نحوه مدیریت مجوز های برنامه در Android

۴٫۷ (۹۳٫۳۹%) ۱۲۱ vote[s]

نرم افزار ها برای ادامه خدمات خود به یک سری مجوز نیاز دارند ولی شما باید این اطمینان را حاصل کنید که این برنامه ها مجوز هایی که لازم ندارند را نداشته باشند. ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه مجوزهای گوشی خود را کنترل کنید

هر وقت برنامه ای را در دستگاه Android خود نصب می کنید ، این برنامه ممکن است دسترسی به قسمت های مختلف سیستم از قبیل سایر برنامه ها ، ذخیره عکس در دوربین ، مشاهده لیست مخاطبین و موارد دیگر را درخواست کند.

در حالی که برخی از این موارد منطقی خواهد بود ، به عنوان مثال یک برنامه پیام رسانی دسترسی به مخاطبین شما را لازم دارد، ولی برخی دیگر ممکن است به حریم شخصی یا امنیتی شما بیش از حد دسترسی پیدا کرده و به آن حمله کنند. از این گذشته ، یک برنامه تصویر زمینه نیازی به برقراری تماس ندارد.

ما به شما نشان می دهیم که چگونه مجوزهای اعطا شده به برنامه های تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android خود را مدیریت کنید و تغییر دهید.

چگونه ببینیم چه برنامه های مجوزی در Android دارند ؟

هنگامی که به دنبال برنامه ای در فروشگاه Google Play هستید ، توضیحاتی که درباره برنامه نوشته شده است به شما اطلاع می دهد که این برنامه برای ادامه کار خود به چه مجوز هایی نیاز دارد. این اطلاعات در صفحه اول نیستند ، بنابراین برای مشاهده اطلاعات مجوز های برنامه مورد نظر خود با پایین بروید و روی مشاهده بیشتر کلیک کنید.

مشاهده مجوز های نرم افزار در گوگل پلی

با این کار لیستی از تمام مجوزهایی که برنامه به دنبال آن است را نشان می دهد. اگرچه ممکن است در بعضی موارد مجوز های که برنامه درخواست می کند بیش از اندازه باشد و این مجوز ها برای این برنامه منطقی نباشد. این مجوز ها را بعد از نصب برنامه می توانید خاموش کنید. آموزش خاموش کردن مجوز ها بعد از نصب را در ادامه مقاله خواهید خواند :

نحوه تغییر مجوز های برنامه :

هنگامی که برای اولین بار از برنامه ای استفاده می کنید ، بعضی از برنامه ها درخواست دسترسی به بخشهایی از سیستم شما را دارند. احتمالاً این جعبه های بازشو را مشاهده کرده اید ، که از شما خواسته می شود اجازه یا رد مجوز را کسب کنید.

برچسب اعلام مجوز

ازتفکر خود برای تصمیم گیری در مورد آنچه فکر می کنید برای هر برنامه لازم است استفاده کنید ، اما به یاد داشته باشید که برای عملکردخود نیاز به چه موارد خاصی دارند. بنابراین ، سلب دسترسی به برنامه رسانه های اجتماعی به دوربین و عکس های شما به این معنی است که شما قادر نخواهید بود تصاویر را به اشتراک بگذارید یا از ویژگی های گپ تصویری استفاده کنید.

نحوه مدیریت مجوز ها برای برنامه هایی که از قبل نصب شده اند

برنامه هایی که دارای مجوزهای بیش از حد هستند ، گاهی اوقات می توانند باعث تخلیه باتری یا از بین رفتن امنیت شما شوند ، بنابراین بهترین راه آن است که مواردی که فکر می کنید ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند را دوباره بررسی کنید. این کار ساده است ، زیرا فقط باید تنظیمات را باز کنید ، سپس برنامه ها و اعلان ها را انتخاب کنید (یا بسته به نسخه Android که در حال اجرا هستید).

مدیریت مجوز برنامه های نصب شده

برنامه مورد نظر را پیدا کنید ، روی آن ضربه بزنید ، سپس مجوزها را انتخاب کنید. لیستی از تمام تنظیمات فعلی را مشاهده خواهید کرد که هر اجازه از طریق سوئیچ های جابجایی در سمت راست نام آنها فعال یا غیرفعال است.

مجوز برنامه ها

تنظیمات را متناسب با نیازهای خود تغییر دهید ، بعد از آن می توانید از امنیت اطلاعات خود تا حدودی اطمینان لازم را پیدا کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

4.7 (93.39%) 121 vote[s]
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه