مشکلات سیستم عامل Android و نحوه رفع آنها

Rate this post

مشکلات سیستم Android از جمله مشکلاتی است که همه ما با آن ها رو به رو هستیم. حل کردن این مشکلات می تواند به بهتر شدن کارایی گوشی هوشمندمان کمک بسیاری کند.

مشکلات سیستم عامل Android و نحوه رفع آنها :

Android د ر حال حاضر یکی از پرطرفدار ترین سیستم عامل های گوشی می باشد. اما با همه ی این تفاسیر هر از گاهی به مشکلاتی نیز برمیخورد. بعضی از این مشکلات مربوط به خود دستگاه هستند و برخی دیگر توسط خود سیستم عامل ایجاد می شوند. در این مقاله چند مشکل کلی گفته می شود که کاربران اندرویدی با آنها روبرو هستند و راه حل هایی در مورد چگونگی رفع آنها بیان خواهد شد.

یادداشت نویسنده : ما به بررسی برخی از مشکلات خاص کاربران با Android 10 خواهیم پرداخت. با این وجود ، کلیه نکات عیب یابی کلی برای نسخه های دیگر نیز کار می کند. همچنین مراحل ذکر شده در زیر ممکن است متفاوت باشد و به UI تلفن شما بستگی دارد.

مشکل Android شماره ۱ – تخلیه بسیار سریع باتری و خاموش شدن زود هنگام پس از ۳۰٪

مشکل Android شماره 1 - تخلیه بسیار سریع باتری و خاموش شدن زود هنگام پس از 30٪

این مشکل اخیراً در مورد دستگاه های پیکسل ۳ مشاهده شده است ، اما مدتی است که در دیگر دستگاه ها نیز به وجود آمده است. در بیشتر موارد ، کاربران مشاهده می کنند که باتری تلفن وقتی به زیر یک سطح مشخص می رسد، معمولاً ۲۰٪ تا ۳۰٪ قرار می گیرد ، خیلی سریع تخلیه می شود و در عرض چند دقیقه خاموش می شود.

راه حل :

برای تعداد معدودی از کاربران ، یک برنامه شخص ثالث دلیل اصلی این کار می باشد. برای دیدن اینکه آیا این مورد برای شما نیز صدق می کند یا نه، دستگاه را در حالت Safe Mode بوت کنید (می توانید دستورالعمل نحوه انجام این کار را در پایین مقاله بیابید). تلفن را تا یک نقطه بالاتر از درصد تخلیه شارژ کنید. صبر کنید تا باتری تخلیه شود تا دوباره مجدداً به دزیر این شماره برسد. اگر تلفن همانطور که انتظار می رود با خاموش شدن زود هنگام رو به رو شوید بدون اینکه با آن کار کنید، یک برنامه پشت این مسئله است. برنامه های اخیراً نصب شده را حذف کنید تا مشکل از بین برود. اگر نمی توانید آن برنامه را به صورت دستی تشخیص دهید ، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد کامل کارخانه داشته باشید.
همچنین ممکن است به دلیل تخریب باتری های لیتیوم یون برای بعضی ها مشکل سخت افزاری باشد. در صورتی که تلفن بیش از یک سال کار می کند یا گوشی رفرش شده باشد، این مورد رایج تر است. تنها گزینه در اینجا تماس با سازنده دستگاه است و سعی کنید تلفن را تعمیر یا تعویض کنید.

مشکل Android شماره ۲ – با فشار دادن دکمه روشن ، دستگاه روشن نمی شود

مشکل Android شماره 2 - با فشار دادن دکمه روشن ، دستگاه روشن نمی شود

اشکال “خواب اجباری” بسیار متداول است و برای دستگاه های بی شماری مشکل ایجاد کرده است. وقتی صفحه خاموش است ، با فشار دادن دکمه روشن تلفن همراه شما از خواب بیدار نمی شود. درعوض ، کاربران مجبورند دکمه پاور را برای ده ثانیه فشار داده و نگه دارند و مجبور به راه اندازی مجدد شوند.

راه حل :

راه اندازی مجدد اجباری ، مشکل را حداقل به طور موقت برطرف می کند. با این حال ، این یک راه حل طولانی مدت نیست و فقط یک به روزرسانی نرم افزاری آینده این مشکل را برای همیشه رفع می کند. برخی از راه حل ها وجود دارد ،که مشکل را تا حدودی حل خواهند کرد
برخی از کاربران متوجه شده اند که محافظ صفحه نمایش ، به ویژه از نوع شیشه ای ببا بالابردن دما ، باعث بروز این مشکل می شود. از بین بردن محافظ صفحه به این مشکل کمک می کند اما بدیهی است که گزینه ایده آلی نیست.
در برخی از تلفن های دارای ویژگی ، فعال کردن “همیشه در صفحه نمایش” به رفع آن کمک می کند.
در تلفن های پیکسل ، غیرفعال کردن ویژگی Active Edge اثبات شده است که می تواند راه حلی مفید باشد.

مشکل اندروید شماره ۳ – سیم کارت شناسایی نشده است

سیم کارت توسط تلفن شناسایی نمی شود. قرار دادن سیم کارت جایگزین به رفع مشکل کمک نمی کند.

مشکل اندروید شماره 3 - سیم کارت شناسایی نشده است

راه حل :

به سادگی راه اندازی مجدد تلفن برای برخی از کاربران کار کرده است. اگرچه ، در بیشتر موارد ، مسئله فقط برای چند دقیقه از بین می رود.
برخی از کاربران مطلع شدند که فعال کردن داده های تلفن همراه حتی هنگام اتصال Wi-Fi به رفع مشکل کمک می کند. البته ، این راه حل فقط برای افرادی که برنامه داده خوبی دارند کارایی دارد و در صورت افت اتصال Wi-Fi باید در بالای استفاده از داده ها باقی بمانید. از داده استفاده می شود ، بنابراین استفاده از این راه حل بدون بسته داده توصیه نمی شود.
در صورت داشتن تلفن با eSIM ، راه حل دیگری وجود دارد. برای باز کردن تنظیمات شبکه شماره * # * # ۴۶۳۶ # * # * را بزنید. این ممکن است با چند تلاش انجام شود. روی اطلاعات تلفن ضربه بزنید. در بخش تنظیمات شبکه ، تنظیمات را به یکی از کارکردها تغییر دهید. به جای آزمایش و خطا ، همچنین می توانید با تماس با شبکه، شبکه خود را متوجه شوید و بفهمید گزینه صحیح چیست.

مشکل Android شماره ۴ – برنامه Google باعث تخلیه باتری زیادی می شود

مشکل Android شماره 4 - برنامه Google باعث تخلیه باتری زیادی می شود

برخی از کاربران متوجه شده اند که برنامه Google مسئولیت عمده مصرف باتری در دستگاه های خود را بر عهده دارد. این موضوعی است که تقریباً به طور مکرر و در بین انواع گوشی ها نشان داده می شود. به نظر می رسد یک مشکل فزاینده در سال های اخیر با اندروید است.

راه حل :

به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها بروید و لیست برنامه ها را باز کنید. به برنامه Google بروید و روی آن ضربه بزنید. روی “ذخیره سازی و ذخیره” ضربه بزنید و هر دو را پاک کنید.
در فهرست قبلی ، روی “داده تلفن همراه و Wi-Fi” ضربه بزنید. می توانید “استفاده از داده های پس زمینه” و “استفاده از داده های نامحدود” را غیرفعال کنید و “غیرفعال کردن Wi-Fi” و “استفاده از داده های غیرفعال” را فعال کنید. این بر عملکرد برنامه تأثیر می گذارد ، اما برنامه Google و ویژگی های آن (مانند دستیار) مطابق آنچه انتظار می رود کار نخواهد کرد. این مراحل را فقط در صورتی انجام دهید که تخلیه باتری گوشی را غیرقابل استفاده کند.
به نظر می رسد با بروزرسانی های نرم افزاری این مشکل پیش آمده است. بنابراین اگر با این مشکل روبرو هستید ، به روزرسانی برنامه آینده احتمالاً آن را برطرف خواهد کرد.

مشکل اندروید شماره ۵ – شارژ نشدن مشکلات کابل

مشکل اندروید شماره 5 - شارژ نشدن مشکلات کابل

مردم در مورد کابلهای شارژر که با تلفن همراه هستند ، با مشکلات زیادی روبرو می شوند. این می تواند از سرعت شارژ کند تا عدم امکان انتقال فایل ها از رایانه و موارد دیگر متغیر باشد.

راه حل :

این فقط ممکن است مشکل کابل شارژ باشد. اطمینان حاصل کنید که این کار با شارژ تلفن ها یا دستگاه های دیگر کار می کند. اگر کابل با کار نمی کند ، باید یک کابل جدید تهیه کنید.
این مسائل به ویژه در مورد کابل های USB-C رواج دارد. برخی دریافتند که به جای آن ، استفاده از کابل USB-C به USB-A این مشکل را برطرف می کند. البته ، اگر از شارژر استفاده می کنید ، باید یک کابل جایگزین برای استفاده از نوع دوم کابل با آن تهیه کنید.
برای تعداد کمی از کاربران ، تمیز کردن پورت USB-Cاین مشکل را حل کرده است. این کار را انجام دهد. کارت ویزیت را تا کنید و به آرامی پورت را با لبه تیز تمیز کنید. همچنین می توانید از هوای فشرده استفاده کنید تا زمانی که شدت فشار خیلی زیاد نباشد.
یک برنامه همچنین می تواند باعث بروز این مشکلات شود. دستگاه را در حالت ایمن بوت کنید و ببینید که آیا این مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، یک برنامه مشکل را ایجاد می کند.
اگر به نظر نمی رسد که چنین چیزی باشد ، ممکن است پورت USB گوشی آسیب دیده باشد. تنها گزینه برای ترمیم یا تعویض دستگاه است.

مشکل Android شماره ۶ – مشکلات مربوط به عملکرد و باتری

مشکل Android شماره 6 - مشکلات مربوط به عملکرد و باتری

اگر متوجه شدید که تلفن شما به کندی کار می کند ، دچار مشکل شده است ، یا پاسخگویی مدت زمان طولانی زمان می برد ، چند مرحله عیب یابی کلی وجود دارد که می توانید با آن ها مشکلاتتان را حل کنید. بسیاری از مراحل ذکر شده در زیر اغلب می تواند به مشکلات تخلیه باتری نیز کمک کنند. به نظر می رسد مشکلات عملکرد و باتری همیشه بخشی از سیستم عامل اندرویدی خواهند بود.

ابتدا گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید، برای بسیاری از کاربران این عملیات پاسخگو بوده است.
اطمینان حاصل کنید که نرم افزار به روز است. به تنظیمات> سیستم> پیشرفته> بروزرسانی سیستم بروید. همچنین ، تمام برنامه هایی را که از فروشگاه Google Play بارگیری کرده اید به روز کنید.
حافظه تلفن خود را بررسی کنید. هنگامی که مقدار فضای ذخیره رایگان کمتر از ۱۰٪ باشد ، ممکن است شاهد کاهش سرعت آن باشید.
بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که برنامه های شخص ثالث با راه اندازی در حالت ایمن هستند و مشاهده کنید آیا این مشکل دستگاهتان همچنان ادامه دارد ، این برنامه ها مشکلی ایجاد نمی کنند.
اگر تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه مشاهده می کنید ، این برنامه ها باعث ایجاد مشکل در باتری و کارایی باتری می شوند ، ممکن است مجبور شوید آنها را متوقف کنید. به تنظیمات> برنامه ها و اعلان ها بروید و لیست برنامه ها را باز کنید. برنامه را پیدا کنید و سپس بر روی “Force Stop” ضربه بزنید.
اگر با انجام این عملیات ها ابهبودیس حاصل نشود ، انجام تنظیم مجدد کامل کارخانه ممکن است تنها راه پیش روی شما باشد.

مشکل Android شماره ۷ – مشکلات اتصال

مشکل Android شماره 7 - مشکلات اتصال

ممکن است گاهی اوقات با Wi-Fi و Bluetooth با مشکلات اتصال روبرو شوید. در حالی که برخی از دستگاه ها هنگام اتصال به مشکلات اندرویدی خاص هستند ، در زیر چند مرحله کلی وجود دارد که می توانید ابتدا آنها را امتحان کنید.

راه حل :

مشکلات Wi-Fi :

حداقل ده ثانیه دستگاه و روتر را خاموش کنید ، سپس آنها را دوباره روشن کنید و اتصال را دوباره امتحان کنید.
به تنظیمات> صرفه جویی در مصرف انرژی بروید و از خاموش بودن این گزینه اطمینان حاصل کنید.
اتصال Wi-Fi را مجدداً انجام دهید. به تنظیمات> Wi-Fi بروید ، روی نام اتصال فشار دهید و روی “فراموش” ضربه بزنید. حالا جزئیات را دوباره وارد کنید و دوباره امتحان کنید.
اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل روتر Wi-Fi به روز باشد.
اطمینان حاصل کنید که برنامه ها و نرم افزارهای موجود در دستگاه به روز هستند.
به Wi-Fi> تنظیمات> پیشرفته بروید و از آدرس MAC دستگاه خود یادداشت کنید ، سپس مطمئن شوید که اجازه دسترسی به فیلتر MAC روتر را دارد.

مشکلات بلوتوث :

در هنگام اتصال به خودرو ، دفترچه راهنمای تولید کننده دستگاه و ماشین را بررسی کنید و اتصالات خود را دوباره تنظیم کنید.
اطمینان حاصل کنید که بخش مهمی از فرآیند اتصال را از دست نمی دهید. برخی از دستگاه های بلوتوث دستورالعمل های منحصر به فردی دارند.
به تنظیمات> بلوتوث بروید و اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز نیاز به تغییر ندارد.
به تنظیمات> بلوتوث بروید و همه جفت های قبلی را حذف کنید و دوباره سعی کنید آنها را از ابتدا تنظیم کنید. فراموش نکنید که دستگاههای موجود در این لیست را که دیگر به آنها وصل نمی شوید حذف کنید.
هنگامی که مشکلاتی در ارتباط با چندین دستگاه وجود دارد ، فقط یک به روزرسانی آینده قادر به رفع این مشکل خواهد بود.

راهنما – راه اندازی مجدد به حالت ایمن

راهنما - راه اندازی مجدد به حالت ایمن

برنامه های شخص ثالث با سیستم عامل اندرویدی باعث بروز مشکلاتی می شوند. بوت شدن در حالت ایمن اغلب بهترین روش برای بررسی این مورد است. اگر مشکل از بین برود ، یک برنامه باعث ایجاد آن شده است.

اگر تلفن روشن است :

  • دکمه روشن و خاموش دستگاه را فشار داده و نگه دارید.
  • نماد پاور را لمس کرده و نگه دارید. یک پیام بازمی شود برای راه اندازی مجدد در حالت ایمن ، تأیید را درخواست می کند. اوکی را لمس کنید.

اگر تلفن خاموش است :

  • دکمه روشن کردن تلفن را فشار داده و نگه دارید.
  • با شروع انیمیشن ، دکمه پایین صدا را فشار داده و نگه دارید. آن را نگه دارید تا انیمیشن تمام شود و تلفن در حالت ایمن شروع شود.

از حالت امن خارج شوید

  • دکمه روشن کردن تلفن را فشار دهید.
  • روی “راه اندازی مجدد” ضربه بزنید و تلفن باید به طور خودکار در حالت عادی خود را دوباره راه اندازی کند.
  • همچنین می توانید به سادگی دکمه پاور را برای ۳۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا تلفن مجدداً راه اندازی شود.

این برای برخی از رایج ترین مشکلات کاربران اندرویدی است. په این راه حل ها تا حدودی عمومی هستند. این اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه