نحوه استفاده از کنترل والدین در Android

۴٫۹ (۹۸٫۴۹%) ۵۳ vote[s]

این راهنمای گام به گام به شما کمک می کند کنترل والدین و محدودیت های Android را تنظیم کنید تا بتوانید فرزندان خود را ایمن نگه دارید.

کودکان و نوجوانان این روزها به طرز فزاینده ای اهل فناوری هستند و حتی یک کودک نو پا به راحتی موفق به راه اندازی برنامه ها وبازی کردن با برنامه های گیم خواهد شد. همچنین امکان وجود که کودک شما هزینه های زیادی را برای خرید یک برنامه بپردازد ، و اگر از اینکار ها جلوگیری نشود فرزندان شما در معرض خطر شکارچیان آنلاین و دیدن محتوای بزرگسالان باشند.

در این مقاله نحوه ایجاد پروفایل کاربری برای بچه ها و تنظیم کنترل والدین را در تلفن یا تبلت Android خود توضیح خواهیم داد.

اگر به دنبال راه حلی هستید که در همه دستگاه ها و نه تنها Android کار کند ، تعدادی بسته نرم افزاری اختصاصی نیز در دسترس است. این موارد شامل Qustodio عالی و چندین مورد دیگر است.

نحوه اضافه کردن یک حساب کاربری در Android

اگر شما ترجیح می دهید کنترل والدین را بر روی دستگاه خود تنظیم کنید ویک تلفن یا تبلت را به کودک خود اختصاص ندهید، بهترین روش ایجاد یک حساب کاربری جداگانه برای آنها است.

ما از یک تلفن Android 9.0 استفاده می کنیم ، اما روند آن باید تقریباً مشابه سیستم عامل Android که استفاده می کنید ، باشد. گزینه Users در بعضی از دستگاه ها حذف شده است (توسط سازندگان دستگاه هایی که اندروید را ترغیب می کنند) ، اما اگر نسخه Android را اجرا می کنید همانطور که در گوگل ، موتورولا ، لنوو و برخی دیگر از مارک های تلفن موجود است ، می توانید آن را پیدا کنید. . در برخی موارد در بخش Accounts یا System سیستم عامل پنهان خواهد شد. اگر می خواهید آن را پیدا کنید ، سپس مدل تلفن خاص خود را در Google تایپ کنید و در امتداد خط “افزودن حساب کودک” درج کنید.

از فهرست تنظیمات دستگاه (از طریق میانبر برنامه یا نماد cog در نوار اطلاع رسانی) راه اندازی کنید ، سپس به پایین بروید و System> Advanced> Multiple Users را انتخاب کنید.

کنترل والدین

در صفحه بعد حساب فعلی خود را که در بالا ذکر شده است ، سپس مهمان (که می توانید با استفاده از آن به طور مختصر وام تلفن خود را در اختیار مردم قرار دهید) مشاهده می کنید ، و در آخر گزینه اضافه کردن کاربر. به این ضربه بزنید و پیامی به شما ارائه می شود که توضیح می دهد چگونه پروفایل های کاربر جدید کار می کنند. یک اکانت بسازید ، سپس روی تأیید ضربه بزنید. بر روی آن تنظیم کنید و اکنون روند شروع می شود.

در ادامه صفحه ای با عنوان “تنظیم کاربر جدید” در بالا مشاهده می کنید ، که بیان می کند صاحب تلفن کنترل برنامه ها و مجوزهای داده شده به این حساب را حفظ می کند. وقتی این مطلب را خواندید ، روی ادامه ضربه بزنید.

اکنون دستگاه شما را از طریق تنظیم عناصر مختلف حساب ، از جمله به روزرسانی نرم افزار ، اضافه کردن ویژگی های امنیتی (اثر انگشت ، رمز عبور و غیره) از شما سؤال می کند که آیا می خواهید وارد حساب Android شوید؟ اگر می خواهید کودکان خود را از بارگیری برنامه ها ، بازی ها ، موسیقی ، فیلم و نمایش های تلویزیونی از طریق Google Play جلوگیری کنید ، کافی است روی Skip Setup ضربه بزنید. هنوز هم می توانید برنامه ها را از طریق حساب کاربری شخصی خود از طریق تلفن بارگیری کنید.

همچنین می توانید حساب ایمیل خود را تنظیم کنید یا اگر نمی خواهید ، اکنون روی “نه” ضربه بزنید.

نحوه محدود کردن محتوا در فروشگاه Google Play

با فرض اینکه شما می خواهید به فرزندتان اجازه بدهید دسترسی به فروشگاه Google Play در حساب خود داشته باشد ، یا در هنگام تنظیم از شما خواسته شود با حساب Google خود وارد شوید یا در صورت وجود از حساب Google خود استفاده کنید.

سپس برنامه Play Store را راه اندازی کنید (این در حساب کاربر آنها در تلفن یا رایانه لوحی است) و روی “همبرگر” ضربه بزنید – سه خط افقی در سمت چپ بالا. به پایین بروید و به تنظیمات ضربه بزنید ، سپس حرکت کنید تا شاهد کنترل والدین باشید.

کنترل والدین

روی این ضربه بزنید و صفحه جدیدی باز می شود که به شما امکان می دهد محدودیت هایی را برای موارد مختلف در فروشگاه Play تعیین کنید. گزینه کنترل والدین را در بالای صفحه روشن کنید و از شما خواسته می شود که یک پین ایجاد کنید. این کار را انجام دهید ، آن را تأیید کنید ، سپس قادر خواهید بود به هر بخش بروید و محدودیت های مورد نظر خود را در آن تنظیم کنید.

بخش های مختلف برنامه ها و بازی ها ، فیلم ها ، تلویزیون ، کتاب ها و موسیقی است. روی یک ضربه بزنید و دسته های سنی مختلف را در دسترس خواهید دید. به سادگی روی بالاترین سنی که می خواهید کودک به آن دسترسی داشته باشد ضربه بزنید و سپس روی ذخیره کلیک کنید.

اکنون ، هر زمان که فرزند شما در فروشگاه باشد ، قادر نخواهند بود هیچ محتوایی را که بالاتر از تنظیمات شما قرار داده شده است ، بارگیری کنند. بنابراین ، هیچ وقت بارگیری آزار دهنده Game of Throne باعث اتهام شما برای زندگی نمی شود. کتاب ها و موسیقی کمی متفاوت هستند ، به این ترتیب تنظیمات محتوا را که به صورت واضح و نه بر اساس سن مشخص شده است ، خاموش می کنند.

در زیر سوئیچ کنترل والدین خلاصه ای از محدودیت برای هر نوع محتوا نمایش داده شده است.

سوئیچ  کنترل والدین

اگر می خواهید کودکان از خرید مطالب آزادانه جلوگیری کنند ، می توانید پین را تنظیم کنید. باتنظیم پین قبل از بارگیری هر برنامه ای که هزینه دارد از فرزند شما درخواست پین می کند و از بارگیری برنامه جلوگیری می شود . برای انجام این کار ، به منوی اصلی تنظیمات فروشگاه Play برگردید و بر روی گزینه Require تأیید اعتبار برای خریدهایی که در زیر گزینه Control P والدین که قبلاً ضربه زده اید ، پیدا کنید ، ضربه بزنید. در بین گزینه هایی که درصفحه نمایش داده شده ، گزینه تنظیمات برای همه خریدها را از طریق Google Play در این دستگاه انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Family Link

یکی دیگر از برنامه های مفید Google ، Family Link است که هم در Android و هم در iOS موجود است. این مورد می تواند به شما در تنظیم برخی قوانین زمینه دیجیتال برای بچه های کوچک تر کمک کند. شما می توانید از آن برای ایجاد یک حساب Google برای فرزندتان ، مدیریت برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید ، زبانه ها را روی صفحه نمایش خود نگه دارید و یک زمان خواب تنظیم کنید که پس از آن قادر به استفاده از دستگاه نیستند. این برنامه فقط مخصوص کودکان زیر ۱۳ سال است ، هرچند محدودیت سنی پایین تری وجود ندارد و این تصمیم برای شماست. هنگامی که آنها به ۱۳سال برسنند ، در صورت تمایل می توانند حساب را تصاحب کنند.

Family Link همه محتوای توهین آمیز را مسدود نمی کند؛ این صرفاً ابزاری دیگر است که می توانید در تلاش خود برای ایمن نگه داشتن فرزندان خود از اینترنت استفاده کنید.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید، متشکریم.

4.9 (98.49%) 53 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه