آیفون ۱۲ پرو ممکن است فاقد یک ویژگی مهم باشد

Rate this post

بنظر می رسد که کمپانی اپل تصمیم دارد آیفون ۱۲ پرو را بدون نمایشگر ۱۲۰ هرتز روانه بازار جهانی کند. آیا واقعا اپل تصمیم دارد همچین ویژگی مهمی را از پرچمدار امسالش حذف کند؟

طبق روال هر ساله به نظر می رسد آیفون تصمیم دارد در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ از آیفون ۱۲ رونمایی کند. رونمایی از آیفون ۱۲ بسیار هیجان انگیز خواهد بود: به دور از بروزرسانی تکراری ، طراحی جدید آیفون ۱۲ و معرفی طیف وسیعی از ویژگی های جدید از جمله اتصال ۵G ، یک سنسور LiDAR و ظاهراً یک صفحه نمایش با سرعت بالا نیز قرار است به این ویژگی ها افزوده شود.

اخیراً مدتی است شایعه شده و منابع مختلف آنلاین ادعا می کنند که آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی بهره می برند، یعنی نرخ بروزرسانی دو برابری نسب به نرخ بروزرسانی ۶۰ هرتزی فعلی آیفون ۱۱ پرومکس قرار است در سری جدید تعبیه شود. این برند تجاری Pro iPhone را با iPad Pro هماهنگ می کند ، این کالا از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی بهره میبرد و اگر طبق روال قبلی کمپانی اپل ایفون پرو را با این کالا هماهنگ کند، پس ایفون پرو نیز از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز بهره می برد.

این امر باعث می شود که اپل از نمایشگر سرعت بالا درگوشی های آیفون های آتی خود بهره ببرد ، زیرا به نظر می رسد یکی از اصلی ترین ویژگی های گوشی های پرچمدار اندرویدی در سال ۲۰۲۰ باشد که در گوشی هایی مانند OnePlus 8 Pro و Samsung Galaxy S20 به کار رفته است.

راس یانگ – مدیرعامل مشاوران زنجیره تأمین نمایشگر و منبع بسیاری از نشت های مربوط به صفحه نمایش تلفن های هوشمند – ادعا کرده است که در سال ۲۰۲۰ آیفون با قابلیت کاربری ۱۲۰ هرتز وجود نخواهد داشت. با توجه به صحبت هایی که یانگ کرده است، هیچ یک از مخاطبین وی نمی توانند این شایعه را تأیید کنند ، او تایید می کند که اپل نرخ تازه کردن صفحه نمایش را تا اوایل سال ۲۰۲۱ افزایش نمی دهد.

توییت یانگ درباره آیفون 12 پرو

علاوه بر این موارد یانگ در پاسخ به یک طرفدار اپل ، تأیید کرد که وی “از چندین نفر از مقامات ,آیفون پرسیده ام و همگی گفتند همچین چیزی در ایفون ۱۲ پرو وجود ندارد” و هیچ نمایشگر ۱۲۰ هرتزی را در هیچکدام از مدل های آیفون ۱۲ مشاهده نخواهیم کرد.

اما سوال اصلی این است که چرا آیفون همچین تصمیمی گرفته است؟ طبق زمزمه هایی که شنیده می شود، اپل در تلاش است تا فن آوری ProMotion 120Hz خود را برای کار بر روی نمایشگرهای کوچکتر از محدوده آیفون به دست آورد. در زمانی که نمایشگرهای پرقدرت و زیاد در سطح بالا در اندرویدافزایش یافته اند ، این تصمیم گیری جای تعجب است و عدم وجود صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز می تواند فاصله بین آیفون ۱۲ و رقابت اندرویدی را بیشتر کند.

این امر به ویژه در مورد خط دستگاه های “Pro” صادق است ، که توجیه قیمت نجومی (پیش بینی شده) مجموعه آیفون Pro را هنگام انتشار در اواخر سال جاری ، کار را برای اپل بسیار سخت تر خواهد کرد.

از اینکه با تکنوکده همراه بودید از شما متشکریم.

Rate this post
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شقایق سنافی زاده

دیدگاه شما

بدون دیدگاه