتاهی این مشکل رفع می شود. به خاطر داشته باشید در صورت گرم شدن گوشی متوجه برخی از فشارها خواهید شد اما این مشکل اکثراً نامربوط است.

مشکلات میکروفون سری Galaxy S20 :

برخی از کاربران مشکلی در مورد قطع و وصل شدن میکروفون ، هنگام استفاده از یک برنامه گپ و در حین تماس تلفنی گزارش کرده اند. این احتمالاً یک مشکل سخت افزاری است و بهترین گزینه برای جایگزینی است.

گرمای بیش از حد :

گزارش های بی شماری از گرمای بیش از حد سامسونگ گلکسی S20 Ultra گزارش شده است ، و به نظر می رسد این امر به ویژه روی نسخه Exynos تأثیر بگذارد.

سنسور حسگر اثر انگشت احساس کندی می کند :

اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش تعبیه شده است ، اما با هر تکرار آن به خصوص در قسمت سرعت یا دقت نتایج خوبی ارائه نمی دهد. عرضه تلفنهای سری Galaxy S20 شروع شد ، اما به روزرسانی های نرم افزاری به رفع این مشکلات کمک می کند.

راهنمایی – نحوه فعال کردن شارژ سریع سری Galaxy S20 :

بیشتر تلفن های سامسونگ دارای قابلیت شارژ سریع هستند. سری Galaxy S20 اوج را گرفته و شارژ “فوق العاده سریع” را نیز معرفی کرده است. اگر فهمیدید که تلفن شما به همان میزان که انتظار می رود شارژ نمی شود ، احتمالاً تنظیم های آن غیرفعال است. مطمئن شوید که از شارژرها و کابل های تأیید شده برای شارژ سریع تلفن استفاده می کنید.

به تنظیمات> مراقبت از دستگاه> شارژ مراجعه کنید.
برای فعال کردن ویژگی روی جابجایی کنار “شارژ سریع” ضربه بزنید.
همین کار را برای فعال کردن “شارژ سریع سریع” نیز انجام دهید.

راهنمایی – نحوه تنظیم مجدد نرم افزار ، تنظیم مجدد سخت ، بوت شدن به حالت Safe Mode و پاک کردن پارتیشن کش در سری Galaxy S20

گلکسی اس 20

تنظیم مجدد نرم افزار :

اگر صفحه نمایش پاسخگو است:

دکمه های روشن و خاموش را فشار داده و نگه دارید ، سپس دو بار روی خاموش کردن ضربه بزنید.
همچنین می توانید برای باز کردن پانل اعلان ، انگشت خود را به پایین بکشید ، روی نماد روشنایی کنار قفسه تنظیمات ضربه بزنید و روی خاموش کردن ضربه بزنید.

اگر صفحه نمایش پاسخگو نیست:

دکمه های قدرت و حجم صدا را برای حدود ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید.


تنظیم مجدد سخت افزار:

 • تلفن را خاموش کنید.
 • دکمه های صدا و فشار را فشار داده و نگه دارید.
 • هر دو دکمه را هنگام ظاهر شدن آرم سبز Android منتشر کنید.
 • دکمه پایین آمدن صدا را فشار دهید تا گزینه انتخابی به پاک کردن تنظیم مجدد داده ها / کارخانه پاک شود.
 • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا Wipe data / reset factory را انتخاب کنید.
 • دکمه کم کردن صدا را فشار دهید تا گزینه را به بله تغییر دهید – همه تنظیمات داده کاربر را حذف کنید.
 • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا بله – همه داده های کاربر را حذف کنید.
 • پس از پایان تنظیم مجدد ، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا سیستم Reboot را انتخاب کنید.

راه اندازی به حالت ایمن :

 • تلفن را خاموش کنید.
 • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا نام Galaxy S20 در صفحه نمایش داده شود.
 • پس از ظاهر شدن سامسونگ ، دکمه پاور را رها کرده و فوراً دکمه پایین صدا را فشار داده و نگه دارید.
 • دکمه پایین نگه داشتن صدا را تا پایان راه اندازی مجدد تلفن ادامه دهید.
 • وقتی می بینید حالت ایمن در گوشه سمت چپ پایین صفحه وجود دارد ، دکمه کم کردن صدا را رها کنید.

پارتیشن کش را پاک کنید

 • تلفن را خاموش کنید.
 • دکمه های صدا و فشار را فشار داده و نگه دارید.
 • هنگامی که آرم Android ظاهر شد ، دکمه های صدا و تصویر را فشار دهید.
 • یک پیام به روزرسانی سیستم نصب برای هر مکان بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه مشاهده خواهید کرد.
 • در گزینه های منوی بازیابی سیستم ، دکمه پایین صدا را فشار دهید تا گزینه انتخاب را برای پاک کردن پارتیشن حافظه پنهان فشار دهید.
 • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا پارتیشن cache را پاک کنید.
 • برای رفتن به تغییر گزینه بله ، دکمه پایین صدا را فشار دهید.
 • دکمه روشن را فشار دهید تا بله را انتخاب کنید.
 • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد. از اینکه تکنوکده را انتخاب کردید از شما متشکریم.

5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه