نحوه پاک کردن Google Drive و آزاد سازی فضای خالی برای فایل های جدید

۴ (۸۰%) ۱ vote[s]

در این مقاله نحوه پیدا کردن فایل هایی که حجم زیادی در فضای ابری شما ( Gmail ، Google Photos و Google Drive) گرفتند، آموزش داده شده است. بعد از یافتن این موارد آموزش پاک کردن آن ها نیز داده شده است تا بتوانید فضای آزاد بیشتری را داشته باشید

اگر از Gmail ، Google Photos و Google Drive برای ذخیره کردن فایل ها در فضای ابری استفاده می کنید ، احتمالاً دیر یا زود به پایان میزان ذخیره خود خواهید رسید. به راحتی می توانید بفهمید که چه فایلهایی از فضای ذخیره سازی شما استفاده کردند و شما چگونه می توانید فایل های اضافی خود را حذف کنید. ما در این راهنمای گام به گام به شما نشان خواهیم داد که برای آزاد کردن سریع فضا چه کاری باید انجام دهید تا بتوانید از این خدمات استفاده بیشتری داشته باشید.

چه مواردی از فضای ذخیره سازی Google Drive استفاده می کنند؟

  • ایمیل و پیوست در حساب Gmail شما
  • پرونده هایی که خود در Google Drive ذخیره می کنید
  • عکس ها و فیلم ها در Google Photos با کیفیت اصلی

چه چیزی در فضای Google Drive حساب نمی شود؟

  • اسنادی که با اسناد Google ، برگه ها ، اسلایدها ، فرم ها و سایت ها ایجاد می کنید
  • عکس ها و فیلم های پشتیبان از Google Photos با کیفیت عالی

بنابراین ، بسیاری از موارد در حافظه Google Drive شما حساب می شوند و باعث می شوند که برای آن ها هزینه بپردازید ، یا اینکه باعث می شوند ۱۵ گیگابایت رایگانی که گوگل در اختیار شما گذاشته است را با Gmail هایی دریافت می کنید ، پر کند.

یک روش سریع برای دیدن چقدر فضای باقی مانده ، حرکت به پایین صفحه اول ایمیل در Gmail است. در سمت چپ نمایش داده شده است که چقدر از کل فضایی که به شما اختصاص داده شده است را استفاده کردید. اگر فضای شما تمام نشده است ، از آن مطلع خواهید شد زیرا یک بنر قرمز بزرگ در بالای Gmail و Google Drive به شما خواهد گفت.

پیوند مدیریت زیر، شما را به صفحه حساب می برد و در آنجا می توانید نمای کلی از مکان ذخیره سازی را مشاهده کنید.

روش دیگر به drive.google.com بروید و فضای ذخیره سازی شما برجسته در سمت چپ نشان داده می شود.

بدیهی است ، راه سریع برای رفع مشکل نگهداری ، خرید فضای بیشتر است. اگر ترجیح می دهید پرونده ها را حذف کنید و فقط از همین حجم استفاده کنید، ادامه دهید.

نحوه یافتن و حذف ایمیل هایی در Gmail که حجم بالایی دارند

سوال اصلی این است که چگونه می توان فایل هایی که حجم های بالایی دارند و فضای زیادی را اشغال کردند، حذف کرد؟ خبر بد این است که نمی توان فایلها را بصورت دستی انتخاب کرد و آن را حذف کرد اما خبر خوب این است که چند روش برای این کار وجود دارد.

ابتدا حساب Gmail خود را باز کنید. از نوار جستجو (در نسخه دسک تاپ در یک فهرست وب) برای یافتن ایمیل هایی با پیوست های بالا استفاده کنید. Type دارای: ضمیمه بزرگتر: ۵MB است و لیستی از ایمیل های متخلف را به شما ارائه می دهد.

می توانید ۵MB را با ۱۰ مگابایت یا هر شماره ای که می خواهید با آن شروع کنید جایگزین کنید. Gmail دارای ۲۵MB محدودیت است ، پس از آن شما (یا فرستنده) را وادار می کند تا پرونده ها را در Google Drive بارگذاری کنید و فقط به یک لینک ایمیل بزنید. بنابراین بزرگترین ضمیمه ها از اندازه کمتر از ۲۵ مگابایت خواهند بود.

همچنین می توانید ایمیل ها را فیلتر کنید تا تمام موارد اخیر را نگه دارید و فقط موارد قدیمی را حذف کنید ، می توانید جستجوها را با هم ترکیب کنید تا فقط ایمیل های قدیمی را با پیوست های بزرگ مشاهده کنید.

تایپ در old_than: 1y و فقط به ایمیل های بیش از یک سال نشان داده می شوید. شما می توانید ماه ها و روز ها از روز استفاده کنید ، بنابراین قدیمی تر: ۳m فقط پیام های دریافت شده بیش از سه ماه قبل را نشان می دهد.

 Gmail

کادر انتخاب شده در فلش قرمز بالا را انتخاب کنید تا همه ایمیل ها انتخاب شوند. اگر تعداد زیادی در یک صفحه وجود داشته باشد ، می توانید پیامی را در بالای صفحه مشاهده کنید تا همه آنها را انتخاب کنید ، نه فقط آنهایی که در صفحه اول هستند.

پس از انتخاب ، روی نماد سطل (سطل زباله) کلیک کنید. فراموش نکنید که اگر می خواهید موارد خاصی را نگه دارید و همه چیز را حذف نکنید ، می توانید از جعبه های موجود در کنار هر ایمیل استفاده کنید تا به صورت جداگانه آنها را انتخاب کنید.

 Gmail

این گزینه همانطور که تصور می کنید ایمیل ها را حذف نمی کند. بلکه آنها را در پوشه Bin قرار می دهد ، بنابراین می توانید در صورت اشتباه حذف کردن ایمیلی، آن را به صندوق ورودی خود برگردانید.

برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی مورد نظر خود ، روی پوشه Bin در سمت چپ کلیک کنید. اگر نمی توانید Bin یا سطل زباله را در این لیست ببینید ، باید روی “بیشتر” کلیک کنید.

 Gmail

یک پیام در بالا وجود دارد که توضیح می دهد پیام ها به مدت ۳۰ روز نگه داشته می شوند ، سپس حذف می شوند. اما می توانید روی پیوند آبی رنگ Empty Bin Now کلیک کنید تا همه چیز را در آن پوشه بلافاصله پاک کنید و فضای ذخیره سازی خود را آزاد کنید.

ممکن است فضا را فوراً به شما بازگرداند. بعضی اوقات ممکن است مدتی طول بکشد ، بنابراین صبور باشید.

چگونه می توان فایل هایی با حجم بالا را در Google Drive پیدا کرد و آن ها را حذف کرد؟

یک روش بسیار ساده برای یافتن فایل هایی با حجم بالا وجود دارد: drive.google.com/#quota را در مرورگر وب خود تایپ کنید.

تا زمانی که وارد حساب Google خود شوید (از شما سؤال خواهد شد که نه) لیستی از پرونده هایی را می بینید که فضای را در اختیار دارند.

(همچنین به لینک پشتیبان گیری توجه داشته باشید که در بالا سمت راست نشان داده شده است. این تلفن ، WhatsApp یا سایر نسخه های پشتیبان را نشان می دهد. فقط اگر مطمئن هستید که دیگر به آنها احتیاج ندارید ، این موارد را حذف کنید.)

Google Drive

رابط کاربری متفاوت با Gmail است: بیشتر به Windows File Explorer شباهت دارد. می توانید یک پنجره انتخاب را روی پرونده ها کلیک کرده و بکشید ، سپس روی نماد Bin کلیک کنید تا آنها حذف شوند.

Google Drive

در اینجا گزینه Select All وجود ندارد ، اما مجددا می توانید از میانبرهای سبک Windows Explorer استفاده کنید ، بنابراین با فشار دادن Ctrl + A روی صفحه کلید ، تمام پرونده های موجود در لیست انتخاب می شوند.

اما ، درست مانند Gmail ، حذف آن پرونده ها واقعاً آنها را حذف نمی کند.

شما باید روی ستون سمت چپ بر روی میانبر حذف شده ها کلیک کنید (اینجا بن نام ندارد) و سپس بر روی دکمه سطل زباله کلیک کنید و به دنبال آن خالی حذف شده ها است.

Google Drive

چگونه می توان فضای ذخیره سازی را در گوگل فتو رایگان کرد؟

این شانس وجود دارد که شما در برخی از مواقع ، از تنظیمات “کیفیت اصلی” برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها در Google Photos استفاده کرده اید. هر عکس یا ویدیویی که با این تنظیمات آپلود شده باشد ، امکان ذخیره سازی Google Drive شما را فراهم می کند.

می توانید به Photos.google.com/settings بروید و گزینه را به کیفیت عالی تغییر دهید ، اما این فقط در مورد موارد پشتیبان گیری شده در آینده اعمال می شود. (همچنین می توانید این تنظیم را در برنامه Google Photos از طریق تلفن خود پیدا کنید.)

Google Photos

خوشبختانه ، یک راه حل وجود دارد: روی دکمه بازیابی بازیابی کلیک کنید و Google عکس ها و فیلم های موجود را با کیفیت بالا فشرده می کند.

پیام به شما می گوید که چقدر فضای برگشتی را به شما نشان می دهد و همچنین با کلیک بر روی دکمه فشرده سازی موارد دیگر نیز فشرده می شوند.

Google Photos

قبل از انجام این کار ، شایان ذکر است که در حالی که فشرده سازی عکس ها به طرز چشمگیری کیفیت را کاهش نمی دهند ، برای فیلم ها نیز نمی توان گفت. بنابراین اگر نسخه های اصلی را در جای دیگری ذخیره نکرده اید ، شاید ایده خوبی باشد که قبل از استفاده از این گزینه ، فیلم ها را از Google Photos دانلود کنید.

روند دیگری که فضای شما را نیز آزاد می کند اینست که از طریق عکس ها و فیلم ها بگذرد و مواردی را که ارزش نگهداری ندارند حذف شود. اگر روی پیوند آلبومها روی نسخه دسک تاپ Google Photos کلیک کنید ، می توانید ببینید که آیا مواردی وجود دارد که می توانید حذف کنید یا نه؟

گزینه دیگر این است که با استفاده از گزینه جستجو ، عکس های خود را فیلتر کنید تا تمام عکس هایی که احتمالاً نسخه پشتیبان تهیه شده اند را پیدا کنید آنهایی را که احتمالاً نمی خواهید ، می توانید حذف کنید.

روی نماد ذره بین کلیک کنید و لیستی از پوشه ها از جمله تصاویر نشان داده می شود. بر روی این کلیک کنید و هر آنچه را که Photos فکر می کند تصویر صفحه یا عکس یک صفحه است ، خواهید دید.

Google Photos

به یاد داشته باشید که حذف عکس ها آنها را در سطل آشغال قرار می دهد و شما باید سطل را خالی کنید – یا ۳۰ روز صبر کنید – تا پرونده ها به طور دائم حذف شوند و فضای ذخیره سازی را به شما برگردانند.

با استفاده از این رویکرد سه جانبه ، باید بتوانید به سرعت فایلها ، فیلم ها و پیوست هایی را که شما را از فضای ذخیره Google به سرقت می برد حذف کنید. همانطور که گفته شد ، شما همیشه این گزینه را دارید که قبل از حذف دائمی آنها از Google ، آن فایل ها را در دستگاه خود بارگیری کنید تا آنها را برای همیشه از دست ندهید.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد شما را راهنمایی کند، از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

4 (80%) 1 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه