تاریخ انتشار iOS 14 ، اخبار و ویژگی های جدید آن

Rate this post

iOS 14 در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۹ توسط اپل رونمایی شده است. در اینجا همه مواردی که شما نیاز دارید بدانید جمع آوری شده است.

اپل در نخستین کنفرانس جهانی توسعه دهندگان جهانی خود در سال ۲۰۲۰، از تکرار بعدی سیستم عامل آیفون – iOS 14 پرده برداری کرد. با وجود زمزمه هایی که میگفت iOS 14 به روزرسانی تکراری و متمرکز بر افزایش عملکرد و رفع اشکال است، اما بسیاری از ویژگی های جدید در اواخر سال جاری به آیفون ها ارائه می شود – برخی از این ویژگی ها نسبتاً به Android نزدیک است و ممکن است حس در دست گرفتن گوشی اندرویدی به شما داده شود.

 iOS 14

ما جدیدترین اخبار و شایعات مربوط به iOS 14 را جمع آوری کرده ایم ، از جمله ویژگی های مهم جدید ، سازگار ی مدل ها وزمانی که کاربران می توانند iOS 14 را در دسترس داشته باشند همگی در این مقاله آورده شده است.

چه زمانی iOS 14 در دسترس خواهد بود؟

به طورمعمول وطبق روند سال های پیش ، اپل ویژگی تنظیم شده برای نسخه جدید iOS را در WWDC در ماه ژوئن اعلام می کند. در پی این بروزرسانی معمولاً متعاقباً عرضه نرم افزاری صورت می گیرد تا همزمان با عرضه مدل های پرچمدار آیفون در ماه سپتامبر باشد ، اما یک بتا عمومی نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد تا ماه ها قبل از انتشار ، بروزرسانی را در آیفون خود امتحان کنید.

همانطور که اپل هنگام معرفی کلید WWDC 2020 اعلام کرده است ، بتای iOS 14 فقط برای توسعه دهنده ها در دسترس است و عرضه بتا عمومی برای جولای ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است و هیچ جا بارگذاری نشده است. گفته شه این نسخه برای مصرف کنندگان در “پاییز” منتشر شود، اما تصور می کنیم که همزمان با انتشار نسخه آیفون ۱۲ در اواخر سال جاری ، تقریباً همزمان باشد.

کدام مدل های آیفون قادر به استفاده از iOS 14 خواهند بود؟

پیش از این گمانه زنی های زیادی وجود داشت مبنی بر اینکه iOS 14 در تمام مدل های سازگار با iOS 13 موجود است و اپل در طول WWDC 2020 تأیید کرد که در واقع همینطور خواهد ابود. با این گفته ، شما می توانید از iOS 14 جدید با دستگاه های زیر استفاده کنید:

انواع آیفون
 • iPhone SE (نسل دوم)
 • آیفون ۱۱
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • آیفون XR
 • آیفون X
 • آیفون ۸
 • آیفون ۸ پلاس
 • آیفون ۷
 • آیفون ۷ پلاس
 • آیفون ۶S
 • آیفون ۶ اس پلاس
 • iPhone SE (نسل اول)


البته بروزرسانی جدید در صورت عرضه در اواخر سال جاری نیز در مدل های آیفون ۱۲ در دسترس خواهد بود.

چه موارد جدیدی در iOS 14 است؟

همانطور که در نسخه های قبلی iOS وجود دارد ، ویژگی های جدید زیادی برای فهرست کردن در اینجا وجود دارد ، اما تعداد کمی از عناوینی وجود دارد که طرفداران اپل از آنها هیجان زده می شوند.

اولین ابزارک – بله ، به چیزی که کاربران اندرویدی سالها به آن دسترسی داشتند. در iOS 13 ، ابزارک ها به نمای امروزی قفل شده اند و از طریق صفحه کشویی از صفحه اصلی به آنها دسترسی پیدا می کنید ، اما به طور مستقیم در صفحه اصلی در iOS 14 در دسترس خواهند بود. شما می توانید از آنها برای تغییر در کنار برنامه های خود ، تغییر اندازه دهید. و برای اضافه کردن آنها ، “گالری ویجت” جدید وجود دارد که کاربران می توانند مجموعه ابزارک های خود را مرور کنند.

 iOS 14

یک ابزارک هوشمند هوشمند جدید نیز وجود دارد که برنامه های مربوطه را بر اساس موقعیت مکانی ، زمان روز و سایر عوامل ، دقیقاً مانند ویجت برنامه های پیشنهادی در نمای امروز در iOS 13 ، پیشنهاد می کند.

یکی دیگر از اعلان های بزرگ ، کتابخانه برنامه جدید است ، ویژگی ای که به طور خودکار تمام برنامه های آیفون شما را به گروه ها و لیست ها سازمان می دهد – شما حتی یک پوشه را به طور خودکار با تمام برنامه های Apple Arcade که اکنون نصب کرده اید ، جمع می کند. به دلیل این روش جدید برای نمایش مجموعه برنامه های شما ، اپل تصمیم گرفته است تا به کاربران اجازه دهد برنامه ها را از صفحه اصلی خود در iOS 14 مخفی کنند ، این امر باعث می شود صفحه نمایش های خانگی بسیار پاکتر و آسان تر حرکت کنند.

این مورد شباهت زیادی به آنچه که کاربران اندرویدی می توانند انجام دهند دارد ، و این بیشتر به این دلیل است که – برنامه کتابخانه شبیه به کشوی برنامه Google است ، اگرچه گزینه اپل بیشتر در سازماندهی هوشمند است و کاربران اندرویدی قادر به حذف برنامه ها از صفحه اصلی با این وجود ،باعث خوشحالی است که در نهایت آن را در iOS مشاهده خواهیم کرد.

مورد هیجان انگیز بعدی در سیری iOS 14 نهفته است. در iOS 14 از چهره دیگری از سیری رونمایی می شود. در این به روز رسانی به جای اینکه تمام نمایشگر دستگاه را مانند iOS 13 اشغال کند ، فعال سازی Siri در iOS 14 یک پوشش کوچک جمع و جور را در پایین صفحه نمایش انجام خواهد شد، انیمیشن آیکون نیز کاملا جالب است. سیری در بخش هوشمند نیز دارای یک ارتقاء بوده است ، با امکان ارسال پیام های صوتی به جای پیام های فقط نوشته شده ، امکان کمک به جستجوی مورد های به صورت آنلاین و بیشتر را به کاربران خواهد داد.

زبان های ترجمه iOS 14

همچنین در رابطه با برنامه ترجمه جدید اپل استفاده می شود. تقریباً مانند Google Translate ، برنامه آینده به شما امکان می دهد تا به راحتی ۱۱ زبان را ترجمه کنید. این زبان ها عبارتند از : انگلیسی ، ماندارین چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کره ای ، عربی ، پرتغالی و روسی . در زمان راه اندازی این سیستم عامل، با برنامه ریزی های بیشتر زبان های دیگر نیز افزوده می شوند.

پیام ها برنامه دیگری است که دارای برخی از TLC ها در iOS 14 است. ویژگی اصلی این قابلیت قابلیت پین کردن مخاطبین مهم و موضوعات پیام در بالای برنامه برای دسترسی آسان است ، اما همچنین ویژگی های جدید Memoji نیز وجود دارد – از جمله گزینه mask جدید. گزینه های مربوط به سن و سه برچسب Memoji جدید – و امکان ایجاد پاسخ های گفتگوی موضوعی در گپ های گروهی.

برای آن دسته از گفتگوهای گروهی که هرج و مرج در آن ها زیاد است ، می توانید گیرندگان را به طور مستقیم ذکر کنید ، و همچنین می توانید اعلان های خود را تنظیم کنید ، بنابراین فقط در هنگام ذکر هشدار می دهد. این یک ویژگی در اکثر برنامه های پیام رسان شخص ثالث است ، اما خوب است که نهایتا در برنامه پیام رسانی بومی اپل موجود باشد.

اپل مپ نیز یک نسخه به روز کرده است. در iOS 14 ، راهنماهای جدید راهنمایی شده از شرکتهای مسافرتی مانند Zagat و AllTrails را ارائه می دهد تا توصیه های بهتری را برای انجام کارها ارائه دهد. می توانید شهری را که قرار است بازدید کنید ، جستجو کنید و اطلاعاتی را در مورد کارهای جالب برای شما ، مکانهای جالب برای غذا خوردن و موارد دیگر به شما ارائه می دهد. نقشه های جالب جدید که اپل در اوایل سال جاری به ایالات متحده منتقل کرده است در انگلستان ، ایرلند و کانادا در iOS 14 در دسترس خواهد بود.

 iOS 14

نقشه ها همچنین از دوچرخه سواری با یک حالت ناوبری مخصوص دوچرخه سواری پشتیبانی می کنند که عناصر مانند ارتفاع ، مسیرهای دوچرخه ، پله ها و ازدحام جاده ها را هنگام ترسیم مسیرهای شما در نظر می گیرند. متاسفانه ، عملکرد دوچرخه سواری محدود به NYC ، LA ، منطقه خلیج سانفرانسیسکو ، شانگهای و پکن در زمان راه اندازی محدود شده است ، اگرچه اپل ادعا می کند که در آینده مکان های بیشتری افزوده خواهد شد. همچنین یک ویژگی جدید Routing EV را ارائه می دهد که عواملی مانند شارژ فعلی خودرو ، آب و هوا ، ارتفاع در سفر و موارد دیگر را در بر می گیرد و شما را به ایستگاه شارژ EV سازگار می کند.

CarPlay نیز تعداد کمی از پیشرفت های کیفیت زندگی را دریافت می کند ، از جمله پشتیبانی از تصاویر پس زمینه سفارشی و دسته ای از دسته های جدید برنامه. شما قادر خواهید بود برنامه های پارکینگ ، برنامه های شارژر EV و برنامه های آماده سازی غذای فست فود را از طریق CarPlay نصب کنید ، به شما امکان می دهد غذای آماده را هنگام سفر به خانه از محل کار خود سفارش دهید. اپل همچنین در iOS 14 پشتیبانی از کلیدهای اتومبیل NFC را اضافه کرده است و با BMW همکاری می کند تا این ویژگی را در اواخر سال جاری به سری ۲۰۲۱ BMW 5 برساند و سایر خودروها نیز در آینده معرفی خواهند شد.

Clips App یکی دیگر از موارد جدید iOS 14 است ، و در واقع پاسخ اپل به برنامه های فوری Google است که مطمئناً هرگز واقعاً گیر نکرده اند. کلیپ های برنامه قطعات سریع برنامه های مبتنی بر کارت هستند که می توانید بدون نیاز به بارگیری برنامه مورد نظر ، به آنها دسترسی پیدا کنید. نمونه هایی که در هنگام ذکر مهم ذکر شده عبارتند از: امکان اجاره eScooter – به سادگی آیفون خود را به نقطه NFC ضربه بزنید تا برنامه به وجود بیاید ، وارد سیستم ورود به سیستم با Apple شوید و سپس با Apple Pay بپردازید. کلیپ های اپل می توانند از طریق Safari ، برچسب های NFC ، کدهای QR جدید طراحی شده توسط Apple و حتی از طریق برنامه پیام ها کار کنند.

در کنار ویژگی های سرخط ، تعداد بیشتری از به روزرسانی های با کیفیت زندگی کوچکتر در iOS 14 وجود دارد. مانند iOS و iPadOS ، iOS 14 شاهد معرفی حالت جهانی تصویر در تصویر خواهد بود و به شما امکان می دهد در هنگام پیمایش ، هرگونه ویدیوی پخش را به حداقل برسانید. از طریق توییتر ، پاسخ دادن به پیام ها و هر چیز دیگری.

همچنین یک رابط کاربری ورودی مجدداً طراحی مجدد وجود دارد که دیگر کل صفحه نمایش را در دست نمی گیرد و هر زمان مکالمه ای را از کارهایی که انجام می دادید قفل می کند ، و برنامه Health بسیار فراگیر تر شده است ، اکنون شامل اطلاعاتی درباره سلامتی صوتی و لیست جدید سلامتی است.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه