چگونه حافظه تلفن همراه را آزاد کنیم

۴٫۵ (۹۰%) ۲ vote[s]

حافظه تلفن های همراه همچنان در حال افزایش است و بسیاری از مدل ها ۶۴ GB یا حتی ۱۲۸ گیگابایت را به عنوان حافظه پایه ارائه می دهند. اگرچه تلفن شما از گسترش از طریق کارت microSD پشتیبانی نمی کند ، و هنوز هم نمی توانید فضای آن را آزاد سازی کنید این مقاله را دنبال کنید تا این کار برایتان آسان شود.

چگونه حافظه ذخیره سازی تلفن همراه را آزاد کنیم ؟

این روزها اکثر تلفن های همراه معمولاً حداقل ۶۴ گیگابایت حافظه استاندارد را دارند ، اگرچه یک مدل اقتصادی را خریداری کرده اید این حافظه می تواند به ۳۲ یا حتی ۱۶ گیگابایت نیز برسد. تمام شدن حافظه این گوشی ها به سرعت اتفاق می افتد و حتی در دستگاه های ۱۲۸ گیگابایتی با نصب برنامه ها و گرفتن عکس و فیلم ، خیلی راحت می توانید آن را پر کنید. اگر هنوز به مشکلات ذخیره سازی توجه نکرده اید ، مدیریت صحیح ذخیره سازی شما می تواند به خوبی عملکرد را به خوبی حفظ کند.

حافظه ذخیره سازی تلفن همراه

اگر فکر می کنید پیام حافظه کم به صورت نادرست نمایش داده می شود ، ممکن است لازم باشد حافظه نهان خود را پاک کنید. به سمت تنظیمات بروید – داده های ذخیره شده -ذخیره شده و هنگامی که از پاپ آپ خواسته می شود OK را انتخاب کنید. در تلفن های سامسونگ این کار ساده ای است به عنوان رفتن به قسمت ذخیره سازی مراقبت از دستگاه و ضربه زدن به “اکنون تمیز کنید”

بدون شک بهترین راه برای آزادسازی فضای اندرویدی ، انجام تنظیم مجدد کارخانه و شروع مجدد کار است. اما تنظیم موارد پشتیبان گیری از نحوه دلخواه آنها می تواند زمان بسیار زیادی را صرف کند ، و اگر به درستی از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید ، ممکن است عکس های گرانبها ، فیلم و سایر پرونده ها را از دست دهید

ذخیره عکس ها و فیلم را از حافظه داخلی خاموش کنید

این احتمالاً یک مورد در این لیست است که تأثیر بیشتری از سایر موارد خواهد داشت. عکس ها و فیلم ها فضای بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند. اگر دستگاه شما فضای لازم برای کارت میکرو اس دی را دارد ، یکی میکرو بو اس دی به دستگاهتان اضافه کنید و پس بعد ذخیره سازی چنین رسانه هایی را به microSD منتقل کنید.

اگر دستگاه شما از microSD پشتیبانی نمی کند ، بهترین راه این است که از Google Photos استفاده کنید. در واقع ، ما به شما توصیه می کنیم این برنامه رایگان استفاده کنید ، زیرا برای اطمینان از پشتیبان گیری از تمام حافظه های مهم مفید است و از هر وسیله ای که در آن وارد حساب Google خود شوید ، قابل دسترسی است.

برنامه را بارگیری و نصب کنید ، سپس آن را راه اندازی کنید و به تنظیمات ، پشتیبان گیری و همگام سازی بروید. اطمینان حاصل کنید که از رسانه شما از Wi-Fi پشتیبان تهیه کرده است و هر پوشه مهم – مانند پوشه های WhatsApp یا Snapchat – شما گنجانده شده است.

آزاد سازی حافظه با گوگل فتو

وقتی پشتیبان گیری از همه موارد به پایان رسید ، در Google Photos به تنظیمات بروید ، فضای آزاد کنید. برای حذف نسخه های محلی رسانه خود ، دستورالعمل ها را دنبال کنید و ببینید که چقدر ذخیره آزاد می کنید. ( برای راهنمایی ذخیره سازی در Google Photos اینجا کلیک کنید.)

فایل رسانه WhatsApp را حذف کنید

قبل ازهر کاری بارگیری خودکار واتساپ را ببندید. این کار باعث می شود رسانه هایی که در گروه ها و چت های خصوصیتان ارسال می شود بدون اطلاع شما بارگیری نشوند. جالب است بدانید فایل های بارگیری شده رسانه دهای ارسال شده از طریق سرویس نیز ذخیره می شوند.

آزاد سازی حافظه با پاک کردن واتساپ مدیا

بعضی از این فایل ها در گالری و پخش ویدیو قابل مشاهده نیست ، بنابراین در عوض برنامه مرورگر فایل خود را باز کنید (در صورت نداشتن یکی می توانید یک نسخه رایگان از Google Play دریافت کنید) و به حافظه داخلی بروید> WhatsApp> Media > تصاویر WhatsApp> ارسال شده. همچنین می توانید پوشه های دیگر موجود در رسانه مانند WhatsApp Video را بررسی کنید.

ممکن است از آنچه در اینجا پیدا می کنید تعجب کنید ، بنابراین آنچه را که لازم ندارید حذف کنید ، از جمله نسخه های تکراری که قبلاً در Google Photos از آن ها پشتیبان تهیه کردید.

انتقال داده ها به Google Drive برای آزد سازی حافظه

اگر از تلفنی استفاده می کنید که دارای برنامه های Google است ، استفاده از سایر ابزارهای ذخیره سازی ابری Google نیز می تواند مفید باشد.

آزاد سازی حافظه با گوگل درایو

گرچه پرونده های اسناد شما حافظه ی کمتری را به خود اختصاص می دهند (مگر اینکه تعداد زیادی از آنها را داشته باشید یا به عنوان مثال PDF های چند صفحه ای ) ، همه این موارد را می توان به Google Drive منتقل کرد. مانند عکس ها ، این سرویس هم یک نسخه پشتیبان مفید ایجاد می کند و آن فایل ها را از هر وسیله آنلاین قابل دسترسی می کند. این باعث بیشتر شدن حافظه دستگاهتان می شود.

برنامه ها و بازی هایی که ناخواسته دانلود شدند، حذف کنید

بعضی اوقات مردم فکر می کنند همه برنامه های ناخواسته ای را که از طریق Google Play نصب شده حذف کرده اند ولی واقعاً تمام کاری که انجام دادند اینست که صفحه اصلی خود را برای برنامه های بلااستفاده اسکن کرده و مواردی را که در آنجا پیدا می کنند حذف کند. از همه بدتر، گاهی اوقات آنها فقط نماد میانبر را حذف کرده اند ، و برنامه هنوز هم در کشوی برنامه کمین است. (همه تلفنهای Android به شما این امکان را نمی دهند که برنامه ها را از صفحه اصلی حذف کنید.)

آزاد سازی حافظه با گوگل پلی

بهترین راه برای کشف برنامه ها و بازی های بلااستفاده بازدید از فهرست برنامه ها در تنظیمات است. شما می خواهید از حذف چیزهای مهم فقط به دلیل اینکه برای شما آشنا به نظر نمی رسد جلوگیری کنید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اگر دستگاه شما مانند گزینه خود گزینه تب را مشاهده می کند (این بستگی به نسخه شما در Android دارد) .

همچنین می توانید با باز کردن Google Play ، انتخاب تنظیمات ، برنامه ها و بازی های من ، سپس انتخاب قسمت نصب شده ها ، به لیستی از برنامه ها و بازی هایی که بارگیری کرده اید دسترسی پیدا کنید. برای حذف هر چیزی در اینجا ، فقط روی آن ضربه بزنید ، سپس Uninstall را انتخاب کنید. این عملیات باعث آزاد شدن حافظه دستگاهتان می شود.

از حذف برنامه های پرداخت شده صرفاً به این دلیل که یکبار معاشرت را در آنها صرف کرده اید ، خودداری کنید: هرگونه خرید قبلی از Google Play می تواند مجدداً بار دیگر بارگیری شود.

بارگیری های خود را حذف کنید

همه همیشه بارگیری ها را فراموش می کنند ، که اغلب مدتها پس از استفاده از شما در یک پوشه فراموش شده باقی می مانند. اگر برنامه مرورگر فایل را در دستگاه خود ندارید ، می توانید یک مورد را به صورت رایگان از Google Play بارگیری کنید. اکنون پوشه بارگیری ها را جستجو کنید و هر آنچه را که نیازی ندارید پاک کنید.

نحوه ذخیره بیشتر در Android

ما قبلاً در مورد اضافه کردن یک کارت microSD برای گسترش پتانسیل ذخیره سازی دستگاه خود بحث کرده ایم ، اما همه تلفن ها از microSD پشتیبانی نمی کنند ، و گاهی وقت ها مجبور می شویم بجای استفاده از دو سیم کارت از یک سیم کارت و یک microSD استفاده کنیم که این برای بسیاری از افراد ممکن نیست. خبر خوب این است که روش های دیگری برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی به اندروید وجود دارد.

حتی اگر تلفن شما به طور بومی از یک کارت microSD پشتیبانی نمی کند ، اتصال آن به راحتی و با استفاده از دستگاه خواننده کارت microSD آسان است. این به پورت Micro-USB تلفن شما متصل می شود ، یا می توانید از نسخه بی سیم مانند Verbatim MediaShare Wireless Mini ، از آن استفاده کنید.

Verbatim به نظر می رسد مانند فلش مموری USB – و در واقع می توان آن را در درگاه USB رایانه شخصی خود قرار داد که در آن عمل خواهد کرد ، به شما امکان می دهد تا پرونده ها را روی قرار دهید و بر روی آن بجای گوشی خود ذخیره کنید اما درون آن یک کارت microSD وجود دارد که از انتقال پشتیبانی می کند. این پشتیبانی شامل فایلها و همچنین جریان محتوا است.

با بارگیری برنامه Verbatim MediaShare Wireless Mini (رایگان از Google Play یا App Store) ، می توانید آن را به تلفن یا رایانه لوحی اندرویدی خود از طریق Wi-Fi وصل کنید تا به محتوای کارت microSD دسترسی پیدا کنید. نکته جالب در استفاده از اتصال بی سیم در Verbatim این است که حداکثر پنج نفر می توانند آن اتصال را به اشتراک بگذارند ، و شما می توانید با دسترسی به درایو از رمز عبور محافظت کنید. باتری داخلی تا سه ساعت دوام می آورد و از طریق اتصال USB شارژ می شود.

آزاد سازی فضا با با برنامه MediaShare Wireless Mini

گزینه های جایگزین شامل اتصال به هارد دیسک بی سیم یا وصل کردن یک فلش درایو و اتصال به OTG است. ممکن است متوجه آن نشوید ، اما اکثر تلفن ها و تبلت های اندرویدی از USB OTG ( در حال حرکت یا On The Go) پشتیبانی می کنند ، که به شما امکان می دهد لوازم جانبی ، مانند درایوهای ذخیره سازی را وصل کنید ، این گزینه دقیقاً مانند رایانه شخصی عمل می کند.

به شرط اینکه دستگاه شما از OTG پشتیبانی کند ، به آداپتور OTG نیز نیاز دارید که هزینه بسیار کمی درسایت های فروش آنلاین دارد. توجه داشته باشید که ممکن است در حالی که به تلفن وصل می شود ، نیاز به درایوی از منبع خارجی داشته باشید.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

4.5 (90%) 2 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه