نحوه شارژ صحیح باتری تلفن

Rate this post

آیا میدانید با شارژ بیش ازباتری تلفن خود ، یا برای مدت طولانی در شارژ نگه داشتن آن، به باتری گوشی آسیب می رسانید؟ ما بهترین نکات مربوط به مراقبت از باتری را گرد هم می آوردیم تا باتری گوشی هوشمند شما تا حد ممکن سالم بماند.

شارژ صحیح باتری تلفن :

چرا به نظر می رسد باتری گوشی شما با گذشت زمان ضعیف تر می شود؟ در ابتدا ممکن است تا نیمه های شب باتری تلفن شما دوام بیاورد ولی با گذشت زمان تا ظهر بیشتر باتری شما دوام نمی آورد. تا حدودی نحوه استفاده از تلفن خود است – برنامه هایی که نصب می کنید ، آشغالهایی که جمع می کنید ، سفارشی سازی هایی را که می کنید و اعلان های بیشتر و بیشتری دریافت می کنید – فشار بیشتری به باتری وارد می کنند. (نکاتی درباره نحوه تمدید عمر باتری را بخوانید.)

اما نکته دیگر که باید در نظر بگیرید این است که باتری های گوشی به مرور زمان تخریب می شوند ، به این معنی که آنها به طور فزاینده ای قادر به نگه داشتن همان مقدار قدرت نیستند. اگرچه آنها باید بین سه تا پنج سال و یا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ چرخه شارژ داشته باشند ، یک باتری تلفن ۵ ساله هرگز به اندازه یک باتری کاملاً جدید دوام نخواهد یافت.

با این وجود ، با رعایت نکات زیر برای بهترین روش مراقبت از باتری ، می توانید سلامت باتری تلفن هوشمند خود را بسیار طولانی تر حفظ کنید.

چه زمانی باید تلفن خود را شارژ کنم؟

قانون طلایی این است که باتری خود را در بیشتر مواقع بین ۳۰ تا ۹۰٪ شارژ کنید. بنابراین وقتی شارژتان پایین تر از ۵۰٪ رسید ، آن را شارژ کنید ، اما قبل از رسیدن به ۱۰۰٪ آن را از برق جدا کنید. به همین دلیل ممکن است بخواهید مجدداً در طول روز یک بار دیگر آن را به شارژ بزنید

زمان شارژ تلفن

شارژشدن کامل تلفن شما برای باتری تلفن کشنده نیست ولی به نظر می رسد که این کار تقریباً ضد سلامت باتری شما است و انجام هر بار شارژ کامل در هر بار شارژ کردن آن باعث کاهش طول عمر آن می شود. به همین ترتیب ، در انتهای دیگر، از اجازه ندادید که باتری تلفن شما زیر ۲۰٪ باشد.

آیا باید باتری تلفن خود را تا ۱۰۰٪ شارژ کنم؟

خیر، یا حداقل نه هر بار که شارژ می کنید. برخی افراد توصیه می کنند که یک بار در ماه شارژ کامل باتری صفر تا ۱۰۰ درصد (یک “چرخه شارژ”) انجام دهید – زیرا این باتری را دوباره کالیبره می کند ، که کمی شبیه به راه اندازی مجدد رایانه شما است. برای حفظ عمر باتری طولانی مدت خود ، شارژهای مکرر و کوچک بهتر از شارژ کامل هستند.

آیا باید شب تا صبح تلفن خود را شارژ کنم؟

به عنوان یک قاعده ، بهتر است با وجود راحتی بعد از بیدار شدن با یک باتری کامل در صبح ، از آن خودداری کنید. هر شارژ کامل به عنوان یک چرخه حساب می شود و تلفن شما فقط ساخته شده است تا در تعداد مشخصی از شارژ کامل سالم بماند.

شارژ موقع خواب

در حال حاضر اکثر گوشی های هوشمند مدرن، دارای سنسوری هستند که موقع رسیدن شارژ گوشی شما به ۱۰۰ درصد شارژ را قطع می کنند، ولی حتی وقتی گوشی بیکار باشد واز آن استفاده ای نشود هم بعضی از برنامه ها شارژ کم می کنند و این باعث می شود گوشی شما تا صبح تعداد دفعات زیادی به ۱۰۰ در صد برسد.

بهترین سیاست این است که Do Not Disturb و Airplane Mode را روشن کنید. با این وجود بهتر است شما می توانید تلفن خود را کاملاً خاموش کنید ، اما اگر لازم است در تمامی ساعات شبانه روز برای جواب دادن تماس هایتان در دسترس باشید ، این امر ممکن نیست.

آیا شارژ سریع به تلفن من آسیب می رساند؟

اکثر تلفن های هوشمند مدرن از شارژ سریع پشتیبانی می کنند ، اما اغلب این نیاز به وجود می آید که یک لوازم جانبی اضافی را خریداری کنید. استاندارد صنعت سریع شارژ Qualcomm است ، که قدرت ۱۸ وات را تأمین می کند.

شارژ سریع

با این وجود بسیاری از سازندگان تلفن دارای استاندارد شارژ سریع خود هستند که بسیاری از آنها با تنظیم مدیریت انرژی می توانند سرعت بیشتری را تحویل دهند تا درخواست شارژ با ولتاژ بالاتر ارسال شود. سامسونگ در حال حاضر یک شارژر ۴۵W را نیز به فروش می رساند!

در حالی که شارژ سریع به خودی خود به باتری تلفن شما که برای پشتیبانی از آن ساخته شده است آسیب نمی رساند اما گرمای تولید شده به طور بالقوه بر طول عمر آن تأثیر می گذارد.

همانطور که باتری های تلفن از گرمای شدید را دوست ندارند ، آنها همچنین سرما را نیز دوست ندارند. بنابراین ناگفته نماند که نباید از تلفن خود در ماشین داغ ، ساحل ، جنب اجاق گاز ، برف استفاده کنید. به طور معمول ، باتری ها در دمای مطلوب خود بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد عمل می کنند ، اما دوره های کوتاه خارج از این نیز مشکلی ندارد.

آیا می توانم از هر شارژر تلفنی استفاده کنم؟

در صورت امکان از شارژر موجود در کارتن گوشی خود استفاده کنید ، زیرا مطمئناً دارای ظرفیت صحیح است. یا مطمئن شوید که شارژر شخص ثالث توسط سازنده تلفن شما تأیید شده است. گزینه های ارزان قیمت از آمازون یا eBay ممکن است به تلفن شما آسیب برساند ، و چندین مورد گزارش شده از شارژرهای ارزان قیمت که باعث آتش سوزی تلفن هوشمند شدند.

گفته می شود ، تلفن شما فقط باید توان مورد نیاز خود را از یک شارژر USB بگیرد.

اثر حافظه باتری: واقعیت یا داستان؟

اثر حافظه باتری مربوط به باتری هایی است که به طور مرتب بین ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ می شوند و نشان می دهد که تلفن ممکن است به نوعیه ۴۰ درصد اضافی را که بطور معمول نادیده می گیرید ، فراموش کند.

باتری های لیتیوم ، که در اکثر تلفن های هوشمند مدرن وجود دارد ، از حافظه باتری رنج نمی برند ، هرچند که باتری های قدیمی تر از نیکل (NiMH و NiCd) استفاده می کنند.

باتری گوشی را خنک نگه دارید

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید ، گرما دشمن باتری است. اجازه ندهید باتری گوشی شما بیش از حد گرم یا خیلی سرد شود- به خصوص هنگام شارژ. اگر یک تلفن خیلی داغ شود ، به باتری آن آسیب می رساند ، بنابراین سعی کنید در صورت امکان آن را خنک نگه دارید.

از اینکه با تکنوکده دهمراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه