تهیه نسخه پشتیبان از عکسها با Google Photos در Android

۵ (۱۰۰%) ۳ vote[s]

Google Photos راهی عالی برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها و فیلم های شما است. ما به شما نحوه استفاده از خدمات Google Photos در دستگاه های Android را نشان می دهیم.

نسخه پشتیبان از عکسها :

به لطف دوربین های عالی موجود در تلفن های هوشمند جدید ، گرد هم آوری یک آلبوم عظیم از عکس ها این روزها دشوار نیست.

اما خوب نیست که به تلفن خود اعتماد کنید و از امنیت آنها در گوشیتان اطمینان داشته باشید. اگر گوشی شما به سرقت برود ، گم شود یا آسیب ببیند ، شما فوراً آنها را از دست خواهید داد. هرچند نگران نباشید ، زیرا محافظت در برابر بدترین حالت این سناریوها با پشتیبان گیری از تصاویر خود در Google Photos یا سایر خدمات ، بسیار آسان است.

نسخه پشتیبان از عکسها در Google Photos

بهترین بخش این است که این پشتیبانی به طور خودکار اتفاق می افتد ، بنابراین لازم نیست که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. ومورد جذاب دیگر این است که پشتیبانی در Google Photos رایگان می باشد.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها در Google Photos

Google Photos بهترین گزینه برای تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر است ، زیرا یک فرصت خوب در تلفن شما وجود دارد که کار کردن با آن ساده است. در حالی که می توانید از طریق یک حساب Google One فضای ذخیره اضافی خریداری کنید ، می توانید کل آلبوم عکس خود را به صورت رایگان بارگذاری کنید ، زیرا Google Photos برای تصاویر و ویدیوهایی که معیارهای زیر را دارند ، ذخیره سازی بدون هزینه را ارائه می دهد:

  • عکس هایی که از ۱۶MP بزرگتر نباشند (در صورت بزرگتر شدن آنها به ۱۶ مگاپیکسل تغییر می کنند)
  • فیلم ها با ۱۰۸۰p (وضوح بالاتر به ۱۰۸۰p کاهش می یابد)

این گزینه ها برا مواردی با “کیفیت بالا” است که در زیر توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید کیفیت اصلی عکس ها و فیلم های خود را حفظ کنید ، باید گزینه کیفیت اصلی را انتخاب کنید که این ذخیره سازی در ۱۵ گیگابایت حافظه رایگان Google شما انجام خواهد سد ، که فقط در صورت کامل شدن حافظه از شما فضا برای اشتراک بیشتر می خواهد. ما می دانیم که تنظیمات با کیفیت بالا برای عکس هایی که با تلفن همراه گرفته می شود بسیار عالی است ، اما کیفیت فیلم ها را بسیار به خطر می اندازد. با این حال ، ما بیشتر روی عکس ها متمرکز هستیم.

پشتیبان گیری و همگام سازی برای Google Photos را روشن کنید

برای فعال کردن پشتیبان گیری در Google Photos ، برنامه را راه اندازی کنید (اگر در حال حاضر نصب نکرده اید می توانید آن را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید) ، سپس مطمئن شوید که وارد حساب Google خود شده اید.

برای باز کردن منو ، سه خط را در گوشه سمت چپ صفحه ضربه بزنید ، سپس تنظیمات> پشتیبان گیری و همگام سازی را انتخاب کنید. در اینجا سوئیچ جابجایی را در بالای صفحه به نام پشتیبان گیری و همگام سازی مشاهده می کنید که این ویژگی را فعال یا غیرفعال می کند ، بنابراین برای روشن کردن آن روی آن ضربه بزنید.

نسخه پشتیبان از عکسها در Google Photos

در زیر چند گزینه مهم در بخش تنظیمات وجود دارد. این موارد شامل اندازه بارگذاری است که می خواهید مطمئن شوید که روی کیفیت بالا (ذخیره نامحدود رایگان) تنظیم شده است ، و استفاده از داده های تلفن همراه که باید به عنوان داده ای استفاده نشده برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شود تا از سوختگی تصادفی تصاویر جلوگیری شود.

نسخه پشتیبان از عکسها در Google Photos

تا زمانی که تلفن همراه شمابه یک شبکه Wi-Fi متصل باشد ، تلفن خود شروع به تهیه نسخه پشتیبان از آلبوم عکس هایتان در سرورهای Google می کند. هنگامی که این کار را انجام داد ، اگر یک آلبوم بزرگ وجود داشته باشد ، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد ، یک ترفند دیگر وجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید برای باز کردن فضای بیشتر در حافظه گوشیتان استفاده کنید. از صفحه اصلی برنامه Google Photos ، دوباره روی سه خط ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

نسخه پشتیبان از عکسها در Google Photos

در صورت تمایل ، می توانید روی حافظه رایگان دستگاه ضربه بزنید. با این کار ، عکس یا فیلم در دستگاه شما که از قبل با اطمینان Google Photos پشتیبان تهیه شده اند ، حذف می شود. مطمئناً می توانید هر زمان که بخواهید دوباره آنها را بارگیری کنید ، اما در این زمان فضای ذخیره ای را در دستگاه خود به شما می دهد تا از عکس ها و فیلم های بیشتری عکس بگیرید.

خود برنامه Google Photos بسیار عالی است. این برنامه به شما امکان می دهد تا از جستجوی قدرتمند گوگل برای یافتن مواردی مانند “ماشین های زرد” یا “فیلم سگ” استفاده کنید ، و خاطراتتان را به شما نشان می دهد ، عکس هایی از همان روز سال های گذشته گرفتید را به شما یاد آوری خواهد کرد ( مانند یادآور نرم افزار اینستاگرام). همچنین چهره ها را تشخیص می دهد ، بنابراین می توانید فقط با وارد کردن یک نام برای هر شخص ، در قسمت People ، عکس هایی از افراد خاص را ذخیره کنید و در صورت نیاز آن ها را پیدا خواهید کرد.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از عکس های Android در فضای ذخیره سازی ابری

اگر نمی خواهید از Google Photos استفاده کنید و ترجیح می دهید که کیفیت تصویر اصلی حفظ شود ، بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری گزینه پشتیبان گیری از عکس های خودکار دارند. البته بسیاری از این موارد به صورت ماهانه یا سالانه به دلیل ایجاد فضای آزاد در دسترس برای ذخیره سازی عکس ها و فیلم ها از شما حق عضویت خواهند گرفت.

نسخه پشتیبان از عکسها در فضای ابری

به عنوان مثال ، در برنامه OneDrive مایکروسافت باید روی برگه Me در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید ، تنظیمات را انتخاب کنید ، سپس روی دوربین بارگذاری (شیر بارگذاری) ضربه بزنید و آن را روشن کنید. این روش معمولاً مشابه سایر سرویس های ذخیره سازی ابری است.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

5 (100%) 3 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه