نحوه حذف همه پیام های Gmail

۳٫۸ (۷۵%) ۸ vote[s]

حذف همه پیام های Gmail از جمله مواردی است که آرزوی خیلی از ما ها می باشد. در این مقاله به شما گفته می شود چگونه همه پیام های جیمیل یا تمام پیام هایی که از یک فر خاص دریافت کردید را به راحتی پاک کنید .

حذف همه پیام های Gmail :

از زمانی که جیمیل خود را می سازید، طولی نمی کشد که صندوق پستی شما با مقدار زیادی ایمیل پر می شود ، به حدی که پیدا کردن بعضی از پیام های مهم دشوار می شود یا حتی از ظرفیت ذخیره شما در گوشیتان برای حفظ ایمیل ها استفاده می شود. Gmail چند روش مختلف برای حذف سریع کل صندوق ورودی یا انتخاب محتوا توسط برچسب ها یا پاک کردن پیام های یک شخص خاص دارد. ما به شما نشان می دهیم که چگونه از این ابزارها برای حذف همه پیامها در Gmail استفاده کنید.

البته قبل از شروع هر یک از این مراحل ، حتما از ایمیل های مهم مورد نیاز خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. Google دارای سایت اختصاصی است که به شما امکان می دهد داده های خود را بارگیری کنید. ( برای تهیه نسخه پشتیبان از جیمیل خود اینجا کلیک کنید.)

نحوه حذف صندوق ورودی Gmail :

Gmail بصورت استاندارد دارای چندین صندوق ورودی است. این صندوق های ورودی شامل اصلی ، اجتماعی ، تبلیغات ، به روزرسانی ها و انجمن ها می باشد. می توان همه مطالب را از هر یک از این موارد جداگانه حذف کرد و فقط چند کلیک طول می کشد.

در یک مرورگر وب به حساب Gmail خود وارد شوید ، صندوق ورودی را که می خواهید خالی کنید انتخاب کنید ، سپس روی کادر انتخاب در گوشه سمت چپ بالای سمت راست کلیک کنید.

بدنه اصلی ایمیل اکنون باید به رنگ آبی روشن شود و فهرست در سمت چپ فرستندگان آنها قرار دارد. اگر اکنون اینها را حذف کنید ، فقط ۵۰ نخست را حذف می کنید ، بنابراین برای پاک کردن صندوق ورودی خود به مسیری دیگر نیاز است.

درست در بالای تب به روزرسانی ، پیامی را خواهید دید که در امتداد خط “همه ۱۴۴۴ مکالمه در به روزرسانی ها” را انتخاب کنید ، بسته به اینکه صندوق ورودی را خالی می کنید و چند ایمیل درون آن قرار دارد.

حذف ایمیل در Gmail

روی این گزینه کلیک کنید و همه پیام ها در صندوق ورودی را انتخاب کنید. اکنون به نماد Delete در سطر بالای پیام بروید و روی آن کلیک کنید تا همه ایمیل ها پاک شوند.

اکنون ( این بخش بسیار مهم است) ، باید به پوشه “سطل زباله” یا “سطل آشغال” بروید و آن را خالی کنید. در غیر این صورت آن پیامهایی که حذف کرده اید همچنان در آنجا قرار دارند. این یک شبکه ایمنی است که در صورت اشتباه بودن عملیات انجام شده، پیام های حذف شده را به مدت ۳۰ روز نگه می دارد.

پوشه را در ستون سمت چپ پیدا خواهید کرد ، اما شاید لازم باشد روی پیوند بیشتر کلیک کنید. روش دیگر ، از کادر جستجو استفاده کنید و برای مشاهده محتوای پوشه ، حذف شده ها را تایپ کنید.

همه ایمیل ها را از یک شخص مشخص حذف کنید

اگر تمام کاری که دوست دارید انجام دهید این است که از پیام های یک مخاطب خاص خلاص شوید ، لازم نیست صندوق ورودی خودتان راکاملا پاک کنید. برای انجام این کار ، آدرس ایمیل مخاطب را در نوار جستجو در بالای صفحه تایپ کنید.

حذف ایمیل در Gmail

در مرحله بعد ، روی گزینه ای که درست در زیر نوار جستجو قرار دارد کلیک کنید تا همه ایمیل ها به رنگ آبی در بیایند. روی پیغامی که می گوید “همه مکالمات متناسب با این جستجو”

کلیک کنید ، سپس به نماد حذف بروید و روی آن کلیک کنید تا محتوای برجسته شده حذف شود.

ایمیل های حاوی یک برچسب را حذف کنید

برچسب ها یک روش بسیار مفید برای گروه بندی ایمیل ها توسط موضوع ، ارسال کننده ها یا هر نوع افتراقی که شما ضروری می دانید هستند. آنها همچنین پاک کردن کل مجموعه های پیام ها را فقط با چند قدم سریع بسیار آسان می کنند.

برای رسیدن به این هدف ، روی یکی از برچسب هایی که در ستون سمت چپ Gmail تنظیم کرده اید کلیک کنید. اکنون این یک مورد ساده است که می توانید تیک صندوق را در گوشه بالا سمت چپ کلیک کرده و روی نماد حذف کلیک کنید.

حذف ایمیل در Gmail

می توانید از یک فرآیند مشابه برای حذف همه ایمیل های خوانده نشده استفاده کنید (از نوار جستجو استفاده کنید و وارد کنید: خوانده نشده).

نحوه یافتن ایمیل هایی با پیوست های بزرگ در Gmail

برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی ، باید ایمیل هایی با پیوست های بزرگ را پیدا کنید. برای انجام این کار ، با استفاده از کادر جستجو شروع کرده و بزرگتر را وارد کنید: ۱۰MB. با انجام این کار ایمیل هایی را که از ۱۰ مگابایت بزرگتر هستند به شما نشان داده خواهد شد. اگر می خواهید پیوست های کوچکتر را جستجو کنید ، از اندازه های کوچک استفاده کنید: ۱۰۰۰۰۰۰٫ این ۱ مگابایت است که به بایت (۱ میلیون بایت) بیان شده است.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

3.8 (75%) 8 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه