آموزش تنظیمات راه اندازی دستگاه اندروید

۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

در این مقاله ما به شما قدم به قدم نحوه تنظیمات و فعال کردن تلفن یا تبلت Android را آموزش می دهیم.

اگر شما یک تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی جدید خریداری کردید و می خواهید تنظیمات تلفن همراه جدید خود را انجام دهید نگران نباشید. زیرا ما به شمامرحله به مرحله راهنمایی خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که چه کارهایی باید انجام دهید.

اکثر تلفن ها و تبلت ها شما را به صورت مرحله به مرحله از طریق راه اندازی راهنمایی می کنند. بسته به اینکه مارک تلفن و تبلت شما چیست و Android نسخه چند را اجرا می کند ، ممکن است تجربه ها کمی متفاوت باشد. اکثر راه اندازی دستگاه های اندرویدی بسیار شبیه به هم هستند ، در این مقاله ما یک نمونه تنظیمات دستگاه اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

مراحل تنظیمات تلفن یا تبلت جدید Android

۱ – سیم کارت خود را وارد کرده و تلفن خود را روشن کنید ، از اینکه شارژ تلفن همراهتان کامل است اطمینان داشته باشد
۲ – یک زبان را انتخاب کنید
۳ – به Wi-Fi متصل شوید
۴ – جزئیات حساب Google خود را وارد کنید
۵ – گزینه های پشتیبان و پرداخت خود را انتخاب کنید
۶ – تاریخ و زمان را تنظیم کنید
۷ – رمز ورود و / یا اثر انگشت را تنظیم کنید
۸ – دستیار صوتی
۹ – بارگیری برنامه ها و محتوا را شروع کنید

مرحله ۱ تنظیمات

اگر تلفن هوشمند یا تبلت شما بجای اتصال به وای فای با اتصال داده تلفن همراه است ، سیم کارت خود را در دستگاه جدید خود قرار دهید.

دستگاه Android جدید خود را با استفاده از دکمه پاور ، که معمولاً در سمت راست قرار دارد ، روشن کنید. به یاد داشته باشید که ممکن است دستگاه شما نیاز به شارژ قبل از روشن شدن داشته باشد.

مرحله ۲ تنظیمات

اولین کاری که پس از به کار انداختن دستگاه باید انجام دهید انتخاب یک زبان است. از لیستی که دستگاهتان به شما نشان می دهد یک مورد را انتخاب کنید و بر روی شروع کار کلیک کنید.

تظیمات زبان

اگر قبلاً سیم کارت خود را وارد نکردید از شما خواسته می شود که سیم خود را وارد کنید ، اگرچه برای تنظیمات تلفن نیازی به سیم کارت ندارید. سیم کارت خود را وارد کنید یا روی Skip کلیک کنید.

وارد کردن سیم کارت

بسته به دستگاهی که تنظیم می کنید ، ممکن است از شما سؤال شود که آیا می خواهید از یک دستگاه دیگر (که برنامه ها و داده های شما را کپی می کند) بازیابی کنید یا دستگاهتان به عنوان دستگاه جدید تنظیم شود.

اولین گزینه ، برای نگه داشتن برنامه ها و داده های خود ، به شما امکان می دهد دستگاه دیگرAndroid ، حساب Google خود یا iPad یا iPhone دیگری را انتخاب کنید.

گزینه دوم یک شروع تازه را به شما ارائه می دهد ، و مسیری است که ما در اینجا طی می کنیم.

مرحله ۳

در مرحله بعد از شما خواسته می شود به Wi-Fi متصل شوید ، بنابراین شبکه خود را در لیست پیدا کرده و انتخاب کنید، رمز عبور خود را وارد کرده و روی Connect کلیک کنید.

اتصال وای فای

مرحله ۴ تنظیمات

اگر از قبل حساب Google دارید ، باید آدرس ایمیل و رمز ورود خود را وارد کنید. اگر این حساب گوگل ندارید ، روی « ایجاد یک حساب کاربری جدید» کلیک کنید و برای یک حساب Google رایگان ثبت نام کنید. روی Next کلیک کنید.

تنظیمات گوگل

شما باید با شرایط خدمات Google و خط مشی رازداری Google موافقت کنید – برای ادامه ، فقط روی پذیرش کلیک کنید.

مرحله ۵ تنظیمات

فرایند راه اندازی از شما سؤال می کند که آیا می خواهید خدمات مختلف Google را فعال یا غیرفعال کنید ، از جمله اجازه پشتیبان گیری به طور خودکار از داده های دستگاه (توصیه می شود) ، استفاده از خدمات موقعیت مکانی Google برای کمک به برنامه ها برای تعیین موقعیت مکانی شما (این مورد به اجازه شما نیاز دارد، شما می توانید این اجازه را صادر نکنید ، و اجازه دسترسی به موقعیت مکانی به برنامه های خاص در صورت لزوم را نیز می توانید بدهید) ، بهبود مکان یابی را با اجازه دادن به دستگاه برای اسکن Wi-Fi و بلوتوث حتی در صورت خاموش بودن دهید (توصیه می شود البته با توجه داشته باشید که این مورد عمر باتری شما را کمتر می کند) و به بهبود خود دستگاه کمک کنید؛ Android را با ارسال خودکار داده های تشخیصی و استفاده از دستگاه و برنامه به Google (اجازه دادن شما به طور کامل) تجربه کنید.

اینها را روشن یا خاموش کنید ، سپس روی Next ضربه بزنید.

مرحله ۶

در صورت لزوم ، داده و منطقه زمانی را تنظیم کنید (اگر تلفن خود را در خارج از انگلستان خریداری کرده باشید ، ممکن است بطور پیش فرض در یک منطقه زمانی متفاوت تنظیم شود).

تنظیمات ساعت و تاریخ

با انجام این کار علاوه بر اینکه می توانید ساعت دقیق منطقه زمانی خود را بدانید می توانید از تعارض با روتر بی سیم به دستگاهتان جلوگیری کنید. اگر از شما خواسته نشده است که زمان را تنظیم کنید ، می توانید از منوی تنظیمات دستگاه به این گزینه ها دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۷ تنظیمات

اگر دستگاه شما دارای اسکنر اثر انگشت است ، از شما خواسته می شود اکنون آن را تنظیم کنید. می توانید این مورد را رد کنید و بعداً اضافه کنید ، یا روی افزودن اثر انگشت کلیک کنید. قبل از تنظیم اثر انگشت از شما خواسته می شود یک الگوی ، پین یا رمز عبور را وارد کنید که می تواند برای نادیده گرفتن ورود بیومتریک مورد استفاده قرار گیرد. ما یک پین را انتخاب کردیم.

تنظیمات ایمنی

ممکن است از شما سؤال شود که آیا می خواهید راه اندازی امن را نیز فعال کنید ، که برای روشن کردن تلفن نیاز به وارد کردن پین دارید. این کاملا انتخاب شما در مورد چگونگی امنیت تلفن شماست ، هر چند شخصاً ما آن را کمی آزار دهنده می دانیم. برای شروع دستگاه یا لازم نیست پین را انتخاب کنید یا نه ممنون ، سپس Next را فشار دهید.

پین را وارد کنید که به یاد خواهید آورد حداقل چهار رقم است. ۱۲۳۴ احتمالاً یکی از ساده ترین پین ها است که باید حدس بزنید ، مانند ۰۰۰۰ ، بنابراین از قرار دادن چیزهایی که ممکن است به راحتی دیگرام حدس بزنند مانند تاریخ تولدتان، خودداری کنید. برای پایان دادن به کار ، کلید فلش را فشار دهید.

اکنون Google از شما درخواست می کند که پین خود را تأیید کنید تا احتمال اشتباه شما را رد کند ، بنابراین دوباره پین خود را وارد کنید و کلید فلش را فشار دهید.

اکنون آماده تنظیم اثر انگشت خود هستید. اسکنر اثر انگشت را در دستگاه خود پیدا کنید. معمولاً با دکمه Home یا یکپارچه در زیر دوربین در قسمت عقب دستگاه قرار می گیرد. اگر مطمئن نیستید ، به دفترچه راهنمای کاربر نگاه کنید ، بررسی دستگاه را بخوانید یا به سادگی تصویر نمایش داده شده روی صفحه را بررسی کنید – در بیشتر موارد برای مطابقت با مکان روی دستگاه شما سفارشی سازی می شود.

تلفن خود را به طور طبیعی نگه دارید ، زیرا می خواهید اسکنر اثر انگشت به سرعت و کارآمد کار کند بدون اینکه مجبور به انجام هرگونه آکروباتیک انگشتی باشید. سپس ضربه زدن به سنسور را شروع کنید. شما باید چندین بار این کار را انجام دهید و سعی کنید هر بار انگشت خود را در موقعیت کمی متفاوت قرار دهید تا بتواند اسکن بهتری از اثر انگشت شما ایجاد کند. یک نوار پیشرفت در اطراف گرافیکی که روی صفحه نمایش داده می شود اجرا می شود و وقتی یک مرحله کامل شد ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

سنسور اثر انگشت

بیشتر تلفن ها و تبلت ها به شما امکان می دهند تا حداکثر پنج اثر انگشت را وارد کنید. این می تواند مفید باشد اگر شما گاهی اوقات تلفن را با دست دیگر خود بردارید ، یا بین استفاده از آن با انگشت نشانگر و انگشت شست خود تغییر دهید. همچنین در نظر بگیرید که آیا شخص دیگری در خانواده شما از دستگاه استفاده خواهد کرد یا به دسترسی به اثر انگشت نیاز دارد. اما لازم نیست اکنون هر پنج اثر انگشت را وارد کنید – در صورت تمایل می توانید بعداً اضافه کنید.

مرحله ۸ تنظیمات

اگر تلفن شما دستیار صوتی Google داخلی دارد ، به شما معرفی می شود و از شما خواسته می شود صحبت کنید تا صدای شما را بشناسد – فقط پیام ها را دنبال کنید.

تنظیمات دستیار صوتی

مرحله ۹

در این مرحله باید تنظیمات را به پایان برساند اما ، همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، دستگاه های مختلف مراحل مختلفی دارند. به عنوان مثال ، دستگاه های سامونگ از شما سؤال می کنند که آیا می خواهید به حساب سامسونگ خود وارد شوید یا از مواردی مانند دستیار Bixby استفاده می کنید.

شما به احتمال زیاد از دستگاه جدید خود استفاده می کنید و ممکن است یک آموزش مختصر درباره نحوه انجام کارهایی مانند سفارشی کردن تصویر زمینه ، ابزارک ها و تنظیمات نشان داده شود. اگر یکی وجود دارد ، باید به این نکته توجه داشته باشید ، اما می توانید مستقیماً به صفحه اصلی بروید.

با مراجعه به تنظیمات ، درباره تلفن یا تبلت ، به روزرسانی های سیستم و با راه اندازی برنامه فروشگاه Google Play (احتمالاً در صفحه اصلی) ، با ضربه زدن روی نماد سه خط ، می توانید بررسی کنید که آیا به روزرسانی در تلفن یا برنامه های از پیش نصب شده آن وجود دارد. در بالا سمت چپ ، برنامه ها و بازی های من را انتخاب کرده و روی به روز رسانی همه ضربه بزنید.

در منوی تنظیمات می توانید مواردی مانند تصویر زمینه و زنگ خود را پیکربندی کنید – مدتی را جستجو کنید تا با Android دستگاه خودتان آشنا شوید.

پس از انجام این کار می توانید نصب برنامه ها را از Google Play شروع کنید. فقط کافیست فروشگاه برنامه را باز کنید ، یک برنامه یا بازی – مانند WhatsApp – جستجو کنید و نصب را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود هر گونه مجوز را بپذیرید ، و برنامه شروع به نصب در پس زمینه می کند.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

5 (100%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه